3 min8 lutego 2022

Koszty przed wyjazdem do Holandii

Przed wyjazdem do pracy za granicę należy sprawdzić ceny jedzenia, paliwa czy wynajmu mieszkania. Zatem, jakie trzeba ponieść koszty przed wyjazdem do Holandii? Przekonajmy się!  

Koszty przed wyjazdem do Holandii 

Prawdopodobnie każdy słyszał, że wszystko ma swoją cenę i tylko Jennifer Lopez przekonywała już ponad 20 lat temu, że jej miłość nic nie kosztuje. Pewne wydatki trzeba ponieść, szczególnie gdy naszym nowym, “świeżym” startem ma być praca w Holandii. Koszty bez wątpienia będą się różnić w zależności od tego, jakie życie prowadzimy i co pochłania największą część naszego budżetu. Są jednak pewne wydatki, które, decydując się na wyjazd do Holandii, musimy ponieść, choć lista wydaje się wyjątkowo krótka. 

Transport - Koszty

Do Królestwa Niderlandów trzeba się jakoś dostać. I na wstępie świetna wiadomość! Covebo pomaga w zorganizowaniu transportu – kierowca przyjedzie po nas pod wskazany adres na terenie całej Polski i zabierze bezpośrednio na zakwaterowanie w Holandii. Koszt? Zależy oczywiście od województwa, z którego przyjdzie nam rozpocząć podróż i waha się od 293 zł (lubuskie) do 480 zł (podlaskie). Wyjazd do Holandii z Covebo możliwy jest w każdy weekend. 

Koszty jedzenia w Holandii

Choć ceny i ogólne koszty w Holandii są coraz bardziej zbliżone do naszych, to prawdopodobnie większość z nas zakupy spożywcze zrobi w Polsce. Do tego mama przygotuje “wałówkę”, której smak prawdziwie docenimy na miejscu. Bez wątpienia należy pamiętać, że zakupy wystarczy zrobić na pierwszy tydzień. Dlaczego? Bo, o czym niedawno informowaliśmy (https://www.covebo.pl/blog/praca-w-holandii-i-tygodniowki/), w Covebo mamy tygodniówki! Zatem na pytanie: “jakie koszty przed wyjazdem do Holandii trzeba ponieść?” odpowiedź jest prosta i bardzo krótka: na transport i na żywność na pierwsze dni. 

Holandia - koszty utrzymania 

Podwyżki cen żywności, energii czy gazu w Polsce sprawiają, że koszty życia w Holandii coraz bardziej zaczynają przypominać te występujące w naszym kraju. Zarobki w euro, na które możemy liczyć w Królestwie Niderlandów, mają jednak to do siebie, że mniej je odczuwamy i bez wątpienia łatwiej jest odkładać zarobione pieniądze. To główny powód, dla którego nadal tak popularna jest praca w Holandii. Zarobki są jednymi z najwyższych w Europie, łatwymi do osiągnięcia, nawet dla pracowników bez doświadczenia. 

Koszty utrzymania – Holandia 

Wydaje się, że każdego, w mniejszym lub większym stopniu, dotknęły ostatnie wzrosty cen energii w Polsce. A jak na tym tle wypada Holandia? Koszty utrzymania oczywiście także wzrastają, natomiast jest sposób, żeby je jak najmniej odczuwać. Jaki? Wystarczy skorzystać z zakwaterowania Covebo. Kwota 115 euro tygodniowo jest maksymalną i nie musimy martwić się ewentualnymi podwyżkami cen prądu, energii czy gazu – więcej nie zapłacimy. A te, niestety, stale rosną i to w błyskawicznym tempie. 

Koszty jedzenia w Holandii  

Przejdźmy do bardziej “smakowitej” części. Jakie są koszty jedzenia w Holandii? Oto przykładowe ceny: 

  • Chleb jasny – 1,20 euro. 
  • 10 sztuk jajek – 3,20 euro. 
  • Masło 250 g – 2,65 euro. 
  • Filet z kurczaka 1kg – 7,50 euro. 
  • Pomidory 1kg – 2,65 euro. 
  • Banany 1kg – 2 euro. 
  • Mleko 1l – 1,50 euro. 
  • Pasta do zębów – 2,50 euro.  
  • Mąka 1kg – 0,60 euro. 
  • Kawa 500g – 5 euro. 

Sprawdź, gdzie najlepiej robić zakupy (https://www.covebo.pl/blog/holandia-gdzie-robic-zakupy-spozywcze/), żeby koszty jedzenia w Holandii były jak najniższe.  

Praca w Holandii - zarobki 

Możliwość zdobycia doświadczenia, podszlifowanie języka angielskiego czy wypłata w euro – z tym wszystkim kojarzy się nam praca w Holandii. Czy się opłaca? Oczywiście! Niewątpliwie wysoki kurs euro ma na to także duży wpływ. To właśnie w Królestwie Niderlandów można liczyć na zarobki rzędu nawet 400-500 euro netto tygodniowo i to nie mając doświadczenia! A przynajmniej na takie wynagrodzenia mogą liczyć pracownicy w Covebo. Co istotne, jest to kwota po wszystkich odliczeniach.

Podsumowując, transport i jedzenie na pierwszy tydzień - te koszty przed wyjazdem do Holandii należy ponieść. Jesteś gotowy? Nasze aktualne oferty pracy w Holandii znajdziesz na stronie Covebo (https://www.covebo.pl/produkcja-i-logistyka/oferty-pracy-produkcja-i-logistyka/), możesz też do nas zadzwonić na +48 77 545 75 75 lub wypełnić krótką aplikację na https://www.covebo.pl/otwarta-aplikacja/ 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca w branży CNC w Holandii - przegląd najciekawszych ofert pracy

3 min27 maja 2024