7 min26 października 2022

Jak wyjechać do pracy do Holandii? Poradnik dla specjalisty

Z badania „Migracje zarobkowe Polaków”* wynika, że w 2022 roku aż 18% Polaków w wieku 18-44 lat zastanawia się nad wyjazdem z kraju. Nasi rodacy znajdują zatrudnienie w branży produkcyjnej, jak i sektorze technicznym. Jesteś specjalistą i chcesz podjąć zatrudnienie w Holandii? Zastanawiasz się, jak wyjechać do pracy do Holandii? Teoria to jedno, ale jak zrobić to w praktyce? Poniżej garść informacji niezbędnych do organizacji wyjazdu do Holandii.

Jak wyjechać do pracy do Holandii będąc specjalistą?

Wyjazd do pracy do Holandii może sprawiać wrażenie trudnego do zorganizowania i wymagającego dopełnienia ogromu formalności. Nic bardziej mylnego! Podstawowym krokiem do wyjazdu, zaraz po podjęciu świadomej decyzji, jest znalezienie godnej zaufania, doświadczonej agencji zatrudnienia. Skorzystanie z usług odpowiedniego pośrednika gwarantuje legalne zatrudnienie. To także wsparcie merytoryczne oraz szereg innych benefitów – o nich w dalszej części poradnika.

Świetnym wyborem będzie Agencja Pracy Covebo! Dlaczego? Jesteśmy na rynku od kilkunastu lat, a pozyskane przez ten czas doświadczenie pozwala nam na maksymalne uproszczenie procesu rekrutacji. Będąc specjalistą, wystarczy zaaplikować przesyłając swoje dane kontaktowe i CV poprzez formularz na stronie https://www.covebo.pl/budownictwo-i-technika/. Na każdym następnym etapie organizacji wyjazdu do pracy do Holandii będzie towarzyszyć i służyć pomocą nasz wykwalifikowany rekruter.

Oferty pracy Covebo

Agencja Pracy Covebo w przeciągu ostatnich kilku lat stała się jednym z liderów na rynku holenderskim, jeśli chodzi o oferty pracy dla specjalistów. Nasz dział techniczny posiada cały wachlarz możliwości dla pracowników technicznych. A więc, jak wyjechać do pracy do Holandii, będąc specjalistą konkretnej branży?

Aby maksymalne ułatwić znalezienie wymarzonej oferty pracy, dzielimy się na kilka działów:

  • Automotive – dział oferujący zatrudnienie dla specjalistów branży motoryzacyjnej. Znajdziesz tu oferty dla mechaników pojazdów samochodowych: osobowych, ciężarowych oraz naczep ciężarowych. Rekrutujemy również pracowników do kompletnego procesu napraw blacharsko-lakierniczych: od demontażu karoserii, przez blacharstwo i przygotowanie karoserii aż do lakierowania. Zatrudnienie w tym dziale znajdą również monterzy naczep ciężarowych oraz osoby z niewielkim doświadczeniem, które chcą rozwijać się w branży automotive.
  • CNC – dział, w którym pracę na terenie Holandii znajdą zarówno operatorzy, jak i programiści maszyn służących do obróbki metalu. Frezerzy, tokarze, operatorzy pras krawędziowych oraz giętarek mogą liczyć na oferty w świetnie prosperujących firmach. Kolejnym stanowiskiem w dziale CNC jest szlifierz manualny. To świetny wybór dla kandydatów z mniejszym doświadczeniem, którzy również oczekują atrakcyjnego wynagrodzenia.
  • Spawalnictwo – to dział zrzeszający oferty dla pracowników posiadających umiejętność łączenia metalowych elementów za pomocą spoin spawalniczych. Różnorodność metod spawania w naszych ofertach sprawia, że każdy kandydat z doświadczeniem znajdzie u nas satysfakcjonujące zatrudnienie. Główne metody, za pomocą których spawa się u naszych holenderskich klientów to: MIG, MAG i TIG. Warto zaznaczyć, że przy organizacji pracy w Holandii nie wymagamy posiadania certyfikatów – najbardziej istotny jest fach w ręku i doświadczenie. Dział spawalnictwa oferuje również oferty dla operatorów robotów spawalniczych oraz dla osób z mniejszym doświadczeniem – do przyuczenia.
  • Budowlanka – w tym dziale atrakcyjne oferty pracy w Holandii znajdzie doświadczony cieśla szalunkowy. Na stabilne zatrudnienie mogą także liczyć stolarze budowlani oraz meblowi
  • Oferty ogólnotechniczne – dział, mimo braku sprecyzowanej profesji, oferuje świetne oferty dla wielu specjalistów. Osoby doświadczone w nakładaniu powierzchni lakierniczej na stalowe elementy znajdą pracę na stanowiskach takich jak piaskarz, lakiernik przemysłowy, lakiernik proszkowy. Dla mniej doświadczonych pracowników technicznych proponujemy stanowiska związane z obróbką metalu za pomocą elektronarzędzi. Kolejną wartą uwagi ofertą pracy w Holandii jest monter paneli fotowoltaicznych.

