Ta strona wykorzystuje pliki cookie oraz profilowanie użytkownika, abyśmy mogli wyświetlać Tobie treści oraz oferty dopasowane do Twoich preferencji.
Zgadzam się
Nie zgadzam się
Więcej informacji
Menu
Rozliczanie podatku za pracę w Holandii - Co trzeba wiedzieć?

Rozliczanie podatku za pracę w Holandii - Co trzeba wiedzieć?

Wyróżniony

Rozliczanie podatku za prace w Holandii.

Już za parę tygodni będziemy musieli pomyśleć o rozliczeniu podatkowym za pracę w Holandii. Jest to obowiązek każdego pracownika, a dodatkowo możliwość otrzymania niemałego zwrotu gotówki - od ok. 3000 do nawet ponad 5000 zł! Każdy Pracownik COVEBO Work Office jest zatrudniony w pełni legalnie i posiada odprowadzane wszystkie składki - dlatego tak ważne jest coroczne rozliczenie się z fiskusem. Ale nie martwcie się - to proste, a poniżej opiszemy wszystko krok po kroku. Zawsze dobrze zwrócić się do doświadczonego biura rachunkowego, które cała procedurę przeprowadzi za Was i dopilnuje, aby zwrot był jak największy - np. takim biurem jest rekomendowane przez nas TaxForYou (http://taxforyou.pl/holandia). Uzyskacie tam też z pierwszej ręki wiele ważnych informacji o podatkach w Holandii.
W ciągu kolejnych tygodni opowiemy o każdej ważnej rzeczy, terminie i dokumencie koniecznym do prawidłowego rozliczenia. Zaczniemy od...

Jaaropgaaf, czyli... "jarografy". Abyś mógł rozliczyć się z podatku, Twój pracodawca przekazuje Ci roczne zestawienie składek, zwane Jaaropgave. To jest odpowiednik naszego polskiego druku PIT-11. Są tam opisane są wszystkie szczegóły wynagrodzenia i wpłaconych zaliczek na podatek oraz innych składek. Jaaropgaaf przesyła nam nasz pracodawca najpóźniej do połowy marca. W Covebo sa one wystawiane w formie elektronicznej i sa dostępne na Profilu Pracownika, po zakończeniu roku podatkowego.

"Jarograf" nie jest dokumentem o ściśle okreslonym układzie i wyglądzie, jak ma to miejsce w przypadku polskiego PIT-11. Jeśli juz wcześniej pracowałes w Holandii u innego pracodawcy, Twój Jaaropgaaf mógł wygladac nieco inaczej. Nie przejmuj się tym - najważniejsze, aby zawierał najpotrzebniejsze informacje, czyli:

  • - kwoty uzyskanych dochodów,
  • - dane pracodawcy,
  • - Twoje szczegółowe dane, jako pracownika,
  • - wysokość opłaconych składek podatkowych,
  • - wysokość opłaconych składek ubezpieczeniowych.

Jeśli jesteś zainteresowany, co oznaczają poszczególne pozycje w tym dokumencie, poniżej załączamy wyjaśnienie tych najważniejszych:

LOON – to nasz dochód brutto.
INGEHOUDEN LOONHEFFING - zaliczka pobrana na podatek dochodowy i ubezpieczenie społeczne. To tą kwotę możemy maksymalnie otrzymać jako zwrot podatku.
VERREKENDE ARBEIDSKORTING – ulga podatkowa.
VERZEKERINGEN - to składki ubezpieczeniowe.

W następnym odcinku opiszemy, jakie inne dokumenty są niezbędne do rozliczenia podatku oraz w jaki sposób najlepiej się rozliczyć.
Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie do naszych Jaaropgaafów - napisz do nas w komentarzu na Facebooku, chętne odpowiemy i wyjaśnimy! -> https://business.facebook.com/CoveboWorkOffice/posts/1646939475389095

Ostatnio zmienianyczwartek, 18 styczeń 2018 09:06
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Powrót na górę

Partnerzy

POPUP