3 min30 kwietnia 2020

Majówka 2020 – Jak ją spędzić w obecnych warunkach?

Dla nas, Polaków, majówka zwykle była czasem wypoczynku spędzanym z rodziną i przyjaciółmi. Towarzyszył jej brak przeszkód w dowolności korzystania z długiego weekendu i wolnych dni. W obecnym czasie, w towarzystwie pandemii Covid-19, zostaliśmy ograniczeni a większość naszych planów, na wykorzystanie długiego, majowego weekendu, musieliśmy dostosować do zasad jakie narzucił na nas rząd. Majówka 2020 – Jak ją spędzić w obecnych warunkach?

Jak w takim razie możemy spędzić tegoroczną majówkę? Mamy dla Was kilka propozycji, w zgodzie z obowiązującymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i rządu.

Tereny otwarte w czasie majówki

Zniesione ograniczenia co do przebywania na terenie lasów, parków i plaż pozwolą nam na spędzenie wolnych dni na świeżym powietrzu. Możemy zatem udać się z najbliższymi na spacer lub krótką wycieczkę rowerową. Z pewnością w najbliżej okolicy są miejsca, których dawno nie odwiedzaliście – czas najwyższy skorzystać z okazji i udać się tam wraz z rodziną. Pamiętajcie, że place zabaw nadal pozostają zamknięte.

Co z grillowaniem?

Czy obecna sytuacja wyklucza tradycyjnego, majowego grilla na działce? Odpowiedz jest prosta, i zapewne satysfakcjonująca, na szczęście, nie wyklucza. Przebywanie na terenie działki jest równoznaczne z przebywaniem na terenie prywatnym a co za tym idzie nie może być wzbronione.

W tym przypadku należy pamiętać o wciąż utrzymywanym zakazie zgromadzeń. Co to oznacza? Niestety odpada nam spotkanie przy grillu w gronie przyjaciół i znajomych – takie zachowanie będzie traktowane jak wykroczenie, grożące mandatem.

Zarzuć wędkę, bo możesz!

Zapaleni wędkarze w trakcie tegorocznej majówki mogą oddać się swojej pasji. Łowienie amatorskie dozwolone jest dla osób posiadających dokument upoważniający do połowu – kartę rybacką lub kartę łowiectwa podwodnego. Wędkowanie możliwe jest w obwodach rybackich oraz łowiskach stawowych, oczywiście przy zastosowania obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny – przede wszystkim przy zastosowaniu odpowiedniej odległości miedzy innymi łowiącymi.

Majówka 2020 – Jak ją spędzić w obecnych warunkach?

Wyjazdy bliższe i dalsze

Jak wspominaliśmy wcześniej przemieszczanie się jest dozwolone, także możemy udać się na krótką wycieczkę za miasto. Co jednak z noclegami poza domem w obecnej sytuacji?  Zgodnie z oficjalnym komunikatem Ministerstwa Zdrowia „z pobytu w hotelach będą mogły korzystać jedynie osoby nocujące w związku z wykonywaniem przez nie czynności zawodowych (np. pracownicy budowlani) lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzenia działalności rolniczej.”

Przemieszczanie się poza granice Polski nadal ograniczone jest restrykcjami – zamknięte granice lotnicze i zakaz transportu międzynarodowego liniami kolejowymi. Jeśli jednak myślisz o majowym wyjeździe za granice i kusi Cię praca w Holandii od zaraz – umożliwimy Ci to już dziś!

Myślisz o pracy w dziale produkcyjnym, logistycznym, budowlanym lub technicznym? Chciałbyś rozwinąć swoje doświadczenie zawodowe o nowe umiejętności?

Znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Aplikuj lub skontaktuj się z nami telefonicznie, a my zrobimy wszystko co w naszej mocy by umożliwić Ci wyjazd do urokliwej Holandii.  Szukamy pracowników takich jak Ty – przekonaj się, że praca w Holandii od zaraz jest właśnie dla Ciebie.

Źródło: gov.pl

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Z czego słynie Holandia? Co zawdzięczamy Holendrom?

4 min23 lutego 2021

Mikołajki w Holandii. Jak się je obchodzi?

3 min4 grudnia 2020

Co zjeść w Holandii? Mamy podpowiedź

4 min18 sierpnia 2020