3 min5 lipca 2022

Kogo szukają pracodawcy? Braki na rynku pracy w Holandii

Rynek pracy w Holandii stale poszukuje nowych osób do zatrudnienia. Istnieją branże, które wykazują największe braki w tej kwestii. Które? Kogo szukają pracodawcy najpilniej? O tym piszemy w artykule z serii #EksperckiWtorek! Przeczytaj i dowiedz się, gdzie opłaca się pracować!

Gdzie opłaca się pracować w Holandii? 

Niewątpliwie Królestwo Niderlandów jest atrakcyjnym kierunkiem dla wszystkich osób, które szukają dobrze płatnej pracy. Kogo szuka pracodawca? Przede wszystkim w cenie są specjaliści, choć bez wątpienia zatrudnienie znajdą także osoby bez wcześniejszego doświadczenia. Braki na rynku pracy w Holandii są bowiem znaczne we wszystkich sektorach, gospodarka wydaje się też powoli zbliżać do poziomu sprzed pandemii. 

Kogo szukają pracodawcy. Wymogi do pracy do Holandii 

Wymagania do pracy w Holandii bez wątpienia różnią się od siebie i zależne są od oferty. Co to znaczy? Innych umiejętności wymaga praca przy taśmie produkcyjnej, a zupełnie inne kwalifikacje potrzebne są, aby znaleźć zatrudnienie jako spawacz czy cieśla szalunkowy. Gospodarka Kraju Tulipanów od wielu lat w dużej mierze opiera się na pracownikach tymczasowych, którzy niezbędni są w wielu branżach. 

Braki na rynku pracy w Holandii 

Sprawdźmy zatem, gdzie występują największe braki na rynku pracy w Holandii. Bez wątpienia wysoce poszukiwani są wszyscy fachowcy i specjaliści: 

  • Spawacze. 
  • Operatorzy CNC,
  • Szlifierze,
  • Lakiernicy,
  • Hydraulicy,
  • Elektrycy. 

Produkcja i technika. Gdzie poszukują do pracy? 

Oferty pracy w Holandii obejmują zatrudnienie zarówno na produkcji, logistyce, jak także w budownictwie i technice. Kogo szukają pracodawcy? Na pewno osoby z doświadczeniem w danej branży będą miały łatwiej znaleźć satysfakcjonującą ofertę. Na logistyce będą to order pickerzy, operatorzy wózków widłowych, na produkcji chociażby wykrawacze czy operatorzy maszyn. 

Technika i budownictwo. Brak pracowników na rynku pracy   

Odczuwalny brak fachowców na rynku pracy sprawia, że właściwie każdy specjalista może liczyć na bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia. Niewątpliwie lukratywne oferty pracy w Holandii znajdą tym samym spawacze, monterzy, lakiernicy, szlifierze, tokarze czy blacharze. 

Jak aplikować do pracy do Holandii i dlaczego warto to zrobić właśnie TERAZ? 

Przede wszystkim należy wspomnieć, że wyjazd do Holandii możliwy jest w każdy weekend. Planujesz rozpocząć pracę w Covebo i zastanawiasz się, jak do nas zaaplikować? Najprościej będzie zrobić to poprzez jeden z dwóch poniższych sposobów: 

  1. Wypełniając krótką aplikację na https://www.covebo.pl/otwarta-aplikacja/ 
  1. Dzwoniąc na nr +48775457575. 

Wakacje to okres wzmożonego zainteresowania wyjazdem do pracy w Holandii więc nie warto czekać i zdecydować się na taki krok już dziś, abyśmy byli w Covebo w stanie znaleźć odpowiednią ofertę możliwie jak najszybciej. W pierwszej kolejności bowiem liczy się dla nas zadowolenia pracownika. 

Czy praca w Holandii się opłaca i wciąż ma sens? 

Co sprawia niedobór i brak fachowców na rynku pracy w Holandii? W każdej sytuacji można niewątpliwie znaleźć jakieś plusy – w tym przypadku będzie to mnogość ofert i wysokie stawki, na które mogą liczyć kandydaci. Pracodawcy muszą ze sobą konkurować, aby to właśnie ich oferta była jak najbardziej konkurencyjna. Szczególnie tyczy się to wspomnianych fachowców, ponieważ brak specjalistów na rynku pracy jest szczególnie widoczny i odczuwalny – tym samym mogą oni liczyć na tygodniówki! Jest to już kwota oczywiście po wszystkich odliczeniach. 

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca wakacyjna za granicą. Jak szukać pracy sezonowej?

3 min28 maja 2024