2 min12 kwietnia 2021

Czy jadąc do Holandii musisz wykonać test na koronawirusa?

Obecna sytuacja pandemiczna wymusza na całym świecie szereg nowych rozwiązań, których zadaniem jest powstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Nie inaczej jest w przypadku szukania pracy za granicą. Zastanawiasz się nad wyjazdem, ale nie wiesz, czy jadąc do Holandii, musisz wykonać test na koronawirusa? Czy trafisz na kwarantannę? Kiedy właściwie będziesz mógł rozpocząć pracę?

Praca w Holandii. Test na koronawirusa

13 października 2020 roku Holandia oznaczyła Polskę kolorem pomarańczowym, co oznacza zalecenie podróżowania, gdy jest to niezbędne. I właśnie wyjazd do pracy w celach zarobkowych, a nie turystycznych, za taki się uznaje. Czy muszę zrobić test?

Nie. Nie jest wymagane, aby przed wyjazdem robić test na koronawirusa. Holandia stale potrzebuje pracowników tymczasowych, dzięki którym niezachwianie mogą pracować wszystkie sektory gospodarcze, w tym produkcyjny i logistyczny. Oczywiście, jeżeli źle się czujesz i występują u Ciebie objawy choroby (gorączka, suchy kaszel, zmęczenie, ból mięśni czy utrata węchu lub smaku) należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Oświadczenie o pracy

W Covebo dla naszych pracowników wystawiamy specjalne oświadczenia, że jadą oni do Holandii w celu świadczenia pracy, a nie zwiedzenia tego kraju. Każdy dokument wystawiany jest indywidualnie i zawiera następujące dane pracownika:

  • Imię i nazwisko,
  • Adres,
  • Miejsce zamieszkania,
  • Stanowisko,
  • Datę urodzenia,
  • Datę rozpoczęcia pracy.

Na jego podstawie możesz przekroczyć granicę niemiecką, a następnie rozpocząć pracę w Królestwie Niderlandów. Aktualny wykaz obostrzeń w Holandii sprawdzisz pod linkiem.

Wyjazd do pracy do Holandii a kwarantanna

Rząd holenderski, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, wprowadził zalecenie o 10-dniowej kwarantannie dla osób przybywających do kraju. Ma to na celu zahamowanie liczby nowych zachorowań. Dopuszcza się ponadto, skrócenie okresu trwania kwarantanny do 5-ciu dni, pod warunkiem uzyskania po tym terminie wyniku negatywnego testu na COVID.

Covebo w pełni stosuje się do zaleceń rządowych i respektuje jego postanowienia. Stąd też po przyjeździe na miejsce najprawdopodobniej trafisz na 5 dni kwarantanny, po której będzie robiony test na koronawirusa. Holandia dba o zdrowie swoich pracowników, dlatego jest on bezpłatny i koszt ponosi Covebo. Inną możliwością jest udanie się na 10-dniową izolację bez konieczności robienia testu.

Covebo pokrywa koszty!

Celem kwarantanny jest odseparowanie nowych pracowników od reszty. Zastanawiasz się, czy będziesz musiał za nią płacić? Otóż nie! Covebo pokryje koszty związane z zakwaterowaniem na kwarantannę. Ponadto, podczas Twojej izolacji koordynatorzy będą dostarczać Ci jedzenie i podstawowe artykuły higieniczne.

Zainteresowany wyjazdem? Zaufaj naszemu 20-letniemu doświadczeniu na rynku pracy i zdecyduj się na wyjazd z Covebo! Zadzwoń na +48 77 545 75 75 lub sprawdź aktualne oferty pracy!

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca w zakładzie z ciastkami i pieczywem

3 min27 kwietnia 2021

Praca w Holandii z wypłatami tygodniowymi

2 min26 kwietnia 2021

Praca w Holandii bez języka? Na magazynach!

2 min20 kwietnia 2021