3 min21 lipca 2022

Kurs na wózki widłowe to szansa na lepszą przyszłość

Pracujesz za granicą i zastanawiasz się, jak możesz zwiększyć swoje zarobki? Myślisz o przebranżowieniu albo ukończeniu jakiegoś kursu? W takim razie podpowiadamy – ukończ kurs na wózki widłowe i pozwól sobie zarabiać więcej, pracując w sektorze logistycznym. Zainteresowany? Czytaj dalej, a dowiesz się, jak wygląda takie szkolenie i dlaczego warto?

Kurs na wózki widłowe. Dlaczego warto? 

Rozwój osobisty to zawsze dobra inwestycja, a ukończony kurs na wózki widłowe niesie ze sobą same korzyści. Przede wszystkim: 

  • Większe możliwości zatrudnienia – takie szkolenie umożliwia podjęcie pracy nie tylko w sektorze logistycznym, ale i w firmach produkcyjnych czy technicznych. Umiejętności nabyte można wykorzystać wszechstronnie. 
  • Szybki zwrot kosztów – operatorzy wózków zarabiają więcej niż pracownicy logistyczni czy produkcyjni. A koszt kursu w Polsce to ok. 250 zł, w związku z tym osoby, które ukończą kurs, mogą liczyć na szybki zwrot kosztów.  

Gdzie można zrobić kurs na wózki?

Kurs na wózki widłowe ukończyć można zarówno w Polsce jak i za granicą. W Polsce wiele szkół szkoleniowych ma go w swojej ofercie. Dodatkowo, osoby bezrobotne mogą ukończyć kurs na wózki widłowe za darmo po skierowaniu przez Urząd Pracy. Wiele firm logistycznych oferuje również ukończenie wewnętrznych kursów – w Polsce lub w Holandii.  

Jak wygląda taki kurs?

Podjęcie i ukończenie kursu w zakresie zajęć teoretycznych (25h) i praktycznych (średnio 10h) przygotowuje do egzaminu państwowego Urzędu Dozoru Technicznego, po którym otrzymuje się świadectwo kwalifikacyjne. Uzyskany dokument warto od razu przetłumaczyć na język angielski – będzie mógł być wtedy wykorzystany do pracy w Holandii.  

Należy pamiętać, że kursy wewnętrzne, oferowane przez pracodawcę, zwykle umożliwiają zwiększenie swoich kwalifikacji i zarobków na terenie zakładu. Wiążą się często z umową lojalnościową lub obowiązują tylko w danym miejscu pracy i nie mogą być wykorzystane poza nim. 

Praca dla operatora wózków widłowych w Covebo  

Ofert pracy w Holandii dla operatorów wózków widłowych jest sporo. W Covebo proponujemy pracę operatorom z ukończonym kursem na wózki widłowe przednie lub boczne na ternie całej Holandii, przykładowo: 

Kurs na wózek widłowy w Holandii 

Firm szkoleniowych oferujących kurs na wózek widłowy w Holandii jest wiele. Warto zwrócić uwagę czy dana firma oferuje szkolenie certyfikowane VCA, czy tylko godziny kursu a uzyskanie certyfikatu należy do samego szkolącego. Ceny szkolenie zależą od firmy, średnio kosztują ok. 260€. Cena obejmuje zakres teoretyczny, praktyczny i certyfikat.  

Wiele firm holenderskich oferuje możliwość ukończenia wewnętrznego kursu na operatora wózka widłowego, co daje możliwość zdobycia doświadczenia w tym zakresie.  

Wiesz już, dlaczego warto podjąć kurs na wózki widłowe, jakie wiążą się z nim koszty w Polsce i w Holandii i znasz oferty pracy Covebo dla operatorów wózków widłowych. Jeśli nadal nie jesteś przekonany do aplikacji na wybrane oferty pracy dla operatora wózka widłowego lub masz pytania o kurs na wózki widłowe, skontaktuj się z naszymi specjalistkami rekrutacji w tym sektorze, pod numerem +48 545 75 75, i pozwól im rozwiać Twoje wątpliwości.  

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca po maturze? Holandia to dobry wybór

3 min20 maja 2024

Praca w Holandii z językiem angielskim

2 min9 maja 2024

Oferty pracy w Holandii w branży automotive

5 min22 kwietnia 2024