2 min24 sierpnia 2020

Praca w Holandii dla specjalistów. Ożywienie w branży technicznej

Praca w Holandii dla specjalistów wciąż cieszy się szerokim zainteresowaniem. Kraj ten pozostaje jednym z głównych kierunków wyjazdów zarobkowych spawaczy, szlifierzy, monterów i innych fachowców. Nic dziwnego, praca w Holandii to nie tylko możliwość lepszych zarobków, ale także świetna okazja zdobywania nowego doświadczenia na rynku międzynarodowym.

Po niepewnym okresie, związanym z pandemią koronawirusa, obserwujemy ożywienie w branży technicznej. Co to oznacza? Przede wszystkim wzrost zapotrzebowania na usługi specjalistów w Holandii, a także lepsze, bardziej atrakcyjne oferty pracy.

Oferty w branży technicznej – Dlaczego warto być specjalistą?

O zaletach pracy w technice w Holandii, pisaliśmy już w naszym artykule: Dlaczego warto być specjalistą w Holandii. Jeszcze wtedy nie mogliśmy przewidzieć, że kolejne miesiące na rynku pracy będą zdeterminowane przez pandemię koronawirusa.

Możemy jednak zaobserwować ciągły wzrost zainteresowania polskich fachowców ofertami pracy w technice. Praca w Holandii dla specjalistów ma sporo zalet. Będzie to przede wszystkim możliwość zatrudnienia w międzynarodowym środowisku, praca na urządzeniach o najwyższych standardach, a także perspektywa stałego poszerzania własnych kwalifikacji.  Co więcej, praca w technice w Holandii, to także możliwość uzyskania wyższych stawek w stosunku do polskich realiów.

Praca-w Holandii-dla-specjalistów-ozywienie-branzy-technicznej

Praca w Holandii w technice. Jak wygląda sytuacja?

Wiele osób, chcących wyjechać do pracy do Holandii, zastanawia się, jak wygląda zapotrzebowanie na określone usługi. Czy pojawiają się konkurencyjne oferty pracy w branży technicznej?

Otóż w ostatnim czasie obserwujemy dynamiczny wzrost napływających ofert. Pojawiają się nowe miejsca pracy dla specjalistów. Są to między innymi oferty pracy w Holandii dla spawacza, montera, a także szlifierza. Świadczy to o niemalejącej wartości polskiego fachowca na niderlandzkim rynku pracy.

Jak wskazuje Artur Zajonz Manager Regionalny Covebo: „Końcem czerwca dało się zaobserwować trend, który utrzymuje się po dziś dzień a pokazujący, że kadra pracujących dla Covebo specjalistów stale wzrasta. W ciągu 5 tygodni wartość rzeczonego wzrostu osiągnęła 14%”.

Interesuje Cię praca w Holandii w branży technicznej? Skorzystaj z formularza otwartej aplikacji. 

Polski fachowiec jest więc w dalszym stopniu zainteresowany podjęciem pracy w Holandii

Kandydat z doświadczeniem nie będzie musiał długo szukać satysfakcjonującej pracy. O zatrudnienie nie będzie trudno monterom, spawaczom, szlifierzom i innym specjalistom branży technicznej. Co więcej, jak wynika z raportów ABU, spadek wypracowanych godzin w sektorze pracy tymczasowej w okresie 18 maja -14 czerwca wyniósł -21,76% analogicznie rok do roku. Jest to najniższa wartość od momentu rozpoczęcia pandemii, co wskazuje na postępujące ożywienie w tym sektorze gospodarki.”

Stawiasz na ciągły rozwój kwalifikacji i chcesz podjąć pracę z zaufaną agencją? Dowiedz się, jak sprawdzić, czy agencja zatrudnienia jest zaufana, a następnie wybierz Covebo!

Źródła:

Bankier.pl

Abu.nl

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Jakie są koszty prowadzenia firmy w Holandii?

3 min10 sierpnia 2020

Jak napisać dobre CV w branży technicznej?

4 min28 lipca 2020

Firma jednoosobowa ZZP w Holandii. Jak ją założyć?

3 min27 lipca 2020