4 min12 kwietnia 2022

Praca w Holandii po studiach

Praca w Holandii po studiach poza korzyściami finansowymi pozwala nam także zyskać niezbędne doświadczenie, do tego nabyte w międzynarodowym środowisku. Potrzebujesz środków na wkład własny do zakupu mieszkania, a może planujesz niebawem wesele? Zobacz, jaka praca w Holandii wiąże się z wyższą wypłatą i ile możesz dzięki temu miesięcznie zaoszczędzić. 

Co robić po studiach? Praca w Holandii? 

Prawdopodobnie każdy, kto podjął naukę na uczelni wyższej, usłyszał kiedyś pytanie “i co dalej?”. Uspokajamy – my o to pytać nie będziemy. Z całą pewnością praca w Holandii po studiach może być dobrą odskocznią dla każdego, kto wchodzi dopiero w dorosłe życie i planuje odłożyć pieniądze na samochód czy wkład własny na mieszkanie. Ze względu na stale rosnący popyt na specjalistów i fachowców wydaje się, że kierunek ten będzie się tylko rozwijał.  

Jak szukać pracy po studiach? 

Jako Covebo podpowiemy raczej, jak skutecznie ją znaleźć. Przede wszystkim warto stawiać wyłącznie na sprawdzone i doświadczone agencje pracy. Holandia wydaje się być idealnym miejscem dla każdego, kto planuje rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu, szukając nowych możliwości i wyzwań. W tym też specjalizuje się Covebo. Nasze aktualne oferty pracy w Holandii znajdziesz na https://www.covebo.pl/produkcja-i-logistyka/oferty-pracy-produkcja-i-logistyka/ 

Praca w Holandii sezonowa. Zarobki 

Jaka praca w Holandii jest najbardziej opłacalna i na co zwrócić uwagę? Bez wątpienia bardzo ważna jest stawka, jednak to nie wszystko, należy bowiem dokładnie sprawdzić, czy możemy liczyć na jakieś dodatki i bonusy. Mogą one wynikać z: 

  • Pracy w systemie zmianowym. 
  • Wyrabianej normy. 
  • Pracy na chłodni. 
  • Pracy w określonych godzinach. 

Tygodniowe wypłaty, nabycie nowego doświadczenia, możliwość podszkolenia języka - z tym najczęściej kojarzy się nam praca w Holandii. Sezonowa ma to do siebie, że wyjazd jest na krótszy okres, najczęściej w wakacje. Czy taki wyjazd do Holandii się opłaca i na jakie zarobki można w związku z tym liczyć? Niewątpliwie wszystko zależy od stawki, rodzaju pracy i posiadanego doświadczenia, natomiast tygodniówki oscylują w okolicach 300 - 500 euro netto po wszystkich odliczeniach. 

Praca w Holandii po studiach. Ile można odłożyć? 

Bez wątpienia jest to powiązane z tym, ile zarabiamy. Należy pamiętać, że nawet praca w Holandii bez doświadczenia może być bardzo opłacalna i dzięki temu będziemy w stanie sporo odłożyć. Ile? Tutaj największy wpływ na to będą miały nasze wydatki. Godne uwagi i odnotowania jest to, czy planujemy wyjazd do Holandii, samemu czy w parze. Załóżmy, że w ciągu tygodnia decydujemy się zrobić dwa razy zakupy za 50 euro, co bez wątpienia powinno starczyć, nawet z uwzględnieniem naszych zachcianek. Przy stawce 400 euro za tydzień pracy, co w Covebo jest jak najbardziej możliwe, zostaje nam 300 euro tygodniowo. Zatem w ciągu miesiąca będzie to 1200 euro, co w przeliczeniu na obecne kursy walut daje ok. 5600 złotych miesięcznie. Właśnie na takie miesięczne oszczędności pozwala nam praca w Holandii. Czy się opłaca? Bez wątpienia! Pamiętać bowiem należy, że jest to kwota po wszystkich potrąceniach, tj. za mieszkanie, ubezpieczenie czy dojazdy do pracy. 

Praca w Holandii po szkole. Oferty pracy w Holandii 

Sprawdźmy zatem jeszcze, jaka będzie najbardziej opłacalna praca w Holandii po szkole. Za kryterium przyjmijmy brak wymaganego doświadczenia i wysoką stawkę.  

Order picker na magazynie spożywczym 

Jest to magazyn znajdujący się w Deventer, na którym zbiera się zamówienia spożywcze za pomocą skanera. Stawka to 11,30 euro brutto na godzinę, podczas gdy doświadczenie nie jest tutaj wymagane. Wszystkiego Cię nauczymy! Link do aplikacji: https://www.covebo.pl/oferta-pracy/v-024014-zbieranie-zamowien/ 

Sortowanie metalowych części 

Z całą pewnością największy atut tej oferty to stawka, która wynosi aż 13,11 euro brutto. Co istotne, nie jest wymagane doświadczenie, a podstawowymi obowiązkami na zakładzie jest sortowanie, pakowanie czy wieszanie metalowych części. Lokalizacja? Gramsbergen. Zaaplikować można poprzez stronę: https://www.covebo.pl/oferta-pracy/v-039162-sortowanie-metalowych-czesci/ 

Zbieranie zamówień na mroźni 

Bez wątpienia ciekawa alternatywa dla każdego, kto szuka jakiejś odmiany. Magazyn znajduje się w Tilburgu, a stawka wynosi 12,63 euro brutto. Zamówienia zbiera się za pomocą systemu voice picking, natomiast asortyment stanowią produkty głęboko mrożone. Wystarczy wypełnić krótką aplikację na https://www.covebo.pl/oferta-pracy/v-022083-zbieranie-zamowien/, a bezzwłocznie oddzwonimy! 

Poszukujesz innej pracy lub nie możesz się zdecydować? Skorzystaj z formularza otwartej aplikacji.

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

5 Umiejętności, których nie nauczysz się w szkole, a które przydadzą Ci się w pracy

3 min30 listopada 2022

Jak napisać dobre CV w branży technicznej?

5 min22 listopada 2022

Jak napisać CV po angielsku

4 min7 listopada 2022