praca-dla-spawacza-covebo-praca-w-holandii-poradnik-specjalisty

Wymagania do pracy i to, co oferujemy

Większość ofert pracy w Holandii w naszym dziale technicznym posiada dwa podstawowe wymagania. Jest to czynne prawo jazdy kategorii B oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego. Dlaczego? Prawo jazdy jest niezbędne do samodzielnych dojazdów do miejsca pracy z zakwaterowania agencyjnego – za pomocą prywatnego samochodu, bądź auta agencyjnego. Wymóg znajomości języka angielskiego jest spowodowany koniecznością porozumiewania się w międzynarodowym środowisku, jakie dominuje wśród naszych holenderskich klientów.

Dodatkową kwestią, która musi zostać spełniona jest posiadanie ważnego (minimum 6 miesięcy) oraz nieuszkodzonego dowodu osobistego bądź paszportu. Bez aktualnego dowodu tożsamości podjęcie pracy w Holandii nie będzie możliwe.

Pozostałe wymagania są precyzowane już po wyborze konkretnej oferty – w większości przypadków niezbędne jednak będzie doświadczenie zawodowe w danej profesji. Wiesz już, jak wyjechać do pracy do Holandii, teraz przeczytaj, jak wygląda rekrutacja w Covebo!

Jak wygląda rekrutacja do pracy w Covebo?

Proces rekrutacji w Agencji Pracy Covebo może stać się przyjemny i niezwykle prosty – wystarczy współpracować z rekruterem, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez każdy kolejny etap pozyskiwania pracy w Holandii.

Proces aplikacji

Najłatwiej aplikować do Agencji Pracy Covebo poprzez stronę internetową. Posiadamy dwie możliwości przyjmowania zgłoszeń kandydatów. Pierwsza z nich będzie dobrym wyborem dla osób, które nie posiadają sprecyzowanego stanowiska pracy. W takiej sytuacji wystarczy wejść na stronę https://www.covebo.pl/budownictwo-i-technika/ i skorzystać z formularza kontaktowego. Należy wpisać tam swoje dane kontaktowe i załączyć CV – po tych czynnościach pozostaje czekać na telefon od rekrutera, który pomoże dobrać ofertę idealnie dopasowaną do doświadczenia zawodowego i posiadanych umiejętności.

Drugą metodą aplikacji do pracy do Holandii jest zapoznanie się z naszymi aktualnymi ofertami pracy na stronie https://www.covebo.pl/budownictwo-i-technika/oferty-pracy-budownictwo-i-technika/ i wybranie tej, która jest najbardziej atrakcyjna. Wtedy należy zaaplikować poprzez wprowadzenie danych kontaktowych oraz CV bezpośrednio na daną ofertę.

Istnieje możliwość aplikowania do Agencji Pracy Covebo bez przesyłania CV, jednak zachęcamy do załączania swojego życiorysu – zdecydowanie przyspiesza to proces rekrutacji.

Posiadasz nieaktualne CV, bądź brakuje tam istotnych informacji? Bez obaw! Rekruter tuż po pierwszej rozmowie telefonicznej uzupełni dokument, aby w jak najlepszy sposób przedstawić twoją kandydaturę. Po przedstawieniu kandydatury możesz spodziewać się telefonu od koordynatora – pozyska on wtedy więcej informacji wpływających na powodzenie rekrutacji, jednocześnie dając możliwość dopytania o interesujące Cię szczegóły związane ze współpracą z Covebo.

