3 min9 czerwca 2020

Jakie branże będą się rozwijać w obecnej sytuacji ekonomicznej? Jakiej pracy szukać?

Pandemia COVID-19 wywróciła cały dotychczasowy rynek pracy do góry nogami. Część zakładów zmuszona została do redukcji etatów, gdyż nie była w stanie dłużej ponosić tych samych kosztów, co przed epidemią. Istotnie, trudno nie zauważyć, jak wielki wpływ na funkcjonowanie branży turystycznej miało zamknięcie granic i odwoływanie lotów. Podobnie jest w branży gastronomicznej. Lokale walczyły o przetrwanie, mogąc świadczyć jedynie usługę dostawy jedzenia na dowóz, drastycznie zmniejszając tym samym przychody.

Te dwa sektory, a także transport i spedycja powszechnie wskazywane są jako te, które skutki pandemii odczują w największym stopniu. Pozostaje zatem pytanie: które branże zapewnią nam stabilizację i względnie spokojną przyszłość? Jakiej pracy szukać?

Praca w branży spożywczej w Holandii

Poszukując pracy w Holandii, bardzo często napotkać można oferty dotyczące produkcji żywności. Dlaczego? Otóż oferuje ona najczęściej możliwość pracy dla par, a także nie wymaga znajomości języków obcych.

Branża spożywcza, nawet w szczytowym okresie trwania pandemii COVID-19, funkcjonowała na pełnych obrotach. Wynika to oczywiście z faktu, iż ludzie, nawet przy ograniczeniu swobodnego przemieszczania się, jeść muszą. Mogą zrezygnować z zagranicznych podróży, wizyty u znajomych czy zabiegów pielęgnacyjnych, ale konsumpcja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W Covebo posiadamy także i takie oferty pracy w Holandii, skontaktuj się zatem z nami, a chętnie przedstawimy Ci szczegóły!

praca-branza-spozywcza-covebo-jakiej-pracy-szukac

Jakiej pracy szukać? Praca w sektorze logistycznym

W obliczu braku możliwości przemieszczania się nastąpił prawdziwy boom w sklepach internetowych i zamówieniach online. Trend ten został niejako wymuszony przez sytuację- zamknięte zostały centra handlowe oraz galerie, natomiast kurierzy na brak pracy absolutnie nie mogli narzekać - wszak szacuje się, że nastąpił wzrost przesyłek o 140% w stosunku do analogicznego okresu w latach poprzednich.

Wzmożony popyt dotyczył zresztą nie tylko samych dostawców paczek, ale także osób kompletujących zamówienia, przygotowujących je do wysyłki i wszystkich innych pracowników magazynowych.

Chcesz sprawdzić swoich sił w sektorze logistycznym i stać się częścią zespołu odpowiedzialnego za obsługę sklepu internetowego bol.com? A może interesuje Cię zbieranie zamówień w sektorze spożywczym na Bakker Zeewolde? Sprawdź nasze aktualne oferty pracy w Holandii w logistyce!

praca-magazyn-order-picker-covebo-jakiej-pracy-szukac

Rozwój branży informatycznej

Konieczność pracy zdalnej uwypukliła znaczenie szeroko rozumianego sektora IT. Gdy stało się jasne, iż nie ma możliwości spotkań face to face, korzystanie z takich aplikacji jak Skype, Zoom czy Teams okazało się jedynym rozwiązaniem. Ponadto, konieczność załatwiania spraw urzędowych również wykreowała nowe miejsce ku temu- Internet.

Złośliwi twierdzą, iż nagle okazało się, że wszystkie podania, które do tej pory trzeba było składać przy okienku, można zrobić znacznie szybciej i wygodniej, a mianowicie drogą elektroniczną. To nie wszystko, zwiększenie sprzedaży sklepów internetowych wymaga także optymalizacji oprogramowania i ciągłego ulepszania aktualizacji.

Warto wspomnieć także o stale rozwijającym się rynku gier. W marcu bieżącego roku bardzo popularna w świecie gamingowym platforma Steam odnotowała rekord w jednoczesnej liczbie użytkowników, wynoszący ponad 23 miliony zalogowanych graczy! Branża IT stale liczyć może na rozwój i nowe rynki zbytu swoich usług.

it_home_office_covebo-jakiej-pracy-szukac

Covebo - Sprawdź nasze oferty pracy w Holandii. Dowiedz się, jakiej pracy szukać 

Wskazane powyżej branże, przynajmniej póki co, zdają się najlepiej radzić sobie ze skutkami koronawirusa. Praca w Holandii wiąże się zatem nie tylko z bardziej atrakcyjnym wynagrodzeniem, ale daje też poczucie pewnej stabilizacji - rząd holenderski określił sektor spożywczy jako niezbędny w celu prawidłowego funkcjonowania społeczeństwa.

Interesuje Cię wyjazd do pracy? Skontaktuj się z naszym działem rekrutacyjnym, aby poznać aktualne oferty pracy w Holandii lub sprawdź wszystkie oferty pracy.

Źródła:

https://www.bankier.pl

https://uni.wroc.pl

https://ithardware.pl

https://www.money.pl

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy jadąc do Holandii musisz wykonać test na koronawirusa?

2 min12 kwietnia 2021

Q&A - Koronawirus a wyjazd do pracy do Holandii. Czy mogę wyjechać?

3 min24 marca 2021

Ubezpieczenie do pracy w Holandii. Wszystko, co musisz wiedzieć

3 min16 marca 2021