2 min26 maja 2020

Dzień Mamy w Holandii

W Polsce świętujemy Dzień Matki 26 maja, w Holandii natomiast celebruje się nieco wcześniej. Święto wszystkich mam wypada zawsze w drugą niedzielę maja, jest więc świętem ruchomym. Tego dnia wszystkie mamy są w centrum uwagi. Czy jesteś ciekaw typowych holenderskich zwyczajów na Dzień Matki? Wymieniliśmy je dla Ciebie!

Śniadanie do łóżka dla mamy

Każda mama powinna otrzymać w prezencie przede wszystkim wyjątkowo spędzony dzień. Dzieci, z pomocą taty, przygotowują dla mamy śniadanie do łóżka. Zwykle to śniadanie składa się z jajka na twardo, świeżych owoców, kanapki, soku pomarańczowego oraz kawy lub herbaty.

Wyjątkowy samodzielnie wykonany prezent na Dzień Mamy w Holandii

W przedszkolu i szkole dzieci często robią różne prezenty dla swoich mam. Może to być rysunek ze słodką wiadomością lub piękna bransoletka. Ten prezent jest często podawany podczas śniadania w łóżku.

Więcej prezentów

W dniu swojego święta każda mama powinna czuć się wyjątkowo. W niektórych rodzinach kupuje się prezent dla mamy. To mogą być na przykład perfumy, ładne zdjęcie w ramce, do powieszenia na ścianie, bukiet kwiatów lub coś słodkiego, np. czekoladki.

Dzień Mamy w Holandii = Odwiedziny!

Każda mama doceni najbardziej wspólnie spędzony czas i pamięć. Dlatego też w Holandii, podobnie jak w Polsce, dzieci, które nie mieszkają już w domu, często odwiedzają swoją mamę. Składają wizytę w domu rodzinnym, aby napić się kawy, zjeść wspólnie słodycze, porozmawiać I wręczyć prezent.

Mimo iż w Holandii i w Polsce Dzień Mamy obchodzimy w różnych dniach, świętowanie wygląda dość podobnie. Pamiętajcie o swoich mamach, nie tylko od święta, ale także na co dzień, bez okazji.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Z czego słynie Holandia? Co zawdzięczamy Holendrom?

4 min23 lutego 2021

Mikołajki w Holandii. Jak się je obchodzi?

3 min4 grudnia 2020

Co zjeść w Holandii? Mamy podpowiedź

4 min18 sierpnia 2020