3 min6 listopada 2023

Operator walcarki – obowiązki, wymagania, zarobki

Jeśli jesteś zainteresowany pracą na stanowisku operator walcarki w Holandii, Agencja Zatrudnienia COVEBO pomoże Ci w znalezieniu zatrudnienia. Dodatkowo oprócz funkcji głównego operatora, firma oferuje możliwość pracy jako asystent. To stanowi dobre wprowadzenie oraz przygotowanie do pracy na wyżej wymienionym stanowisku.

Zanim dowiesz się, na czym polega praca operatora walcarki, przybliżymy Ci profil firmy. Produkuje ona wieże oraz turbiny, także znajdujące się na morzu. Oprócz tego zajmuje się tworzeniem elementów mostów. Istnieją na rynku od 75 lat! Posiadają dwa oddziały, w miejscowościach Roermond oraz Maasvlakte, a produkowane wiatraki trafiają nie tylko na rynek lokalny, a również zagranicę.

Chcesz pracować w Holandii przy turbinach, które pomagają pozyskiwać energię, dbając o środowisko? Aplikuj do COVEBO przez naszą stronę internetową.

Zakres obowiązków operatora walcarki

Stanowisko operatora walcarki obejmuje sterowanie maszyną przeznaczoną do zaginania wielkogabarytowych elementów metalowych z płaskich arkuszy do półokrągłej postaci tak, aby dwie takie części mogły stworzyć jedną całość. Ta łączona jest na dziale spawania. Na podstawę wiatraka składa się kilka takich elementów.

Dodatkowymi zadaniami operatora są:

  • monitorowanie temperatury maszyny,
  • kontrola jakości wykonywanych zgięć,
  • raportowanie ewentualnych odchyleń
  • oraz wykonywanie konserwacji zapobiegawczej zasobów produkcyjnych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Oprócz pracy jako główny operator, firma oferuje także szkolenia do pracy na danym stanowisku, a idealnym rozwiązaniem jest funkcja asystenta głównego operatora maszyn.

Wymagania do pracy jako Operator walcarki

Chcąc podjąć pracę w Holandii jako operator walcarki przez COVEBO, wymagane jest doświadczenie w pracy w metalami. Może to być praca jako szlifierz, spawacz, operator zaginarek itd. Firma zdaje sobie sprawę z tego, że zatrudniając pracowników z zagranicy, niekoniecznie muszą oni mieć doświadczenie z pracą przy produkcji wiatraków. Daje więc możliwość zatrudnienia także osobom, które nie miały z tym styczności.

Innymi wymaganiami, oprócz doświadczenia, jest znajomość języka angielskiego lub niemieckiego – będziesz pracował z osobami z różnych krajów, nie tylko z Polakami, a kierownikami są Holendrzy.

Chcąc podjąć pracę w tym zakładzie, obligatoryjne jest posiadanie certyfikatu VCA – odpowiednik polskiego BHP. Firma kładzie nacisk na bezpieczeństwo w pracy, dlatego dokument ten jest wymagany. Jeśli go nie posiadasz, nie musisz się martwić! COVEBO pomoże Ci w zdobyciu go.

Zarobki operatora walcarki

Przejdźmy do kwestii zarobków w danej firmie. Jako operator walcarki możesz liczyć na zarobki w przedziale 510 – 530€ netto/37,5h (w firmie tydzień pracy, to 37,5, a nie 40 godzin) – zależnie od zajmowanego stanowiska – asystent operatora/operator. Jest to stawka podstawowa za pracę na pierwszą zmianę po odliczeniu kosztów mieszkania, ubezpieczenia oraz podatków. Do wynagrodzenia wliczane są także dodatki za nadgodziny oraz zmianowe, które wynoszą odpowiednio w stosunku do stawki podstawowej:

  • 175% za dodatkowy czas pracy
  • 128% II zmiana (popołudniowa)
  • 135% III zmiana (nocna)
  • 175% soboty
  • 200% niedziele

Zmiany wyglądają tak, jak w wielu polskich firmach, tzn.:  6:00 - 14:00, 14:00 - 22:00 oraz 22:00 - 6:00.

Pracując w systemie zmianowym lub w weekendy można znacznie poprawić swoją stawkę.

Firma czasem wprowadza dodatkowy system, który opiera się na pracy tylko w weekendy po 12 godzin dziennie, a stawka jest równa pracy od poniedziałku do piątku po 8 godzin na dobę.

Podejmując pracę z Agencją COVEBO możesz liczyć na 1-osobowe pokoje (niektóre oddalone 1,5km od pracy), opiekę koordynatorów (także polskich), samochód na dojazdy do pracy lub rower (w zależności od odległości), dostęp do paska wypłat oraz stabilne zatrudnienie.

Zastanawiasz się, jak szukać pracy na stanowisku operatora lub asystenta operatora walcarki? Zapraszamy do aplikowania na naszej stronie internetowej w zakładce ,,Technika” lub do kontaktu z naszymi rekruterami.

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca po maturze? Holandia to dobry wybór

3 min20 maja 2024

Praca w Holandii z językiem angielskim

2 min9 maja 2024

Oferty pracy w Holandii w branży automotive

5 min22 kwietnia 2024