4 min19 października 2021

Numery alarmowe w Holandii. Co robić w nagłych wypadkach?

Polskie numery alarmowe znamy wszyscy od najmłodszych lat. Poznajemy je już w szkole podstawowej lub wcześniej. Co jednak zrobić, gdy wyjedziemy do pracy w Holandii i zdarzy się wypadek? Pod jaki numer dzwonić na policję w Holandii? Więcej na ten temat w artykule poniżej.

Nagłe wypadki w Holandii. Jak się zachować?

W każdej chwili możemy być światkiem nagłego wypadku w Holandii. Warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji. Przede wszystkim zachować spokój, nie powinniśmy wzbudzać nadmiernej paniki u innych osób. Jeśli sytuacja zdarza się w odosobnieniu od innych i jesteś jedyną osobą, która może udzielić pomocy, należy zadzwonić pod numer alarmowy, by jak najszybciej skontaktować się z pomocą medyczną, następnie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Jeśli nie jesteś pewny, co należy robić, ratownik medyczny pokieruje cię telefonicznie krok po kroku. Dzięki temu jesteś w stanie pomóc poszkodowanemu do przyjazdu karetki lub policji.

Numery alarmowe w Holandii

Wypadki zdarzają się codziennie i to na całym świecie. Warto wiedzieć, pod jaki numer dzwonić, jeśli jest się światkiem nagłego przypadku w Holandii. Pierwszy numer, jaki pojawia się w głowie, to oczywiście europejski numer alarmowy 112. I bardzo dobrze, numer ten może być też wykorzystany na terenie Holandii, w celu zgłoszenia nagłego wypadku lub gdy jest się światkiem sytuacji narażającej czyjeś życie. W przypadku drobniejszych nagłych przypadków w Holandii warto znać pozostałe numery alarmowe.

Pamiętaj, że dzwoniąc pod 112, podaj: czego dotyczy sytuacja, podaj miejsce zdarzenia, zgłoś która służba jest potrzebna (policja, straż pożarna czy karetka pogotowia). Centrala numeru alarmowego od razu przełączy z daną służbą w regionie.

W jakich sytuacjach zadzwonić na numer alarmowy?

Nie należy nadużywać korzystania z numerów alarmowych. Powinny być używane w przypadkach rzeczywiście zagrażających życiu, np. Przy poważnych wypadkach samochodowych lub tych możliwie zagrażającym innym użytkownikom drogi. Pod numer alarmowy w Holandii należy dzwonić, również zgłaszając przestępstwo, próbie włamania do samochodu lub domu (Twojego lub czyjegoś), wyczuwając zapach gazu, zgłaszając przestępstwo na ulicy - groźby, pobicie itp., inne niebezpieczeństwa zauważone na ulicy, np. Niedomknięte drzwiczki od skrzynki z przewodami elektrycznymi.

Numery alarmowe w Holandii

Warto znać lub zapisać w telefonie pozostałe numery alarmowe w Holandii, gdzie możemy zgłosić pozostałe nagłe przypadki w Holandii.

Policja w Holandii

Sytuacje niepokojące spokój mieszkańców danego regionu lub możliwie zagrażające spokoju najlepiej zgłosić pod numerem alarmowym: 0900-8844 – numer na policję w Holandii.

Nagła pomoc medyczna w Holandii

W wypadku potrzeby nagłej pomocy medycznej najlepiej wybrać numer alarmowy 112 – w ten sposób nie tylko połączymy się z wybraną służbą medyczną, ale też zostaniemy pokierowani jak pomóc poszkodowanym do przyjazdu służb medycznych.

Straż pożarna w Holandii

Numer na straż pożarną w Holandii zależy od okolic, w jakich sytuacja miała miejsce:

 • 088-246 35 00 Straż pożarna w okolicach Hagi,
 • 020-555 66 66 Straż pożarna w okolicy Amsterdamu,
 • 088-878 10 00 Straż pożarna w okolicy Utrechtu,
 • 088-878 21 23 Straż pożarna w okolicy Nijmegen lub Tiel,
 • 088-119 06 00 Straż pożarna w okolicy Venlo,
 • 088-256 70 00 Straż pożarna w okolicy Enschede,
 • 076-529 66 00 Straż pożarna w okolicy Bredy,
 • 088-020 81 01 Straż pożarna w okolicy Den Bosch.

Inne numery alarmowe

Pozostałe numery alarmowe w Holandii:

 • 0800-04 32 Numer telefonu zaufania dla dzieci,
 • 0800-70 00 pod tym numerem można zgłosić zaobserwowane przestępstwo anonimowo,
 • 144 pod tym numerem można zgłosić znalezienie zwierzęcia potrzebującego natychmiastowej pomocy lub w przypadku maltretowania lub głodzenia zwierzęcia. W Holandii znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem, dlatego należy zgłaszać wszystkie sytuacje, które mogą lub zagrażają życiu zwierzęciu,
 • 0900-264 83 34 pod tym numerem zgłasza się zaginione lub znalezione zwierzęta,
 • 0800-90 09 pod tym numerem należy zgłaszać awarię gazu i prądu,
 • 0900-01 11 numer do holenderskiego ratownictwa wodnego,
 • 0900-01 01 pod tym numerem darmowej pomocy prawnej mogą szukać ofiary przestępstw, wypadków samochodowych itp.

Zachęcamy do zapisania wszystkich numerów alarmowych przed wyjazdem do Holandii. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś może się wydarzyć i będzie potrzeba kontaktu ze służbami pod numerem alarmowym. Wyjeżdżając do pracy w Holandii, warto wiedzieć, gdzie zgłaszać niepokojące sytuacje. Kiedy numery zapisane nie pozostaje nic innego, jak skontaktować się z rekruterami Covebo, w celu poznania aktualnych ofert pracy w Holandii. Wejdź na stronę www.covebo.pl lub zadzwoń pod nr +48 545 75 75.

 Źródło:

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Atrakcyjne oferty pracy w hurtowni spożywczej z tygodniówką 500 euro!

4 min20 czerwca 2024

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024