3 min24 sierpnia 2021

Nowa praca w pandemii 

Nowa praca w pandemii? Wyzwanie, możliwość, szansa - jest wiele określeń dotyczących zatrudnienia w nowym miejscu pracy. W końcu zmienia się także środowisko, w którym spędzamy znaczną część naszego życia. Czy nowa praca w pandemii i związane z tym ryzyko jest opłacalne? Jak radzić sobie ze stresem? Covebo przybywa z garścią praktycznych informacji.

Stres związany z nowa pracą

“Nie przejmuj się, wszystko będzie dobrze”- prawdopodobnie nie ma osoby, która nie usłyszałaby tego zwrotu przed rozpoczęciem nowej pracy. Rzeczywiście, tak będzie, więc głowa do góry! Jak nie stresować się nową pracą? Covebo ma parę uniwersalnych rad dotyczących pierwszego dnia, o których więcej przeczytasz w naszym artykule na blogu.

  • Zachowuj się naturalnie i bądź sobą,
  • Unikaj tematów światopoglądowych,
  • Nie bój się pytać,
  • Bądź otwarty i entuzjastyczny,
  • Dobierz odpowiedni ubiór.

Dlaczego pandemia to dobry czas na szukanie nowej pracy?

Pojawienie się koronawirusa sprawiło, że pracodawcy zostali niejako zmuszeni do szukania nowych rozwiązań. Jednym z nich na pewno jest model pracy zdalnej lub hybrydowej, czyli zatrudnienia w innym mieście, a nawet kraju. Lockdown narzucił to rozwiązanie, które w wielu firmach się sprawdziło i nadal obowiązuje. Nowa praca w pandemii ma też to do siebie, że rekrutacja odbywa się zdalnie. Covebo również podąża tą samą, nowoczesną drogą, aby jeszcze bardziej ułatwić wyjazd do Holandii. Rozmowy rekrutacyjne odbywają się więc bez wychodzenia z domu.

Jak nie stresować się nowa praca?

Z pewnością nie da się całkowicie wyzbyć stresu związanego z nowym miejscem pracy i akceptacją w innym środowisku. Na pewno natomiast można się należycie przygotować do pierwszego dnia. Warto zapoznać się ze stroną internetową nowego pracodawcy, strukturą czy lokalizacjami innych oddziałów. To wszystko świadczyć będzie o naszym dużym zaangażowaniu i ułatwi początki. Praca w Holandii ma to do siebie, że pierwszy dzień prawdopodobnie będzie wprowadzaniem na zakład i zapoznaniem z nowymi obowiązkami. Tak właśnie jest w Covebo!

Jak znaleźć nową pracę w czasie pandemii?

Gdzie najłatwiej znaleźć oferty pracy w Holandii? Oczywiście w Internecie! Bezsprzecznie należy szczegółowo zapoznać się z treścią ogłoszenia, a o ewentualne wątpliwości dopytać. Z reguły istnieje możliwość zaaplikowania poprzez stronę internetową pod interesującą nas ofertą. Wystarczy podać swoje podstawowe dane, a także numer telefonu, aby odbyć rekrutację on-line. Nie inaczej jest w Covebo, wystarczy wypełnić krótką aplikację i czekać na telefon ze strony rekrutera. Nowa praca w pandemii jest na wyciągnięcie ręki!

Praca w Covebo. Oferty pracy

Budownictwo, produkcja, spawalnictwo, logistyka - w każdym z tych sektorów w Covebo możliwa jest praca. Holandia to doskonałe miejsce dla wykwalifikowanego personelu, specjalistów, ale także dla osób bez doświadczenia. W Covebo znajdziesz mnóstwo ciekawych stanowisk.

Interesuje Cię praca jako order picker bez znajomości języka angielskiego? Chcesz wyjechać w parze? Co powiesz na stawkę 11,59 euro brutto, dużą liczbę godzin i przejazd do Holandii gratis?

Aplikuj - Order Picker

Jeżeli natomiast chciałbyś spróbować czegoś nowego, niekoniecznie przy zbieraniu zamówień i produkcji, ciekawą alternatywą będzie naprawa smartfonów i tabletów w Bredzie. Bez wątpienia dużym atutem jest samo miasto, jedno z największych w całym Królestwie Niderlandów. Czy wiesz, że to właśnie w Bredzie urodził się słynny na cały świat DJ Tiesto?

Aplikuj - Naprawa smartfonów i tabletów

To jeszcze nie to? Sprawdź zatem wszystkie oferty pracy w Holandii, a na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Rozmowa kwalifikacyjna. O czym pamiętać?

Przede wszystkim należy wypisać sobie wszystkie zagadnienia, które nas nurtują. Warto samemu sobie odpowiedzieć na pytanie: jak wyglądałaby nasza wymarzona nowa praca w pandemii? Z pewnością należy pamiętać, że obecnie znakomita większość rozmów kwalifikacyjnych odbywa się on-line (Skype, Zoom, Whatsapp, Teams) lub telefonicznie.

Wybierzmy także odpowiednie miejsce, aby dobrze słyszeć drugą osobę. Wypełnij krótką aplikację albo zadzwoń pod numer +48 77 545 75 75 po więcej szczegółów.

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Projekt Ingram w Holandii. Dlaczego warto?

4 min15 października 2021

Holandia. Gdzie robić zakupy spożywcze?

3 min4 października 2021

Ciekawostki o spawaniu

4 min30 września 2021