3 min4 września 2019

Produkcja i Logistyka

Produkcja i Logistyka to jeden z najczęściej obieranych kierunków pracy przez Polaków. Zastanawiasz się nad podjęciem takiego wyzwania, ale nie do końca wiesz od czego zacząć? Przede wszystkim najważniejsze są Twoje chęci!

Charakterystyczną cechą dla sektora produkcyjnego jest to, że, w większości wypadków, niepotrzebne jest doświadczenie. Wszystkiego możesz nauczyć się na zakładzie; pierwsze dni pracy to zazwyczaj czas na naukę i wdrożenie do nowych obowiązków. To właśnie wówczas poznajesz jak funkcjonuje cały zakład i dlaczego tak istotne jest, aby wszystkie działy współpracowały ze sobą, bo tylko wtedy końcowy efekt będzie zadowalający. Stanowi to bardzo cenną lekcję jak należy prawidłowo funkcjonować w zespole, jak ważna jest kooperacja ze współpracownikami, co z pewnością zaprocentuje na przyszłość. Umiejętność działania w zespole to w końcu wysoce pożądana wartość podczas znakomitej większości rekrutacji. Oprócz rzetelnie wykonywanej pracy masz zdolności przywódcze, zmysł planowania albo zacięcie techniczne? To świetnie się składa, bowiem praca na produkcji niesie ze sobą ogromne możliwości rozwoju- możesz zostać brygadzistą, liniowym, kierownikiem zmiany bądź operatorem maszyny, co wiąże się oczywiście z wyższymi zarobkami.

Zakłady oparte są przeważnie o system pracy zmianowej, co jest doskonałym rozwiązaniem, gdyż zyskujesz w ten sposób czas wolny w różnych porach. Jest to o tyle istotne, że umożliwia załatwienie ważnych spraw, np. w urzędzie czy wizyty u lekarza, bez konieczności korzystania z urlopu. Uczy także jeszcze jednej bardzo istotnej w obecnych czasach umiejętności. Jakiej? Otóż efektywnego zarządzania swoim czasem, co w erze wszechobecnego dostępu do internetu i obecności smartfonów stało się dla wielu ludzi prawdziwym problemem. Gdy mamy z góry ustalone zmiany, łatwiej jest nam właściwie rozplanować harmonogram dnia w taki sposób, żeby starczyło w nim czasu również na wszelkie przyjemności czy nasze hobby. Znamienne dla produkcji jest również to, że na zakładach występuje mnóstwo maszyn i odrębnych stanowisk. Pozwala to jednocześnie na sprawdzenie się na kilku z nich, jeżeli czujemy, że to w danej chwili przez nas obsługiwane wyjątkowo nam nie odpowiada i nic nie wychodzi. Ponadto, bardzo istotne jest, iż moment zakończenia zmiany bądź opuszczenia hali jest końcem pracy na dany dzień, co pozwoli Ci w pełni skoncentrować się na przyjemnościach lub spędzaniu czasu z rodziną. Za oknem szaleje śnieżyca albo leje deszcz? To nic nie zmienia— hale są w pełni zadaszone, co umożliwia ciągłość i stabilność zatrudnienia, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

Produkcja i Logistyka ma szereg istotnych zalet, pozwala rozwinąć, poznać nowych ludzi, nabyć doświadczenie, ale kluczową rolę odgrywa nasze podejście. Peter Drucker, amerykański specjalista współczesnych metod zarządzania pisał, że „plany to tylko dobre chęci, chyba że natychmiast przekształcają się w ciężką pracę.”[1] Należy tym samym pamiętać, że wszystkiego możesz się nauczyć, wystarczy tylko tego chcieć.

[1] https://pl.wikiquote.org/wiki/Peter_Drucker

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca w zakładzie z ciastkami i pieczywem

3 min27 kwietnia 2021

Praca w Holandii z wypłatami tygodniowymi

2 min26 kwietnia 2021

Praca w Holandii bez języka? Na magazynach!

2 min20 kwietnia 2021