Przedłużenie kwarantanny w Holandii

Liczba osób zarażonych koronawirusem w Holandii nieznacznie spada. To pokazuje, że wprowadzone rozwiązania w postaci lockdownu zaczynają działać. Rząd Niderlandów zdecydował, że Holandia pozostanie w zamknięciu do co najmniej 9 lutego włącznie. Jest to szczególnie ważne ze względu na pojawienie się nowych szczepów koronawirusa.

Szczepienia w Holandii

W Holandii rozpoczęto program szczepień przeciwko COVID-19. Oznacza to wkroczenie w nową fazę walki z kryzysem. Nie można jednak złagodzić jeszcze obostrzeń, które mają służyć ograniczeniu kontaktu między ludźmi. Dlatego muzea, teatry, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, kasyna, sauny, kryte obiekty sportowe, kawiarnie i restauracje (także w hotelach) pozostaną zamknięte do co najmniej 9 lutego.

Szkoły średnie, szkoły zawodowe i wyższe uczelnie będą prowadzić zajęcia w trybie zdalnym przez co najmniej do 8 lutego. Również dzieci ze szkół podstawowych będą nadal uczestniczyć w lekcjach on-line.

Nie wyjeżdżaj za granicę

Każda podróż zwiększa ryzyko większej liczby infekcji. Dlatego też rząd odradza podróżowanie za granicę lub rezerwowanie wycieczek za granicę do 31 marca. Wyjeżdżaj za granicę tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Osoby wracające do Holandii po takiej niezbędnej podróży muszą być w stanie przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 i poddać się kwarantannie przez 10 dni.

Kontakt

Skontaktuj się z nami