2 min6 lipca 2020

Elastyczne formy zatrudnienia w Holandii

ZZP w Holandii - Praca na własnej działalności. Elastyczne formy zatrudnienia

Codzienna praca dla kogoś jest dla Ciebie męcząca i czasem trudno dogadać Ci się z szefem? Chciałbyś móc samemu obmyślać swój czas pracy i być niezależny pod względem tego, co i gdzie robisz? Myślisz o samozatrudnieniu, ale nie wiesz gdzie postawić pierwszy krok? 

Jeśli odpowiedzią na powyższe pytania jest słowo TAK, ten artykuł jest dla Ciebie! Zapoznaj się z jego treścią i poważnie zastanów nad rozpoczęciem własnej działalności lub podjęciem współpracy jako ZZP w Holandii! W Covebo oferujemy elastyczne formy pracy. Ten model pozwala dopasować formę zatrudnienia do potrzeb pracodawców, a także wyjść naprzeciw oczekiwaniom pracownika. 

Elastyczne formy zatrudnienia w Holandii

Elastyczność skupia się na połączeniu interesu pracodawców i pracowników, przy jednoczesnym uwzględnieniu zmian technologicznych oraz wymogów współczesnej gospodarki. Pozwala to spersonalizować ofertę pod oczekiwania kandydata. 

Oznacza to także możliwość bezkonfliktowego połączenia współpracy z kilkoma kontrahentami. Jako ZZP sam decydujesz, ile czasu poświęcisz na projekt w ciągu danego dnia – uwzględniając oczywiście termin końcowy pracodawcy. 

ZZP – co to takiego?

Zelfstandige zonder personel, tłumaczone jako samodzielna osoba bez personelu, w skrócie ZZP, to forma samozatrudnienia przypominająca freelancering. Wielu Polaków coraz częściej decyduje się na założenie własnej działalności w Holandii. Szczególnie że forma ZZP nie wymaga, od zakładającego, żadnego wkładu własnego. Formalnie, jest to samodzielna jednostka prywatna, która po założeniu działalności gospodarczej staje się przedsiębiorcą. ZZP nie dąży do rozszerzenia działalności i zatrudnienia pracowników.  

Własna działalność w Holandii

Jako ZZP, rozpoczynając współpracę z agencją pracy Covebo, możesz liczyć na pomoc w pozyskaniu i rozpoczęciu współpracy z usługobiorcą. Po akceptacji zaproponowanej oferty zostaniesz poproszony o wypełnienie listy kontrolnej. Taka lista zawiera pytania dotyczące prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej. Następnie podpisane zostaną odpowiednie dokumenty, w których uzgodnione zostaną obowiązki ze strony samozatrudnionego, jak i klienta, dla którego będzie pracował. Kolejno wyznaczone zostanie miejsce pracy, godziny, stawka itp. Dokumenty potwierdzające ustalenia trafiają do Ciebie oraz do klienta. 

Po dokonaniu wszystkich formalności, związanych z rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej i podpisaniu wszystkich wymaganych dokumentów, możesz odetchnąć z ulgą. Przyszedł czas by cieszyć się z uwolnienia od namolnego szefa i zacząć planować dzień pracy na własny rachunek.  

Jeśli szukasz argumentu dlaczego warto zostać specjalistą to polecamy nasz ostatni artykuł, który jest dostępny tutaj.

 

Źródło: https://nlbalance.nl/2018/05/18/zalety-wady-bycia-zzp/

 

 

Oferty pracy

z elastyczną formą zatrudnienia

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Typy osobowości w pracy

4 min16 sierpnia 2022

Jak wygląda rynek pracy w Holandii po pandemii?

3 min9 sierpnia 2022

Asertywność w pracy

3 min22 lipca 2022