6 min10 czerwca 2024

Pierwsze kroki w Covebo. Jak wygląda proces rekrutacji?

COVEBO oferuje pracę w Holandii na różnych stanowiskach. Podejmując współpracę z naszą agencją, możesz wybierać oferty produkcyjne, logistyczne, a także w branży automotive, CNC, budownictwa oraz jako monter paneli słonecznych, czy hydraulik. Być może zastanawiałeś/aś się, jak wygląda proces rekrutacji, co dzieje się z Twoją kandydaturą po kliknięciu ,,Aplikuj” lub po przesłaniu do nas swojego CV.

Chcesz rozpocząć pracę w Holandii przez Agencję Zatrudnienia COVEBO? Poniżej przybliżymy Ci krok po kroku, jak wygląda cały proces rekrutacji. Chcemy, aby każdy kandydat dobrze go znał oraz wiedział, jakie kroki podejmują nasi rekruterzy oraz koordynatorzy w Holandii oraz co dzieje się z Twoją aplikacją na oferty umieszczone na naszej stronie internetowej i nie tylko.

Proces rekrutacji do pracy w Covebo. Krok po kroku:

 

Aplikuj na wybraną ofertę pracy, którą znajdziesz na naszej stronie covebo.pl.

Ponoć najtrudniejszy pierwszy krok. My się z tym nie zgadzamy i oddajemy Ci możliwość wykonania go. Wystarczy odwiedzić naszą stronę internetową www.covebo.pl oraz wybrać branżę, do której chcesz aplikować. Możesz przejrzeć oferty, zapoznać się z tym, co oferujemy. Aby zaaplikować na wybraną ofertę należy w formularzu podać potrzebne dane, czyli imię i nazwisko, a także dane kontaktowe, tj. numer telefonu oraz adres e-mail, które potrzebne są do wykonania drugiego kroku – ten już należy do nas. Nie potrafisz się zdecydować? Skorzystaj z formularza otwartej aplikacji.

Po rejestracji przyjdzie do Ciebie mail z prośbą o sprawdzenie danych oraz aktualizację zgód niezbędnych w procesie rekrutacyjnym.

Właśnie dlatego wymagane jest posiadanie adresu e-mail. Dodatkowo będziesz na niego otrzymywał wszystkie dokumenty oraz informacje o przebiegu procesu rekrutacji oraz oferty. Logując się na portal pracownika, gdy już nim zostaniesz, również będziesz korzystać z maila podanego podczas rejestracji. Wyrażenie zgód na przetwarzanie danych osobowych jest konieczne w celu wzięcia udziału w procesie rekrutacji ze względu na regulacje prawne nt. danych osobowych. Zapewne słyszałeś o RODO. Przejdźmy zatem do kolejnego etapu.

Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Ze względu na dużą liczbę spływających do nas aplikacji prosimy o wyrozumiałość, jeśli kontakt z naszej strony nie nastąpi od razu lub tego samego dnia. Skontaktujemy się z wybranymi osobami tak szybko, jak to możliwe.

Dopasujemy ofertę na podstawie informacji z Twojego CV.

CV jest niezwykle ważne w procesie rekrutacji, dlatego warto dobrze je przygotować. O tym, jak je napisać, dowiesz się w artykule: Dobre CV, czyli jakie? - Agencja Zatrudnienia Covebo

Przedstawimy Ci indywidulanie dobrane oferty pracy w Holandii. Wyślemy Ci również e-mailem dokładny opis stanowiska pracy wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, abyś na spokojnie mógł/mogła podjąć decyzję.

O szczegółach oferty lub ofert dowiesz się telefonicznie po uzyskaniu informacji o Twoim doświadczeniu oraz umiejętnościach oraz oczywiście otrzymasz ich opisy również mailowo, abyś mógł/mogła na spokojnie wszystko przeanalizować. W zależności od ilości dopasowanych ofert możesz otrzymać ich więcej, niż jedną.

Wybierasz lub potwierdzasz ofertę i ruszamy dalej!

Wiesz już, która oferta najbardziej Ci odpowiada? Świetnie! Kolejny krok za nami. O swoim wyborze możesz poinformować mailowo lub telefonicznie.

Poznajmy się bliżej – w trakcie niektórych rekrutacji, prowadzimy videorozmowy, tak aby móc odpowiedzieć szczegółowo na wszystkie Twoje pytania, i żebyśmy mogli poznać się bliżej. To pozwoli nam na swobodniejszy kontakt.

Jak wspomnieliśmy, na tym etapie może wystąpić konieczność odbycia wideorozmowy z przedstawicielem naszej firmy. Pozwoli to zarówno Tobie, jak i nam nawiązać bliższą relację.

Przedstawiamy Twoją kandydaturę w Holandii.

