4 min1 lutego 2021

Spawacz do przyuczenia w Holandii

Chciałbyś rozpocząć swoją karierę jako spawacz, ale nie wiesz gdzie szukać pracy? Większość publikowanych ogłoszeń zawiera informację o wymaganym doświadczeniu, a Ty nie wiesz jak je zdobyć? Zapoznaj się z poniższymi radami i wyjedź do pracy jako spawacz do przyuczenia w Holandii.

Praca w Holandii - spawacz bez doświadczenia. Jak rozpocząć?

Znalezienie pracy jako spawacz bez doświadczenia może sprawiać kłopoty, wiadomo, jak w każdym zawodzie, osoby z doświadczeniem mają łatwiej. Jak rozpocząć karierę spawacza? Należy skończyć kurs, zdać egzamin i odebrać uprawnienia spawalnicze. Zakłady pracy wymagają takich dokumentów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

W Polsce uprawnienia spawaczom nadają trzy instytucje:

  • Instytut Spawalnictwa w Gliwicach,
  • Urząd Dozoru Technicznego,
  • Polski Rejestr Statków.

Należy pamiętać, że certyfikaty uprawniające do pracy mają swoją datę ważności, także trzeba odnawiać je odpowiednio wcześniej.

Po zdobyciu uprawnień można rozpocząć poszukiwania pracy, jako spawacz bez doświadczenia. Dodatkowo musisz zdecydować, czy poszukujesz pracy na rynku polskim, czy jako spawacz do przyuczenia za granicą. Zachęcamy do sprawdzenia ofert pracy w Holandii dla spawaczy dostępnych na stronie Covebo.pl Ważne jest również ustalenie profesji – czy chciałbyś pracować jako spawacz w stali lub aluminium i jakie metody spawania najbardziej ci odpowiadają.

Spawacz. Jak zdobyć doświadczenie?

Doświadczenie w zawodzie spawacza jest niezbędnym elementem rozwoju – im więcej lat doświadczenia tym wyższa stawka może zostać zaproponowana. Początkowo jednak trzeba przygotować się na niższe zarobki, w celu zdobycia samego doświadczenia zawodowego.

Podczas pierwszych prac, w charakterze spawacza, warto poznać różne techniki spawania, by móc zdecydować, jaką drogą chciałoby się iść w przyszłości. Czasem, możliwe jest też rozpoczęcie pracy spawacza bez uprawnień – często firma, w której rozpoczyna się pracę, opłaca kurs i certyfikat dodatkowo oferując zatrudnienie. Ułatwia to pozyskanie pierwszego pracodawcy i daje większe szanse rozwoju.

Jesteś zainteresowany pracą jako spawacz? Przeczytaj wywiad z Panem Konradem i sprawdź, jak wyglądała jego ścieżka!

Dlaczego warto być spawaczem?

Spawacz jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych specjalności. Większe zakłady produkcyjne zazwyczaj dysponują własnym warsztatem ślusarskim, w którym pracują specjaliści z danej dziedziny. Do połączenia bardziej skomplikowanych konstrukcji metalowych wymagane są osoby, które znają się na rzeczy i dokładnie wiedzą, w jaki sposób i jaką metodą połączyć nietypowe elementy całości.

Spawacz w Holandii. Ile zarabia?

Dodatkowo spawacz w Holandii może liczyć na dość wysokie wynagrodzenia. Spawacz bez doświadczenia lub z małym doświadczeniem może liczyć na zarobki od 2000 € netto/msc.

Spawanie? Mnóstwo możliwości!

Może się wydawać, że praca spawacza jest nudnym zajęciem, jednakże nic bardziej mylnego! Praca w Holandii dla spawaczy daje mnóstwo możliwości, przede wszystkim pozwala na zdobywanie różnorodnych uprawnień zawodowych i ciągłe doskonalenie technik spawania. Ponadto Covebo, jako agencja zapewniająca pracę w Holandii dla spawaczy, daje możliwość przebierania w ciekawych zleceniach. To wszystko sprawia, że spawanie może stać się pasją.

Chcesz być spawaczem? Wypełnij formularz, a oddzwonimy do Ciebie!

Gdzie szukać pracy jako spawacz w Holandii?

Ofert pracy dla spawaczy jest bardzo wiele, są publikowane różnymi kanałami. Zatem gdzie najlepiej szukać pracy jako spawacz?

Przede wszystkim zapraszamy na stronę www.covebo.pl – znajdziecie tu aktualne oferty pracy w Holandii dla spawaczy.

Ponadto oferty pracy dla spawaczy bez doświadczenia za granicą znajdziecie również na stronach specjalistycznych:

  • Stoczniowcy.pl
  • Spawalnictwo.com.pl

Oferty pracy dla pracowników wykwalifikowanych zamieszczane są również na ogólnych portalach:

  • Pl.europa.jobs,
  • Pl.indeed.com,
  • Pracuj.pl,
  • Jobs.pl,
  • Infopraca.pl.

CV spawacza. Jak napisać?

CV pracownika wykwalifikowanego powinno zawierać kilka dodatkowych informacji. Poza danymi osobowymi, ułatwiającymi nawiązanie kontaktu z kandydatem, w CV spawacza powinny znaleźć się informacje o metodzie, jaką spawał i w jakich materiałach spaw był wykonywany.

Każde dotychczasowe miejsce powinno być rozpisane tak samo, w tym wypadku im więcej informacji tym lepiej. Ważne w CV spawacza są również dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia pracy w danym miejscu – dzięki temu łatwiej zliczyć czas dotychczasowego doświadczenia zawodowego. Jako załącznik do wysyłanego CV powinno zawrzeć się również certyfikat potwierdzający uprawniania spawalnicze.

Jeśli szukasz pracy w Holandii dla spawaczy, sprawdź oferty dostępne na www.covebo.pl lub skontaktuj się z nami pod numerem +48 77 575 75 55, a odpowiedzmy na wszystkie Twoje pytania! Możesz także wypełnić formularz poniżej, a oddzwonimy do Ciebie i sprawdzimy możliwości.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca w technice w Holandii

2 min15 kwietnia 2021

Praca w Holandii na budowie

2 min23 marca 2021

PDR usuwanie wgnieceń. Innowacyjna metoda wykorzystywana w holenderskich warsztatach

3 min19 marca 2021