Zwyczaje Holendra
Menu
Zwyczaje Holendra

Zwyczaje Holendra

Holandia posiada ponad 15 000 tysięcy dróg rowerowych, można zatem stwierdzić że rowerów jest więcej niż samochodów. Jest tak wiele ścieżek rowerowych, że większość mieszkańców Holandii decyduje się dojeżdżać codziennie nim do pracy, nawet kilka kilometrów. 
Jeśli boisz się, że nie znasz holenderskiego?

 

To nie problem ponieważ każdy Holender zna bardzo dobrze język angielski. Posługują się nim w szkołach czy urzędach. Bardzo często zastępując holenderskie słowa, angielskimi. Dla Holendra nauka angielskiego jest bardzo ważna i zaczyna się od najmłodszych lat. 
Mimo ciągłego deszczu, z natury są bardzo towarzyskim narodem. Najczęściej wychodzą coś zjeść albo spotkać się ze znajomymi do restauracji i barów. Dzięki obecności licznych imigrantów, w Holandii można zakosztować prawie każdej kuchni z różnych stron świata przykładowo indyjskiej, włoskiej, tureckiej czy amerykańskiej.

Narodowych przysmaków nie ma zbyt dużo, jak sami Holendrzy żartują ich ulubionym daniem są frytki z majonezem. Na tzw. Lunch spożywają kanapki i sałatki.
Dodatkowo lubią wafle z karmelem czy miodem, małe pulchne placki podobne do naleśników. Holendrzy są bardzo tolerancyjni, przywiązują dużą wagę do swojej wolności.

Ostatnio zmienianyśroda, 22 czerwiec 2016 13:56
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

Partnerzy