3 min11 sierpnia 2021

Holendrzy o Polakach

Powstało wiele stereotypów i teorii o typowym Polaku, o tym, co myślą Holendrzy o Polakach. Prawdopodobnie każdy zna powiedzenie o naszych bratankach z Węgier, ale czy to samo można powiedzieć o Holendrach? Jak jesteśmy odbierani przez mieszkańców Królestwa Niderlandów?

Holendrzy o Polakach. Co myślą o nas mieszkańcy Niderlandów?

Rozważając wyjazd do Holandii, warto zapoznać się z opiniami mieszkańców. Zgodnie z badaniami, przeprowadzonymi przez Instytut Spraw Publicznych, postrzegani jesteśmy jako osoby religijne. Znajduje się to w opozycji do Holendrów - ponad połowa społeczeństwa nie utożsamia się z żadną wiarą. Mieszkańcy Holandii widzą nas jako osoby zdyscyplinowane, pracowite, aktywne i życzliwe.

Praca w Holandii to dla większości Polaków szansa na lepsze zarobki. Co o tym sądzą sami obywatele tego zachodniego kraju? Nie mają nic przeciwko pracy z Polakami, ceniąc naszych rodaków za ich rzetelność i zdyscyplinowanie. 

Polacy i Holendrzy. Różnice i podobieństwa. Holendrzy o Polakach

Niewątpliwie istnieje sporo podobieństw, ale także różnic pomiędzy mieszkańcami obu państw. Z pewnością warto się z nimi zaznajomić, gdy poznajemy pierwsze oferty pracy w Holandii. Wydaje się, że do podobieństw zaliczyć należy: 

  • Zdyscyplinowanie, 
  • Życzliwość, 
  • Otwartość, 
  • Zaangażowanie w wykonywaną pracę, 
  • Aktywność fizyczną. 

Oczywiście, wiele nas także dzieli z mieszkańcami Królestwa Niderlandów. Na co należy być przygotowanym, gdy interesuje nas wyjazd do Holandii 

  • Holendrzy są bardziej wycofani, cenią harmonię i spokój,  
  • Zupełnie inny styl architektury, gdzie przeważa charakterystyczna zabudowa szeregowa,  
  • Polacy często wracają do przeszłości, Holendrzy planują długofalowo i patrzą wprzód, 
  • Obywatele nie przywiązują wagi do ubioru, nie ma sformalizowanego dress code w pracy, 
  • Holendrzy ściśle przestrzegają zasad, Polacy mają tendencję do omijania i naciągania ich. 

Holandia. Jak się żyje Polakom? 

Istnieje wiele powodów, dla których tak dużą popularnością cieszy się praca w Holandii. Bez wątpienia głównym czynnikiem są możliwości zarobkowe, znacznie wyższe niż w Polsce. Wielu naszych rodaków decyduje się na wyjazd do Holandii, ponieważ szybko odnajdują się w tym malowniczym kraju. Na pewno ogromnym plusem jest infrastruktura drogowa i wszechobecne ścieżki rowerowe. To właśnie jednoślad jest tutaj głównym środkiem transportu. 

Emigracja to jednak nie tylko praca- Holandia ma bowiem do zaoferowania znacznie więcej. Nasi rodacy chętnie zwiedzają największe holenderskie miasta: Amsterdam, Rotterdam czy Hagę. To także tam otwierają polskie sklepy, które przypominają o własnej ojczyźnie. Interesuje Cię praca w Holandii jako sprzedawca? Covebo ma właśnie taką ofertę! Kliknij i aplikuj!

A może szukasz innej oferty? Sprawdź je wszystkie!

Holendrzy. Jacy są? Zwyczaje Holendrów 

 Covebo to sprawdzona i zaufana agencja pracy. Holandia natomiast jest jednym z najpopularniejszych kierunków do wyjazdu za granicę, stąd warto znać zwyczaje panujące na miejscu. Przede wszystkim, nie musisz zdejmować butów, wchodząc do czyjegoś domu. Warto zabrać także ze sobą kwiaty lub butelkę wina dla gospodarza.

Z pewnością nowością dla Polaków będzie składanie życzeń wszystkim domownikom, nie tylko jubilatowi. Z kolei w Dzień Świętego Marcina, wypadający na 11 listopada, dzieci noszą kolorowe, własnoręcznie wykonane lampiony, śpiewając gwarnie piosenki.

Zainteresowany? Sprawdź aktualne oferty pracy Covebo w Holandii, wypełnij krótką aplikację lub zadzwoń na +48 77 545 75 75. 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Gdzie nad morze w Holandii?

3 min22 marca 2022

Jak powstała Holandia?

3 min2 listopada 2021

Holandia na rowerze

3 min17 sierpnia 2021