3 min4 stycznia 2022

Nowy rok, nowa praca… Jak utrzymać postanowienia noworoczne?

Wszystko, co „nowe” jest ekscytujące. Dlatego też oczekujemy od „nowego” wszystkiego, co dobre i by stało się jeszcze lepsze, tworzymy postanowienia noworoczne. Czysta karta, jaką staje się dla nas Nowy Rok, oznacza, że znów możemy próbować dokonać wszystkiego, o czym marzymy. Jak nie skończyć na planowaniu i jak zrealizować postanowienia noworoczne dowiesz się poniżej. 

Jak planować postanowienia noworoczne? 

Plan przede wszystkim należy je spisać. Papier przyjmie wszystko, a przy okazji sam będziesz w stanie ocenić czy spisane postanowienia noworoczne rzeczywiście są tym, co chciałbyś w tym roku zmienić lub osiągnąć. Przede wszystkim, skup się na konkretach – to plany lubią najbardziej. Po spisaniu wszystkich postanowień na nowy rok w punktach zastanów się, jak możesz je zrealizować i również zapisz ten plan. Dodatkowo dookreśl to w czasie. 

Przykładowo, jednym z twoich postanowień noworocznych jest podszlifowanie znajomości języka obcego. Najpierw określ jaki poziom chciałbyś osiągnąć i przemyśl plan działania do osiągnięcia celu. Zapis powinien wyglądać mniej więcej tak:  

Do grudnia 2022 poprawię poziom znajomości języka obcego na C1. By to osiągnąć, powinienem:  

- Zapisać się na kurs i uczestniczyć w zajęciach 2x w tygodniu. 

- Raz dziennie przez pół godziny korzystać z aplikacji językowej.  

Dookreślone i wypunktowane postanowienia noworoczne są łatwiejsze do zrealizowania. 

Pomysły na postanowienia noworoczne 

Chciałbyś coś zmienić z nowym rokiem, ale nie do końca wiesz co? Najlepsze pomysły na postanowienia na nowy rok dotyczą nas samych – naszego zdrowia, samopoczucia i zainteresowań. W związku z tym polecamy zawrzeć w postanowieniach noworocznych zapis o badaniach (najlepiej określić ich typ i miesiąc, w jakim dane postanowienie powinno zostać spełnione). Rozwój zainteresowań zawsze jest dobrym rozwiązaniem, dlatego rozplanuj budżet, jaki chciałbyś na to poświęcić i dopisz go do postanowienia. Postanowienia noworoczne mogą też dotyczyć samego budżetu czy oszczędności – dookreśl kwotę, jaką chcesz miesięcznie wydawać i oszczędzać, by osiągnąć cel. W realizacji tego postanowienia na pewno pomoże praca, a w związku z tym może nowa praca w Holandii? 

Nowa praca jako postanowienie noworoczne?  

Wielu w Nowy Rok myśli o zmianach. Jeśli na twojej liście postanowień noworocznych umieściłeś również zmianę pracy, to możemy pomóc ci w realizacji.  

Jak czytałeś wcześniej, przede wszystkim określ ten cel szczegółowo. Gdzie chciałbyś pracować, czym chciałbyś się zajmować i ile zarabiać. Jeśli twoje odpowiedzi skupiają się na pracy za granicą lub pracy w Holandii, chciałbyś rozwijać się w sektorze, który dobrze znasz i jednocześnie zarabiać min. 4500 zł miesięcznie to nie wahaj się ani chwili dłużej i skontaktuj z rekruterami Covebo. Dopasują ofertę pracy do Twoich oczekiwań i przy okazji odhaczysz jedno z postanowień noworocznych. 

Jak szukać pracy w Holandii w 2022 roku?  

Obecna doba Internetu ułatwia nam zadanie przy szukaniu pracy. Każda agencja pracy w Holandii publikuje swoje oferty na różnego rodzaju portalach i stronach. Najbardziej popularnymi stronami z ofertami pracy w Polsce są: pracuj.pl, olx, praca.pl, info.praca.pl. Znajdziesz tam oferty pracy za granicą, ale jeśli szukasz strony tylko z ofertami pracy w Holandii, odwiedź portal niedziela.nl.  

Szczegółowe i dopasowane do Twoich potrzeb oferty pracy w Holandii znajdziesz też na stronie www.covebo.pl – aplikuj a nasz rekruter skontaktuje się z Tobą telefonicznie. 

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? 

Robienie planów i postanowień noworocznych wydaje się czymś banalnie prostym. Trudniejsze staje się odhaczenie wszystkich postanowień noworocznych z listy. Zatem jak spełnić postanowienia noworoczne? Najważniejsze, żeby wyrobić w sobie nawyk sprawdzania listy postanowień noworocznych minimum raz w miesiącu, by od nowa motywować się do działania i sprawdzać postępy. Najlepiej trzymać listę w miejscu, do którego często zaglądamy, np. w kalendarzu. By nie stracić zapału, należałoby wyrobić w sobie nawyk samodyscypliny, w tym mogą pomóc nam znajomi i przyjaciele. Porozmawiajcie o swoich postanowieniach, może okazać się, że macie podobne i dzięki temu możecie realizować je wspólnie, a razem raźniej. 

 Wiesz już jak napisać postanowienia noworoczne, jak się ich trzymać i jak zrealizować postanowienia noworoczne. Pozostaje zatem wziąć wszystko w swoje ręce i działać, by w grudniu 2022 móc powiedzieć „udało się! To był dobry rok”. 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca w Holandii po studiach

4 min12 kwietnia 2022

Plotki w pracy. Jak wypływają na atmosferę? 

3 min30 listopada 2021

Przyjaźń w pracy. Jak wpływa na pracę zespołową?

4 min27 października 2021