3 min23 czerwca 2020

Rekrutacja na Facebooku - Jak aplikować do pracy poprzez portal? Czy można znaleźć pracę na Facebooku?

Facebook jest narzędziem, które umożliwia swobodną komunikację i wyszukiwanie informacji. Mówi się, że jeśli nie ma cię na Facebooku, to nie istniejesz. I chociaż oczywiście to hasło jest przesadzone, to o popularności Facebooka świadczy na pewno fakt, że konto tam założyło już ponad 16 milionów Polaków*. A jak wygląda rekrutacja na Facebooku?

Oferty pracy w Holandii znajdują się najczęściej na stronie firmowej agencji i w grupach tematycznych. Często zdarza się także, że to praca nas znajduje, pojawiając się na tablicy w postaci reklamy. Warto klikać w takie materiały, aby wziąć udział w szybkiej aplikacji.

Według statystyk, udostępnionych na stronie Everyone Social:

  • 79% osób ubiegających się o pracę korzysta z mediów społecznościowych w poszukiwaniu ofert. (Glassdoor)
  • Rekrutacja za pośrednictwem mediów społecznościowych rośnie w siłę - 84% organizacji korzysta z niej obecnie, a 9% planuje z niej korzystać. (SHRM)

Stosunkowo nową funkcją tego portalu jest także możliwość szukania ofert pracy i składania aplikacji. Jak to robić? Dowiecie się w naszym artykule.

Posty na stronach - #ŚrodowyUpdate Covebo i reklamy

Oferty pracy w Holandii można łatwo znaleźć na stronie firmowej Covebo na Facebooku. Specjalnie dla naszych odbiorców przygotowujemy co tydzień aktualizację ofert pracy, czyli #ŚrodowyUpdate. Znajdują się tam oferty pracy w Holandii bez języka, z językiem, oferty pracy w Holandii od zaraz, czy z darmowym transportem. Wszystkie propozycje podzielone są według branży.

Często zdarza się także, że oferta pracy w Holandii pojawia się na naszej tablicy w formie reklamy. Nie należy bać się postów sponsorowanych. To jeden z najszybszych sposobów, aby pozostawić swoje dane i umożliwić kontakt ze strony agencji zatrudnienia. Zazwyczaj reklama na Facebooku posiada link, wystarczy więc kliknąć obrazek, aby przejść bezpośrednio do oferty wraz z formularzem.

Wbrew powszechnie panującym opiniom, że Facebook służy przede wszystkim celom rozrywkowym, portal umożliwia także wyszukanie interesujących ofert pracy. Sprawdź profil firmowy Covebo na Facebooku, aby być na bieżąco z naszym #ŚrodowymUpdatem!

Oferty pracy na Facebooku

Logując się do Facebooka, każdy z nas łatwo odnajdzie zakładkę „Oferty pracy”. W nowym wyglądzie interfejsu lista dostępnych funkcjonalności znajduje się po lewej stronie, pod naszym awatarem i nazwiskiem. Wystarczy rozwinąć tę listę, aby znaleźć odpowiednią kategorię.

W zakładce „Oferty pracy” na Facebooku znajdziemy prostą tablicę ogłoszeń i wygodne filtry, które pozwolą nam wybrać najtrafniejszą propozycję. Możemy ustawić następujące kryteria:

  • Lokalizacja,
  • Rodzaj pracy,
  • Kategoria.

Zaznaczając odpowiednie ustawienia, możemy jak najlepiej spersonalizować wyświetlanie oferty pracy. Zakładka umożliwia także wystawienie oferty o pracę, jednak to temat na kolejny artykuł. Rekrutacja na Facebooku, a także poszukiwanie pracy jest więc bardzo prostą kwestią. 

Grupy dyskusyjne i tematyczne – Praca w Holandii

Oprócz dedykowanego narzędzia do szukania pracy, Facebook oferuje także szereg innych możliwości. Oferty pracy w Holandii można łatwo odnaleźć na różnych grupach tematycznych.

Przeglądając oferty pracy od zaraz w Holandii na grupach dyskusyjnych Facebooka, trzeba natomiast pamiętać o rzetelnym researchu opinii, które pojawiają się na tych forach. Jesteśmy bardziej skorzy to dzielenia się negatywnymi odczuciami, dlatego w Internecie jest ich po prostu więcej.

Negatywne komentarze, które zdarza nam się otrzymywać, mogą być także efektem czynników, na które nie zawsze mamy wpływ. Nie zmienia to faktu, że każda taka opinia jest dla nas wskazówką, co zmienić i co ulepszyć.

Więcej na ten temat przeczytacie w artykule, który pojawi się na blogu w czwartek!

Źródła:

https://everyonesocial.com/blog/social-recruiting-statistics/

https://kodabots.com/

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca wakacyjna za granicą. Jak szukać pracy sezonowej?

3 min28 maja 2024

Praca w Holandii na wakacje

3 min27 maja 2024

Praca po maturze? Holandia to dobry wybór

3 min20 maja 2024