4 min6 listopada 2020

Spawacz artysta, czyli co można stworzyć z kilku kawałków blachy

Żyjemy w czasach, w których otacza nas wszelaka różnorodność. Ludzie szukają coraz to nowych form ekspresji, wyrażania swoich uczuć i samych siebie, częstokroć czyniąc to poprzez sztukę. W zasadzie dzieje się tak już od setek lat- kiedyś Michał Anioł zdobił swoimi freskami ściany Kaplicy Sykstyńskiej, dzisiaj natomiast w każdym większym mieście podziwiać możemy wymyślne murale, które urozmaicają urbanistyczny obraz aglomeracji. Skoro można zatem z ulicznego graffiti uczynić sztukę, to czy podobny fortel znajdzie zastosowanie także w przypadku spawalnictwa? Oczywiście! Sprawdź, co spawacz-artysta jest w stanie wyczarować z kilku kawałków blachy!

WEL(L)DER - Spawanie artystyczne

Praca w Holandii dla spawaczy w pierwszej kolejności stanowi oczywiście podstawowe źródło utrzymania. Powstaje zatem pytanie, co zrobić w wolnym czasie i jak najlepiej go spożytkować? Oczywiście, każdy ma swój sposób na relaks: jedni wybierają aktywności fizyczne, inni natomiast wolą skupić się na wyciszeniu przy dobrej książce.

A gdyby tak... spojrzeć na spawanie jako na formę sztuki? Czy jest to w ogóle możliwe? Jasne, że tak! Praca w Covebo wiąże się z kooperacją najczęściej w międzynarodowym środowisku, dlatego też postanowiliśmy stworzyć alfabet odnoszący się do artystycznego spawania, opierając się o anglojęzyczny termin- welding art. Spawanie jest przecież w istocie nie tylko rzemiosłem, ale także sztuką!

#W jak Wyobraźnia, czyli Spawacz-Artysta w akcji

Albert Einstein zwykł mawiać, iż „jest ona ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”. Ciężko się z tym nie zgodzić, a spawanie jest tego najlepszym przykładem. To doprawdy zdumiewające, jak nieskończone są możliwości ludzi i jak niesamowite idee podsunąć nam może wyobraźnia. Przedstawienie oświadczyn w takiej formie? To z pewnością jedna z najbardziej oryginalnych i chwytających za serce rzeczy, jakie dzisiaj w ogóle zobaczysz. Sprawdź sam -> KLIK.

 

Źródło: Prodigy Teen's Welding Art, http://bit.ly/Dzieła_Spawanie

#E jak efekt

Będąc spawaczem, doskonale wiesz, że efekt końcowy jest niejako zwieńczeniem Twojej trudnej i żmudnej pracy. To z niego rozlicza Cię pracodawca, a Tobie przynosi samozadowolenie. A może by tak spróbować czegoś innego i odkryć nowe horyzonty?

#L jak like!

Żyjąc w świecie, w którym coraz większą rolę odgrywają media społecznościowe, nie sposób uciec od wszechobecnych „lajków”. Są one dla wielu wyznacznikiem dobrze wykonanej pracy oraz stanowią swoistą formę nobilitacji i pochwały. Pamiętaj ponadto, żeby po prostu lubić swoje zajęcie i czerpać z niego maksymalną satysfakcję!

#D jak David Madero

Jeden z najbardziej znanych spawaczy-artystów, którego profil na Instagramie śledzi ponad 13 tys. użytkowników. Oto próbka jego niezwykłych umiejętności:

spawacz-artysta-spawanie-artystyczne-david-madero

Źródło: Instagram Davida Madero, https://www.instagram.com/madero_co/

Więcej inspiracji wprost od D.Madero -> https://www.instagram.com/madero_co/

#I jak inwestycja

Najlepsza inwestycja? To oczywiście ta poczyniona w samego siebie. W Covebo jesteśmy w pełni świadomi Twoich nieprzeciętnych umiejętności i możliwości, dlatego w Ciebie wierzymy i zachęcamy do dalszego rozwoju.

#N jak niepowtarzalność

Stworzenie jakiegokolwiek dzieła metodą spawalniczą uznać należy za wielki sukces. Z rzeczonymi formami ekspresji jest jak z nocami u Wisławy Szymborskiej- nie ma dwóch podobnych- jest za to genialny pomysł i jeszcze lepsze, oryginalne wykonanie.

#G jak good job!

Praca w Holandii to oczywiście nie tylko znacznie wyższe zarobki, ale dla nas liczy się także Twoja satysfakcja. Chcemy, byś był świadomy, że cieszymy się, iż z nami jesteś. Stąd też z całym przekonaniem przekazujemy naszym spawaczom- good job!

#A jak aktywność

Perspektywa stworzenia swojego pierwszego, własnego dzieła z blachy jest z pewnością bardzo kusząca. Pomyśl bowiem sam, jak bardzo dodanie takiego zdjęcia do Twojego CV uczyni je zupełnie wyjątkowym i niepowtarzalnym, sprawiając, że Twoja kandydatura stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna.

#R jak rozmach

Niektóre dzieła wykonywane metodą spawalniczą najzwyczajniej w świecie zapierają dech w piersiach. Jak inaczej nazwać stworzenie pegaza z taką dbałością o szczegóły i detale?

spawacz-artysta-dzielo-pegaz

Źródło: Pegasus, https://www.codeaweld.com/wp-content/uploads/2019/10/Pegasus_Capture.jpg

#T jak tu i teraz!

Konfucjusz ponad 2500 lat temu stwierdził, iż „podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku”. Najlepszy czas na jakąkolwiek zmianę jest właśnie w tym momencie, w którym się aktualnie znajdujesz. Zaintrygowała Cię perspektywa stworzenia własnego dzieła? Być może już kiedyś próbowałeś podjąć podobny krok, a nawet masz pierwsze prace za sobą? Pochwal się zdjęciami, a my chętnie udostępnimy je u siebie! 

A może szukasz pracy w Holandii w branży technicznej? Sprawdź nasze oferty!

Źródła:
https://i.ytimg.com/vi/6Z0kGiZ46cg/maxresdefault.jpg
https://twistedsifter.files.wordpress.com/2016/03/welding-art-by-david-madero-14.jpg?w=800&h=533
https://pl.wikiquote.org/wiki/Konfucjusz
https://www.codeaweld.com/wp-content/uploads/2019/10/Pegasus_Capture.jpg
https://pl.wikiquote.org/wiki/Albert_Einstein

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

5 Umiejętności, których nie nauczysz się w szkole, a które przydadzą Ci się w pracy

3 min30 listopada 2022

Jak napisać dobre CV w branży technicznej?

5 min22 listopada 2022

Dlaczego warto zostać spawaczem? 5 najważniejszych plusów zawodu spawacza

3 min9 listopada 2022