3 min3 listopada 2020

Co warto wziąć ze sobą do pracy do Holandii? Jak się spakować na wyjazd?

Przeglądasz na naszej stronie aktualne oferty pracy w Holandii i akurat wpadła Ci w oko taka, która spełnia Twoje wymagania? To będzie Twój pierwszy wyjazd zagraniczny i nie bardzo wiesz, co warto wziąć ze sobą do pracy do Holandii? Mamy dla Ciebie parę wskazówek i zaleceń, żebyś niczego nie zapomniał i nie musiał całą drogę do Holandii zastanawiać się, czy aby na pewno wszystko ze sobą zabrałeś.

Co warto wziąć ze sobą do pracy do Holandii? Przede wszystkim dokumenty!

Nadrzędna sprawa dotyczy posiadania ważnego oraz nieuszkodzonego dowodu osobistego lub paszportu. Jest to bardzo ważne, gdyż niemożliwością jest rozpoczęcie pracy, nie posiadając któregoś z wyżej wymienionych dokumentów. Pamiętaj także, że dowód nie może być w żaden sposób uszkodzony, pęknięty czy połamany, staje się on bowiem wówczas nieważny. Upewnij się także, że nie upłynął jego termin ważności. Ponadto, zabierz ze sobą wszystkie certyfikaty i uprawnienia, które mogą Ci się przydać w kontekście przyszłych rekrutacji.

Nie samą pracą człowiek żyje!

Praca w Holandii kończy się dla większości zatrudnionych z momentem wyjścia z zakładu. Zadbaj więc o to, żeby odpowiednio się zrelaksować po pracy! Możesz na przykład wziąć ze sobą interesują książkę, czy uzupełnić swoją filmotekę o najnowsze pozycje. Jeżeli natomiast tego nie zrobisz, to oczywiście nic straconego. Zawsze możesz korzystać platform wideo, takich jak Netflix czy HBO GO. Abyś mógł swobodnie oglądać swoje ulubione seriale czy filmy, na terenie wszystkich naszych zakwaterowań będziesz miał dostęp do bezpłatnego Wi-Fi.

Co-warto-wziąć-ze-sobą-do-pracy-do-Holandii-przez-covebo

Praca w Holandii. Jak się spakować?

Wszystko zależy oczywiście od tego, na jak długo planujesz swój wyjazd. Warto sporządzić listę wszystkich rzeczy, które należy ze sobą zabrać. Zastanawiasz się, ile bagażu możesz wziąć ze sobą? Obowiązujący limit to 40 kg podstawowego bagażu oraz 5 kg podręcznego. Możesz zatem spokojnie zabrać ze sobą dwie duże torby po 20 kg. To naprawdę sporo, zwłaszcza że większość linii lotniczych pozwala zabrać ze sobą jedynie 20 kg. Oczywiście, masz także możliwość wyjazdu swoim własnym samochodem, wtedy żadne limity Cię nie obowiązują.

W jaki sposób zyskać najwięcej miejsca w torbie, nie martwiąc się przy tym, że się potem nie domknie? Otóż ubrania należy rolować, zwijać w kostkę, a następnie układać je równolegle do siebie. Zapamiętaj tę technikę, przyda się także podczas wyjazdów wakacyjnych!

Co warto wziąć ze sobą do pracy do Holandii?

Każdy z nas podchodzi oczywiście do tego zagadnienia indywidualnie, poprzez pryzmat własnych potrzeb. Warto mieć na uwadze, że klimat w Holandii nieco różni się od tego występującego w Polsce. Jest bardziej wilgotno, wietrznie i bywa deszczowo. Oznacza to również, że w lecie temperatura odczuwalna może być wyższa, natomiast w zimie odwrotnie, będzie nam znacznie chłodniej. Koniecznie zabierz więc ze sobą kurtkę przeciwdeszczową. Pamiętaj o spakowaniu odzieży do pracy; butów roboczych nie musisz z kolei pakować, dostaniesz je od Covebo bezpłatnie. Częstą praktyką wśród naszych kandydatów jest zabranie ze sobą dwóch dużych toreb: jednej z odzieżą, a drugiej z jedzeniem.

Zapomniałeś czegoś? To nie koniec świata!

Przede wszystkim, nie stresuj się na zapas. Nawet jeżeli czegoś zapomniałeś, to wszystko możesz kupić na miejscu. Ceny w Holandii, choć nieco wyższe niż w Polsce, nie różnią się jednak tak diametralnie, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Praca w Covebo to także gwarancja tego, że po pierwszym przepracowanym tygodniu możesz dostać zaliczkę w wysokości 150 euro, wystarczy, że poinformujesz o tym koordynatora. Będąc w drodze do Holandii, nie zapomnij włączyć roamingu w telefonie, abyś mógł korzystać z usług komórkowych także poza granicami kraju.

Podsumowując, zapisz, co powinieneś ze sobą zabrać:

  • Ważny dowód osobisty/paszport,
  • Zapisany adres zakwaterowania,
  • Numer do koordynatora,
  • Odzież do pracy,
  • Jedzenie na pierwsze dni,
  • Kurtkę przeciwdeszczową,
  • Telefon z włączonym roamingiem.

A jeśli szukasz pracy w Holandii, sprawdź oferty na naszej stronie internetowej lub zadzwoń do nas +48 77 545 75 75.

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Pierwsze dni w Holandii. Praca w produkcji

2 min19 marca 2024