Ta strona wykorzystuje pliki cookie oraz profilowanie użytkownika, abyśmy mogli wyświetlać Tobie treści oraz oferty dopasowane do Twoich preferencji.
Zgadzam się
Nie zgadzam się
Więcej informacji
Menu
Koningsdag - Dzień Króla 2017

Koningsdag - Dzień Króla 2017

Jeśli mieszkasz już nieco dłużej w Holandii, to na pewno słyszałeś o Koningsdag czyli Dniu Króla (wcześniej Dniu Królowej), holenderskim święcie narodowym. W tym roku będziemy je obchodzili w czwartek 27 kwietnia.
Podczas Dnia Króla cała Holandia zmienia kolor na pomarańczowy. Wszyscy wywieszają flagi, świętują, bawią się i korzystają z dodatkowego wolnego dnia. Najczęściej odwiedzane są pchle targi, festiwale i imprezy okolicznościowe, pikniki i inne wydarzenia organizowane na świeżym powietrzu. Jeśli będziesz miał wolne w ten dzień, nie przegap okazji i również wyrusz w teren! W mniejszych miejscowościach z pewnością trafisz na uliczne wyprzedaże „na macie”, na chodniku, boisku czy bezpośrednio na ulicy. Ludzie sprzedają w ten dzień dosłownie wszystko za parę groszy: ubrania, antyki, meble, zabawki. Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości można za nieduże pieniądze „wytargować” playstation, oryginalne converse’y, sprzęty AGD czy holenderskie omafiets („babciny rower”). W dużych miastach warto wybrać się na spacer nad kanałami i na własne oczy zobaczyć to, co się na nich dzieje: imprezy na łodziach, tłum ubrany na pomarańczowo, zewsząd muzyka, jeden wielki bal! W google znajdziecie sporo informacji na temat Dnia Króla w Waszej okolicy. Już życzymy teraz fajnej (i bezpiecznej) zabawy!

Ostatnio zmienianyśroda, 19 kwiecień 2017 14:20
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Powrót na górę

Partnerzy

POPUP