Turystyka po pandemii w Holandii

Powszechnie uważa się, że sektor turystyczny w największym stopniu został dotknięty skutkami wirusa. Jak będzie wyglądać turystyka po pandemii? Czy podróże do Holandii są w ogóle możliwe?

Turystyka po pandemii. Dlaczego jest tak ważna?

Wielu przedsiębiorców chciałoby jak najszybciej zapomnieć, co działo się w 2020 roku. Minione miesiące przyniosły im rekordowe straty. Dlaczego turystyka po pandemii to tak istotny temat? Głównie dlatego, że sektor turystyczny to blisko 10% światowego produktu brutto.

Rekordowe straty w 2020 roku

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Turystycznej oraz Banku Światowego skutki pandemii COVID-19 najbardziej dotknęły:

  • USA (strata ok. 147 mld dolarów przychodów)
  • Francję (strata ok. 46 mld dolarów przychodów)
  • Hiszpanię (strata ok. 42 mld dolarów przychodów)

Holandia znalazła się w drugiej dziesiątce zestawienia ze stratą blisko 15 mld dolarów. W 2019 roku przychody z turystyki wyniosły na świecie 8,9 biliona (!) dolarów. Z kolei według raportu ONZ z października ubiegłego roku miał nastąpić spadek obrotów w sektorze turystycznym o blisko 74%. Są jednak miejsca (m. in. Makao, Aruba, Turks i Caicos), które dzięki wizytom przyjezdnych mogą normalnie funkcjonować. To właśnie te kierunki najbardziej ucierpiały wskutek koronawirusa, dlatego tak istotne jest, aby turystyka po pandemii jak najszybciej została odbudowana.

Jak będą wyglądać podróże w Holandii?

Na ten moment nie ma konieczności odbycia kwarantanny po przybyciu na teren Królestwa Niderlandów z krajów bezpiecznych, a do takich zalicza się Polska. Nie trzeba też przed wjazdem do Holandii okazywać negatywnego wyniku testu PCR. Jedynie podróżując do Holandii samolotem, należy wypełnić i posiadać przy sobie oświadczenie zdrowotne.

Turystyka po pandemii. Dlaczego Holandia?

Z pewnością istnieje wiele powodów, dla których to właśnie do Królestwa Niderlandów warto wybrać się na wypoczynek. Kto by bowiem nie chciał zasmakować w cieszących się doskonałą renomą holenderskich serach, spróbować słynnych wyrobów czekoladowych, a na deser raczyć się stroopwaflami? Oczywiście, nie samym jedzeniem człowiek żyje, dlatego turystyka po pandemii odradzać się powinna także choćby w branży hotelarskiej.

Sprawdź, co warto zjeść w Holandii -> Kliknij!

Turystyka po pandemii. Co zobaczyć w Holandii?

Holandia to ojczyzna wielu znakomitych osobistości. To właśnie w Królestwie Niderlandów urodzili się znani na całym świecie malarze jak Vincent van Gogh oraz Rembrandt, ale także tacy DJ-e jak Tiesto czy Armin van Buuren. Co warto zwiedzić w Holandii? Z całą pewnością najpopularniejszym kierunkiem turystycznym pozostaje Amsterdam, nazywany Wenecją Północy. Jeżeli natomiast interesują Cię mniej eksplorowane miejsca, to świetną alternatywą wydaje się odwiedzenie Utrechtu, szczególnie gdy jesteś fanem rozwiązywania zagadek. Weź udział w Monster Mystery Exploration Game and Tour, rozwiązuj zagadki miasta i poznaj jego historię.

„Należy podróżować, by się czegoś nauczyć” – Mark Twain

Turystyka to nie tylko sposób na spędzanie urlopu, ale w niektórych zakątkach świata także główne źródło dochodu miejscowej ludności. To właśnie także dzięki podróżom poszerzamy swoje horyzonty, poznajemy nową kulturę oraz zwyczaje obowiązujące w innych miejscach. Chcesz podróżować, a także zarabiać w innym kraju? Wybierz Holandię i sprawdź nasze oferty!

Źródła:

https://www.obserwatorfinansowy.pl/

https://turystyka.rp.pl/

https://www.gov.pl/

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Jak pokonać strach przed pracą za granicą?

4 min22 września 2021

Budowlanka w Holandii i Polsce

3 min20 września 2021

Dobre CV, czyli jakie?

4 min7 września 2021