3 min20 września 2021

Budowlanka w Holandii i Polsce

Rozwój technologii sprawia, że prawdopodobnie w każdym miejscu na świecie mamy do czynienia z szeregiem nowatorskich rozwiązań. Do tego grona zalicza się z całą pewnością Holandia. Budowlanka w Holandii zaczyna coraz bardziej stawiać na ekologię i oszczędność energii. Sprawdź prognozy na najbliższe miesiące, dowiedz się, czym był kryzys azotowy i sam się przekonaj, że wyjazd z Covebo naprawdę się opłaca.  

Budowlanka w Holandii

Bez wątpienia spory wpływ na obecną sytuację w sektorze budowlanym ma pandemia koronawirusa. Ale to nie wszystko. Budownictwo w Holandii i jego ekspansja zostały także zatrzymane przez kryzys azotowy, który pojawił się tam w 2019 roku. Było to spowodowane zbyt dużym zanieczyszczeniem środowiska, w związku z czym zostały wstrzymane wnioski na blisko 18000 projektów budowlanych. 

Wydaje się jednak, że wyjazd do Holandii nadal będzie niezwykle opłacalny.  W przyszłym roku na pomoc w sektorze budownictwa zostanie przeznaczone blisko 300 milionów euro, część to jednorazowa dotacja, a 1/3 tej kwoty trafi na zwalczanie emisji azotu. Ochrona środowiska to niewątpliwie bardzo istotna kwestia, a Holandia zdaje sobie z tego sprawę. Budowlanka ma coraz bardziej optymistyczne prognozy na przyszłość i zdaje się wychodzić z kryzysu z początku pandemii. 

Budownictwo innowacyjne. Nowoczesne technologie budowlane w Niderlandach

Technologia budowlana w Królestwie Niderlandów zdeterminowana jest ukształtowaniem terenu w tym kraju - znaczna część jest obszarem depresji, czyli znajduje się poniżej poziomu morza. Do tego dochodzą wszechobecne kanały i rzeki, co powoduje wysokie ryzyko podtopień. W związku z tym zabudowania w Holandii mają najczęściej podpiwniczenia i wysokie partery, aby właśnie zalaniu wodą zapobiegać. Nie sposób nie wspomnieć o pragmatyzmie mieszkańców Kraju Tulipanów, którzy stawiają na funkcjonalność swoich rozwiązań. Ze względu na to najczęściej buduje się murowane, parterowe domki z użytkowym poddaszem. Architektura jest raczej skromna i unika się przepychu oraz nadmiernych zdobień. 

Praca w Holandii budowlanka

Wyjazd do Holandii to bez wątpienia doskonała okazja, aby nabyć doświadczenie w międzynarodowym środowisku oraz poszerzyć zakres kompetencji. Co dalej z budowlanką w Holandii? Prognozy na najbliższe miesiące są coraz bardziej obiecujące i wydaje się, że powoli powraca do swojej kondycji sprzed pandemii. Właśnie z tego powodu warto zastanowić się nad wyjazdem i zaufać Covebo. 

Budowlanka w Polsce

W Polsce w większości wielkich miast powstają nowe osiedla czy kompleksy usługowe, coraz częściej stawia się także na budownictwo innowacyjneIle zarabia budowlaniec? Przekrój wynagrodzeń jest bardzo szeroki, zależy to od doświadczenia, stanowiska, miejsca pracy etc. Specjaliści z wieloletnim doświadczeniem mogą liczyć na bardzo dobre warunki zatrudnienia w Polsce.

A Holandia? Budowlanka to sektor, w którym doświadczony specjalista może wynegocjować dla siebie jak najlepsze wynagrodzenie. 

Polska i Holandia – Budowlanka i różnice w technologiach 

W Polsce coraz chętniej korzystamy z zachodnich wzorców i tak samo robi budowlanka. Holandia i jej styl odznacza się podobnymi rozwiązaniami, ale występują też różnice.  W Polsce coraz większą popularnością cieszą się domy modułowe, które powstają z połączenia kilku lub więcej elementów. Nowoczesne budownictwo w naszym kraju stawia na rozwiązania energooszczędne i ekologiczne, z wyraźnie oddzieloną strefą dzienną od sypialnej. Holenderskie projekty architektoniczne zakładają w pierwszej kolejności pragmatyzm, choć spotkać można chociażby panoramiczne okna, których raczej ciężko doszukiwać się w Polsce.  

Oferty pracy w Holandii w branży budowlanej 

Z całą pewnością można przyjąć, że Królestwo Niderlandów oferuje bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia, co najlepiej widać, przeglądając oferty pracy w Holandii. W Covebo mamy na tyle szeroki wachlarz propozycji, że bez wątpienia znajdziemy satysfakcjonujące zatrudnienie dla każdego specjalisty. Interesuje Cię praca jako dekarz przy zarobkach rzędu 550 euro netto na tydzień? Zatem zaaplikuj! Jesteś kafelkarzem i to właśnie w tym kierunku szukasz zatrudnienia? Sprawdź zatem i taką ofertę pracy! Aplikuj!

Warto na własnej skórze przekonać się o różnicach budowlanych pomiędzy Polską a Holandią. W tym celu najlepiej sprawdzić aktualne oferty pracy w Holandii. Bez wątpienia warto wybrać sprawdzoną agencję, jaką jest Covebo. Zadzwoń pod numer +48 77 545 75 55, a odezwiemy się do Ciebie z satysfakcjonującą ofertą pracy!  

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca w branży CNC w Holandii - przegląd najciekawszych ofert pracy

3 min27 maja 2024