Dokumenty i formalności

Twoja kandydatura została zaakceptowana przez klienta? Gratulacje! Posiadasz ważny, nieuszkodzony dokument tożsamości? Teraz czas na kilka niezbędnych formalności.

Abyś mógł legalnie rozpocząć zatrudnienie, otrzymasz dwie umowy do podpisania. Pierwsza, to umowa o skierowanie do pracy za granicą – jest to obustronna gwarancja rozpoczęcia zatrudnienia. Druga z nich, to kontrakt holenderski, na podstawie którego będziesz wykonywać swoją pracę, otrzymywać wynagrodzenie oraz rozliczać się z podatków w Holandii.

Pamiętaj, aby odesłać rekruterowi wszystkie niezbędne dane, które dokładnie wyszczególni – bez nich przygotowanie powyższych dokumentów nie będzie możliwe. Drugim, obligatoryjnym obowiązkiem jest odesłanie podpisanej umowy o skierowanie zanim wyruszysz z Polski – jeśli nie zrobisz tego na czas, niestety twoja szansa na satysfakcjonujące zatrudnienie przepadnie.

Wyjazd do Holandii

Podróż do Holandii może odbyć się na dwa sposoby. Jeśli wyrażasz chęć wyjazdu własnym środkiem transportu, wystarczy wyruszyć o odpowiedniej porze i dotrzeć na miejsce zakwaterowania w ustalonym terminie. W przypadku, gdy nie posiadasz własnego samochodu, Agencja Pracy Covebo może pomóc Ci w organizacji dojazdu do Holandii – współpracujemy z zaufaną firmą transportową, która odbierze Cię z obecnego miejsca pobytu o określonej godzinie i dowiezie na czas na miejsce zakwaterowania.

poradnik-specjalisty

Jak przygotować się do wyjazdu? Jak wyjechać do pracy do Holandii?

Przygotowanie do wyjazdu do Holandii wcale nie musi być żmudne i stresujące. Dzięki benefitom oferowanym przez Covebo, spora część niezbędnych w codziennym życiu przedmiotów będzie czekać na Ciebie już na miejscu zakwaterowania.

Przed wyjazdem

Jeśli będziesz mieszkać na zakwaterowaniu agencyjnym, rekruter poinformuje Cię jakie wyposażenie zastaniesz na miejscu, a co koniecznie musisz zabrać ze sobą. Nasze kwatery zawsze są w pełni przygotowane do zamieszkania, więc przedmioty kuchenne czy wyposażenie twojego 1-osobowego pokoju będzie na Ciebie czekać.

Jak się spakować do Holandii?

Na nasze zakwaterowanie koniecznie musisz zabrać poszwę na kołdrę i poduszkę oraz prześcieradło. Jeśli chodzi o odzież roboczą, większość ofert gwarantuje otrzymanie jej od Covebo. Warto jednak zabrać swój ulubiony, wygodny strój roboczy w razie doboru nieodpowiedniego rozmiaru – tabele rozmiarów często różnią się od siebie.

Reszta rzeczy, która musi się znaleźć w torbie podróżnej jest uzależniona od twojego stylu życia i preferencji – pamiętaj jednak o tym, że podróż do Holandii zajmie Ci trochę czasu, a bezpośrednio po przyjeździe możesz nie mieć czasu i siły na zakupy. Zabierz ze sobą żywność i napoje oraz podstawowe lekarstwa, aby mieć siłę na rozpoczęcie nowego rozdziału na swojej ścieżce zawodowej.

Po przyjeździe

Już przed wyjazdem koordynator ustali z Tobą miejsce oraz termin pierwszego spotkania. W jego trakcie podpiszesz kontakt holenderski, otrzymasz odzież roboczą oraz wszystkie niezbędne wskazówki do rozpoczęcia nowej pracy. Od tej pory to właśnie koordynator będzie twoim opiekunem i osobą kontaktową.

 

Źródło:

*https://www.pl.gigroup.com/raporty/raport-migracje-10/

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Ciekawostki o automotive

3 min23 marca 2023

Na jakie choroby narażony jest spawacz? Jak spawacz powinien dbać o zdrowie?

3 min5 marca 2023

Jak zostać spawaczem? Historia sukcesu 

3 min5 marca 2023