4 min6 sierpnia 2021

Jak się rozwijać zawodowo w 2021 roku?

Stałe podnoszenie kompetencji to jedyna droga do osiągnięcia sukcesu. Co zrobić, żeby wkroczyć do panteonu zwycięzców, a nie zwyciężonych? W Covebo mamy kilka uniwersalnych porad, jak się rozwijać i co najważniejsze, chętnie się nimi podzielimy!   

Jak się rozwijać zawodowo praktycznie za darmo? 

Na początek przygotowaliśmy sprawdzone sposoby, które przede wszystkim nie wymagają sięgnięcia głębiej do kieszeni. Jak się rozwijać, nie ponosząc przy tym dodatkowych kosztów? 

Czytaj książki 

Wyjazd do Holandii wydaje się świetną okazją do tego, żeby nadrobić zaległości w literaturze. Czytanie książek nie tylko wzbogaca słownictwo, ale przede wszystkim poszerza nasze horyzonty i uczy myśleć w nieszablonowy sposób. 

Słuchaj podcastów 

Codzienna praca w Holandii poprzedzona jest dojazdem na miejsce, często samochodem służbowym. Jak najlepiej wykorzystać ten czas? Słuchając podcastów, których tematyka jest naprawdę bardzo szeroka:  finanse, muzyka, bieżące wydarzenia czy filmy. 

Jak się rozwijać zawodowo? Obierz kierunek! 

Przeglądając oferty pracy w Holandii, możesz wybrać odpowiednią pod kątem rozwoju. Czujesz, że Twój angielski wymaga podszlifowania? Zatem Covebo to odpowiednia agencja pracy. Holandia to świetne miejsce, żeby poprawić swoje umiejętności językowe i lepiej poznać samego siebie. Wyznacz kierunek, w którym planujesz się rozwijać, a następnie zacznij to robić! 

Znajdź mentora 

“Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.” Wydaje się, że te słowa Roberta Kiyosaki najlepiej potwierdzają tezę o potrzebie znalezienia kogoś, kto stanie się naszym mentorem, wskaże kierunek i podpowie, jak się rozwijać. 

Wyznacz cel i terminy 

Nie ma lepszej i skuteczniejszej motywacji jak wyznaczanie sobie celów i terminów, do kiedy maksymalnie planujemy je osiągnąć. Najlepiej jest rozbić je na tygodnie, miesiące, kwartały- tak, by na bieżąco widzieć efekty naszej pracy. 

Rozwój intelektualny. Tanie sposoby 

Z pewnością istnieją także inne, tanie sposoby do samodoskonalenia. Jak się rozwijać, aby specjalnie nie nadwyrężać swojego budżetu?  

Nauka języka  

Wyjazd do Holandii na pewno podniesie Twoje umiejętności językowe - w końcu nie ma lepszego sposobu na naukę niż używanie go na co dzień. Czy wiesz, że Holendrzy również w 2020 roku zajęli pierwsze miejsce w rankingu narodowości z najlepszą znajomością angielskiego? Bez wątpienia doskonałym sposobem na naukę języka obcego są także darmowe aplikacje, takie jak Duolingo czy Busuu. 

Nauka umiejętności on-line – kursy, szkolenia 

Pandemia COVID-19 wyznaczyła też nowy trend dla rozwoju zawodowego - większość szkoleń przeniosło się do sieci i odbywało się w systemie on-line. Prowadzone są one przez specjalistów w swojej branży, a ich tematyka może być na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Branżowe magazyny i czasopisma 

W Covebo zachęcamy nie tylko do czytania książek, ale także czasopism i magazynów. Niewątpliwie są one redagowane przez osoby posiadające specjalistyczną wiedzę z danej dziedziny. 

A może nowe studia? 

Czujesz, że rozpoczęty kierunek nie jest dla Ciebie, a Twoje wyobrażenie o wymarzonych studiach było zgoła inne? W związku z tym wyjazd do Holandii może być świetną alternatywą na przemyślenie planów na przyszłość. Sprawdź też, co możesz zrobić, jeśli matura poszła tak sobie.

Jak się rozwijać zawodowo podczas pracy w Holandii? 

Zwykło się mówić, że bezsprzecznie uszlachetnia. Co takiego? Praca! Holandia to jeden z najczęstszych kierunków pracy wakacyjnej i emigracji zarobkowej. Jak się rozwijać w Królestwie Niderlandów? 

Poznawaj ludzi 

Praca w Holandii wiąże się z poznawaniem nowych ludzi, nierzadko różniących się od siebie pod wieloma względami. Bez wątpienia od każdego można się czegoś nauczyć, podpatrzyć i wykorzystać w późniejszej pracy. 

Zbieraj know-how 

Wyjazd do Holandii z pewnością umożliwia także poznanie określonej technologii, zgodnie z którą odbywa się produkcja na zakładzie. Warto również obserwować i analizować metody zarządzania zasobami ludzkimi, które później będziemy mogli wykorzystać w przyszłej pracy. 

Nabieraj doświadczenia 

Oferty pracy w Holandii warto dobierać pod kątem tego, w jakim obszarze planujemy lub chcielibyśmy się rozwinąć. Jest tylko jeden sprawdzony sposób na zebranie doświadczenia- zdobycie go.  

Ucz się po godzinach 

Oczywiście, nie samą pracą człowiek żyje. W związku z tym należy pamiętać o odpowiednim balansie i czasie wolnym. A co można robić po pracy? Uczyć się i poszerzać swoje horyzonty - wydaje się to gotową receptą na osiągnięcie sukcesu. 

Awansuj! 

Myśl śmiało i zastanów się, gdzie widzisz się za 5 lat. Stawiaj sobie ambitne cele i nigdy nie pozwól sobie wmówić, że czegoś nie dokonasz lub czegoś nie zrobisz. Ty najlepiej znasz swoje możliwości! Covebo to sprawdzona agencja pracy. Holandia to świetny wybór dla każdego, kto chciałby nabyć nowe doświadczenie za granicą. Zainteresowany? Sprawdź nasze aktualne oferty pracy w Holandii, dzwoniąc na +48 77 545 75 75 lub wypełnij krótką aplikację, a sami się z Tobą skontaktujemy.  

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Projekt Ingram w Holandii. Dlaczego warto?

4 min15 października 2021

Holandia. Gdzie robić zakupy spożywcze?

3 min4 października 2021

Ciekawostki o spawaniu

4 min30 września 2021