3 min16 marca 2021

Ubezpieczenie do pracy w Holandii. Wszystko, co musisz wiedzieć

Covebo, podobnie jak większość legalnie działających agencji, oferuje ubezpieczenie do pracy w Holandii. Ile kosztuje takie ubezpieczenie? Czy jest wymagane? Jak wykupić ubezpieczenie do pracy w Holandii? Odpowiemy na te wszystkie pytania w naszym artykule.

Czy ubezpieczenie w Holandii jest obowiązkowe?

Ubezpieczenie zdrowotne w Holandii (zorgverzekering) jest płatne i obowiązkowe. Brak ubezpieczenia oznaczać może nałożenie na Ciebie kary w wysokości 350 euro. Szacuje się, że w Królestwie Niderlandów działa około 100 firm ubezpieczeniowych, natomiast ubezpieczycielem naszych pracowników jest towarzystwo Zorg en Zekerheid.

Od kiedy zatem ubezpieczenie jest aktywne?

Od momentu rozpoczęcia pracy w Holandii. Ponadto, masz także możliwość skorzystania z ubezpieczenia OC i wypadkowego. Są już one natomiast dobrowolne i jeżeli chcesz z nich skorzystać, to koszt również będzie potrącany bezpośrednio z Twojego wynagrodzenia.

Umyślne spowodowanie jakichś szkód powoduje nieważność. Ubezpieczenie wypadkowe zapewnia ochronę, w przypadku trwałego kalectwa lub śmierci w wyniku wypadku. Zgon powoduje możliwość uzyskania jednorazowego odszkodowania w wysokości 25 000 euro przez najbliższe osoby. Ponadto możesz ubiegać się o jednorazowy zasiłek do kwoty 50 000 euro. Przysługuje ono wtedy, jeśli w wyniku wypadku stałeś się osobą częściowo niepełnosprawną.

Co obejmuje ubezpieczenie w Holandii?

Skoro wiemy już, która część jest obowiązkowa, zastanówmy się, co obejmuje ubezpieczenie w Holandii? Zasadniczo wszystkie porady u specjalistów, poza planowanymi wizytami u stomatologa, za wyjątkiem nagłej pomocy stomatologicznej- maksymalny zwrot to 200 euro na rok. Jeżeli zatem planujesz wyjazd na dłużej do Królestwa Niderlandów, to na pewno warto wybrać się do dentysty w Polsce, bowiem koszt leczenia będzie znacznie niższy niż za granicą.

Nie zapominajmy, że służba zdrowia w Holandii jest na bardzo wysokim poziomie od wielu lat. Euro Health Consumer Index, czyli europejski ranking badający poziom opieki zdrowotnej, stawia Królestwo Niderlandów na drugim miejscu na Starym Kontynencie, zaraz za Szwajcarią. Dla porównania, Polska, niestety, zajmuje miejsce pod sam koniec stawki.

ubezpieczenie-do-pracy-w-holandii-covebo

Ile kosztuje takie ubezpieczenie?

Czas odpowiedzieć na bardzo ważną kwestię: ile właściwie kosztuje ubezpieczenie do pracy w Holandii? Niedużo!

Ubezpieczenie zdrowotne to koszt 25,08 euro tygodniowo dla osób powyżej 20 roku życia, ponieważ dla pracowników w wieku do 19 lat włącznie obowiązuje w Covebo zasada, że nie są im z tego tytułu potrącane żadne kwoty od wynagrodzenia. Ubezpieczenie OC i wypadkowe to z kolei zaledwie 1,77 euro tygodniowo i jest ona taka sama dla wszystkich pracowników, bez względu na wiek. Łącznie daje to nam tym samym 107,40 euro miesięcznie, a w zamian zyskujemy spokój i pewność.

Oczywiście, nikomu konieczności skorzystania z ubezpieczenia nie życzymy, natomiast lepiej „dmuchać na zimne” i być na każdą ewentualność przygotowanym.

Ubezpieczenie do pracy w Holandii przez agencję zatrudnienia

Decydując się na ubezpieczenie do pracy w Holandii przez Covebo, zyskujesz jeszcze jeden niepodważalny atut. Na wizytę do lekarza umówi Cię polskojęzyczny koordynator, który, w razie potrzeby, uda się tam także z Tobą w roli tłumacza. Nie każdy z naszych pracowników porozumiewa się w języku holenderskim czy angielskim, dlatego staramy się wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom.

Decydując się na skorzystanie z usług Covebo, nie musisz także zastanawiać się, jak wykupić ubezpieczenie w Holandii, gdyż będzie to potrącane automatycznie z Twojej wypłaty. Pomożemy Ci także z załatwieniem innych formalności. Sprawdź nasze aktualne oferty lub zadzwoń +48 77 545 75 75 i wyjedź do pracy już w najbliższy weekend!

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca wakacyjna za granicą. Jak szukać pracy sezonowej?

3 min28 maja 2024