4 min19 września 2022

Mechanik samochodów ciężarowych w Holandii 

Interesuje Cię praca jako mechanik samochodów ciężarowych w Holandii? Transport drogowy od lat dominuje w przewozach ładunków na terenie Unii Europejskiej – jego udział w pracy przewozowej wynosi aż 72%! Tak wysoki odsetek sprawia, że zapotrzebowanie na sprawne środki transportu drogowego - czyli głównie samochody ciężarowe – wciąż rośnie. Warto rozważyć pracę na tym stanowisku w Holandii. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na czym polega praca mechanika ciężarowego i aplikuj!

Jak wygląda praca mechanika samochodów ciężarowych w Holandii?

Co ciekawe, aż 15,4% udziału w europejskim rynku produkcji samochodów ciężarowych osiągnęła holenderska firma DAF, wywodząca się z Eindhoven. Ten imponujący wynik sprawił, że w Niderlandach dynamicznie wzrosła ilość wakatów. Dotyczy to nie tylko stanowisk produkcyjnych, ale również serwisantów ciężarówek uczestniczących już w transporcie ładunków.

Dzięki temu mechanicy samochodów ciężarowych mogą wyjechać do Holandii i we współpracy z agencją pracy Covebo znaleźć i rozpocząć pracę.

Posiadamy oferty pracy w autoryzowanych serwisach popularnych marek, jak i warsztatach zajmujących się kompleksowymi przeglądami, diagnostyką oraz naprawami ciężarówek.

Aby rozpocząć zatrudnienie jako mechanik, należy mieć wykształcenie kierunkowe oraz doświadczenie pozwalające na kompleksowe serwisowanie pojazdów. Niezbędna jest również znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym – praca w warsztatach przebiega w środowisku międzynarodowym.

Mechanik samochodów ciężarowych w Holandii - obowiązki

Praca mechanika samochodów ciężarowych dzieli się na kilka niezbędnych etapów. Mechanik rozpoczyna serwisowanie samochodu od  sprawdzenia stanu technicznego poszczególnych podzespołów i układów pojazdów ciężarowych. Taki przegląd pozwala na zlokalizowanie i ustalenie przyczyn usterek. Przeglądy przeprowadzane są przy użyciu komputera diagnostycznego, a także odpowiednich narzędzi i mierników.

Następnie mechanik ciężarowy przechodzi do wymian: należą do nich wymiany części, jak również wymiany eksploatacyjne płynów, olejów czy filtrów. Jeśli diagnoza wykaże poważniejsze nieprawidłowości, do mechanika należy przeprowadzenie kompleksowej naprawy całego układu. Powyższe obowiązki są przydzielane w zależności od posiadanej wiedzy i doświadczenia. Inne czynności to także wykonywanie operacji demontażowo-montażowych samochodów, przyczep i naczep, mycie i czyszczenie części i zespołów oraz klejenie, nitowanie, lutowanie, spawanie, zgrzewanie.

Podsumowując, poza wiedzą i doświadczeniem na stanowisku mechanika samochodów ciężarowych niezbędna okaże się dobra kondycja, ponieważ jest to praca fizyczna. Dodatkowym atutem będą zdolności techniczne i wysokie umiejętności organizacyjne.

Mechanik-ciężarowy

Zarobki mechanika samochodów ciężarowych

Wyjazd do pracy do Holandii to nie tylko świetny sposób na zdobycie nowych doświadczeń i poznanie innej kultury, ale przede wszystkim zapewnienie sobie stabilnego zatrudnienia za satysfakcjonujące wynagrodzenie. Agencja pracy Covebo gwarantuje mechanikom samochodów ciężarowych wynagrodzenie wynoszące od 520€ netto za 40-godzinny tydzień pracy dla mniej doświadczonych kandydatów, aż do 550€ netto tygodniowo dla mechaników posiadających doświadczenie w zaawansowanych naprawach układów pneumatycznych i hydraulicznych. Oczywiście, są to stawki już po wszystkich potrąceniach – koszty zakwaterowania oraz ubezpieczenia zdrowotnego są już odjęte od powyższych kwot. W przypadku dojazdów do miejsca pracy z kwatery agencyjnej prywatnym samochodem, do wynagrodzenia dodawany jest również zwrot kosztów paliwa – stawki ustalane są indywidualnie.

Wysokość wynagrodzenia dla mechaników ciężarowych pracujących na terenie Holandii jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do polskiego rynku pracy: uśredniając, przy aktualnym kursie (1€ w przeliczeniu to 4,72zł) w Holandii mechanik zarabia prawie trzy razy więcej niż w Polsce (mediana rynkowa zarobków w 2022 roku wynosi 3500 złotych netto)! To świetny powód, by podjąć decyzję i wyjechać do pracy do Niderlandów.

Oferty pracy w Holandii dla mechanika z małym doświadczeniem

Samodzielne stanowisko mechanika samochodów ciężarowych wymaga posiadania dużej wiedzy i umiejętności. Jednak osoby świeżo po ukończeniu wykształcenia kierunkowego lub z niewielkim doświadczeniem również mogą podjąć decyzję o wyjeździe do Holandii i rozpocząć owocną współpracę z Covebo! Posiadamy dwie oferty, które wymagają minimalnego doświadczenia w branży automotive: monter naczep ciężarowych oraz demontaż karoserii przed naprawami blacharsko-lakierniczymi. Obie z nich polegają na montażu części nadwozia: od karoserii, przez układ zawieszenia aż po lampy i przewody.

Aby podjąć pracę na tych stanowiskach, wystarczy:

  • posiadać ogólną wiedzę z zakresu mechaniki,
  • mieć umiejętność korzystania z rysunku technicznego i elektronarzędzi
  • znać język angielski w stopniu komunikatywnym.

Wybór tych ofert pozwoli na zdobycie bezcennego doświadczenia dzięki w pracy w zespołach – koledzy z większym stażem pomogą podnieść kwalifikacje na wyższy poziom.

Jak szukać pracy w Holandii?

Poszukiwanie pracy w Holandii warto rozpocząć od zapoznania się z ofertami pracy w branży motoryzacyjnej, jakie posiada agencja pracy Covebo. Aby je sprawdzić, wystarczy, że klikniesz https://www.covebo.pl/automotive-praca-w-holandii/ i zapoznasz się z wachlarzem możliwości oferowanym przez naszą agencję. Wybrałeś ofertę, która odpowiada twoim preferencjom i doświadczeniu? Prześlij swoją aplikację, a w przeciągu dwóch dni rekruter skontaktuje się z Tobą telefonicznie i przedstawi wszystkie szczegóły oraz warunki zatrudnienia.

Pamiętaj, że od tej pory nie jesteś już sam w poszukiwaniach pracy w Holandii – na każdym etapie, od wybrania oferty aż do rozpoczęcia zatrudnienia, Covebo będzie wspierać Cię swoim wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą.

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca w branży CNC w Holandii - przegląd najciekawszych ofert pracy

3 min27 maja 2024