3 min7 lipca 2020

Zaufana agencja zatrudnienia. 4 skuteczne sposoby na sprawdzenie wiarygodności agencji

Praca w Holandii to dobry sposób, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Pozwala podreperować budżet rodzinny, zarobić na określone cele lub zdobyć nowe doświadczenie. To także świetna alternatywa dla osób pozostających czasowo bez pracy lub chcących popracować w międzynarodowym środowisku. Jeśli mieszkasz na stałe w Holandii i poszukujesz pracy na dłuższy okres, także możesz skorzystać z usług agencji zatrudnienia.

Zaufana agencja zatrudnienia musi być wpisana do rejestru KRAZ, posiadać zweryfikowaną stronę internetową oraz legalnie publikować ogłoszenia.

Jak sprawdzić wiarygodność agencji zatrudnienia?

Odpowiedzi na to pytanie, znajdziesz poniżej.

1) Sprawdź, czy agencja została wpisana do rejestru agencji pracy

Na samym początku sprawdź, czy agencja posiada odpowiedni certyfikat, który potwierdza wpisanie jej do rejestru agencji zatrudnienia (KRAZ). Taki rejestr uprawnia agencję do świadczenia określonych usług. Możesz samodzielnie sprawdzić, czy wybrana agencja zatrudnienia znajduje się w wykazie agencji.

Zrobisz to na stronie internetowej:

http://stor.praca.gov.pl/portal/#/kraz/wyszukiwarka

Zaufana agencja zatrudnienia Jak sprawdzić wiarygodność?

2) Zrób research i oddziel wartościowe opinie od waty marketingowej

Drugim krokiem, który pomoże ci sprawdzić agencję zatrudnienia, jest rzetelny research. Sprawdzając opinie w Internecie, warto jednak pamiętać, że mogą być one wystawianie zarówno przez pracowników, jak i konkurencję. Bywa także, że dotyczą kwestii, które nie zawsze mogą być kontrolowane przez agencję.

Pamiętajmy, że działalność agencji pracy tymczasowych cechuje się relacją trójstronną.

Pierwszą stroną jest pracownik, drugą agencja w Polsce, trzecią natomiast pracodawcy, w przypadku Covebo po stronie holenderskiej. Warto więc zestawić ze sobą pozytywne i negatywne opinie o agencji zatrudnienia, aby wyciągnąć wnioski i podjąć odpowiednią decyzję. Należy kierować się w tej kwestii rozsądkiem, aby móc oddzielić komentarze reklamowe od prawdziwych, rzetelnych opinii.

Więcej na ten temat piszemy tutaj -> Jak szukać opinii o agencjach zatrudnienia i robić research informacji w sieci?

3) Sprawdź strukturę ogłoszeń o pracę, a także informacje udostępniane przez agencję

Niezwykle ważną kwestią jest także sprawdzenie, jak zostały skonstruowane ogłoszenia o pracę. Jeśli rzekomo legalnie działająca agencja zatrudnienia podaje jedynie numer telefonu przy swojej ofercie, właściwie może to być dla nas sygnał ostrzegawczy.

Przy ofercie publikowanej na zewnętrznych platformach musi pojawić się numer KRAZ agencji.

Przeglądając ogłoszenia na stronie www agencji, zawsze sprawdzaj, czy jest to oficjalna strona firmy. To samo tyczy się ogłoszeń publikowanych na Facebooku i innych kanałach społecznościowych. Warto zawsze się upewnić, czy są one wystawiane przez oficjalny profil agencji zatrudnienia.

zaufana agencja zatrudnienia jak znaleźć pracę

4) Podpisz umowę

Zaufana agencja zatrudnienia zawsze posiada swój numer KRAZ. Sprawdzając agencję w rejestrze, masz pewność, że działa ona legalnie. Po zapoznaniu się z opiniami, a także prześledzeniu struktury ogłoszeń, podpisywana jest tzw. umowa o skierowanie. Ma to miejsce jeszcze w Polsce. Następnie u pracodawcy podpisuje się umowę o pracę. Taki dokument określa najważniejsze warunki współpracy.

Umowa powinna zawierać:

  • Nazwę i siedzibę pracodawcy,
  • Okres zatrudnienia,
  • Rodzaj umowy, oraz warunki pracy,
  • Wynagrodzenie,
  • Warunki ubezpieczenia społecznego.

PAMIĘTAJ:

  • Nigdy nie zgadzaj się na pracę bez umowy,
  • Nie podpisuj umów, których nie rozumiesz,
  • Przed podpisaniem umowy zapoznaj się z jej treścią.

Jesteśmy agencją zatrudnienia z szesnastoletnim doświadczeniem. Nasza wiedza, a także zasięg wyróżnia nas na konkurencyjnym rynku. Gwarantujemy pewne i bezpieczne zatrudnienie w wielu branżach. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące działalności naszej agencji, napisz do nas. Jesteśmy dla Ciebie pod telefonem, e-mailem, a także na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Źródła:

https://www.aplikuj.pl/

 

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Tygodniówki w Holandii. Zalety

4 min18 sierpnia 2022

Ile zarabia spawacz w Polsce i Holandii?

3 min17 sierpnia 2022

Operator prasy krawędziowej w Holandii

4 min10 sierpnia 2022