Po uzyskaniu wszelkich niezbędnych informacji po prostu pozwól nam działać! 😊 Przedstawiamy Twoją kandydaturę w firmie lub firmach i wspólnie oczekujemy na odpowiedź.

Informujemy Cię o decyzji: potwierdzamy pozytywny lub negatywny wynik rekrutacji, w zależności od otrzymanych z Holandii informacji.

Gdy otrzymujemy odpowiedź ze strony holenderskiej, niezwłocznie informujemy Cię o decyzji. Szanując Ciebie oraz Twój czas kontaktujemy się z Tobą także w przypadku negatywnej informacji z Holandii. Jeśli się tak zdarzy, nie martw się, w miarę możliwości będziemy szukać dla Ciebie innej pracy, a o szczegółach oferty i przebiegu rekrutacji zostaniesz poinformowany tak samo, jak wcześniej.

* Warto tutaj także nawiązać do 7. kroku procesu rekrutacji. Niektóre firmy z branży technicznej (praca dla spawaczy, operatorów CNC, szlifierzy, branża automotive) także chcą przeprowadzić rozmowę z kandydatem przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu. W dobie rozwiniętej technologii nie musisz specjalnie jechać na rozmowę z Polski do Holandii, aby odbyć rozmowę z potencjalnym pracodawcą. Takie rozmowy są dobre także dla Ciebie, ponieważ możesz jeszcze przed wyjazdem poznać jednego z kierowników, szefów, czy osoby z działu HR, z którymi będziesz być może współpracował w przyszłości.

Po zaakceptowaniu Twojej kandydatury, przygotowujemy wszystkie niezbędne dokumenty.

Twoja kandydatura została rozpatrzona pozytywnie? Super! Po tym, jak otrzymasz od nas tę nowinę, pokierujemy Cię, co dalej. W przypadku, gdy będziemy potrzebowali dodatkowych informacji do przygotowania dokumentów przed wyjazdem, poprosimy Cię o udzielenie nam ich.

 

Na maila otrzymasz od nas „Umowę o skierowanie do pracy za granicą”. Będziesz miał w niej określone wszystkie warunki pracy, koszty związane z zakwaterowaniem, ubezpieczeniem, transportem oraz termin rozpoczęcia pracy.

W ramach podsumowania wcześniejszych ustaleń otrzymasz od nas dokumenty na maila – dlatego też ważne jest podanie go podczas rejestracji, o czym wspominaliśmy już wcześniej. W załącznikach dostaniesz również przykładowy pasek wypłat (głównie dotyczy to działu Technika&Budownictwo).

Podpisaną kopię umowy odsyłasz na nasz adres e-mail.

Przed wyjazdem, chcąc legalnie rozpocząć pracę jesteś zobowiązany/a do podpisania umowy o skierowanie do pracy za granicą, którą otrzymałeś/aś na maila. Dokumenty powinieneś/aś wydrukować, podpisać oraz odesłać do nas pocztą, a także przesłać skany/zdjęcie poprzez maila.

Sprawdź swój dowód osobisty/paszport – musi być aktualny i nie uszkodzony!

Bardzo ważne jest posiadanie WAŻNEGO i NIEUSZKODZONEGO dowodu osobistego lub paszportu – bez tego nie będziesz mógł legalnie wyjechać za granicę, co skutkować będzie brakiem możliwości podjęcia pracy.

Organizujemy Twój transport – kontaktujemy się z przewoźnikiem i rezerwujemy dla Ciebie miejsce na przejazd do Holandii.

Jeśli nie chcesz lub nie jesteś w stanie przyjechać własnym transportem do Holandii, nie jest to dla nas problemem. Współpracujemy z przewoźnikiem, który gwarantuje miejsca w busach dla naszych pracowników. Koszt transportu uzależniony jest od regionu Polski, z którego będziesz jechać.

Jesteśmy w stałym kontakcie! Masz więcej pytań przed wyjazdem? Możesz się z nami skontaktować, a dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Jak widać cały proces składający się z kilku etapów wcale nie jest trudny! Liczymy, że dzięki temu artykułowi będziesz mógł/mogła lepiej poznać sposób naszej pracy. Dziękujemy za zapoznanie się z nim oraz życzymy zadowolenia z wyjazdu oraz pracy! 😊

Jako nowy pracownik dostaniesz także dostęp do intuicyjnej aplikacji Covebo Square. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące pobytu i pracy w Holandii – dokumenty, umowę, adres zakwaterowania, przepracowane godziny, najbliższe sklepy i wiele innych.

Zapraszamy na www.covebo.pl oraz zachęcamy do aplikowania na oferty pracy w Holandii. Możesz także skontaktować się bezpośrednio z naszymi rekruterami.

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Pierwsze dni w Holandii. Praca w produkcji

2 min19 marca 2024

Jak wyrobić numer BSN w Holandii?

3 min20 lutego 2024

Nowy rok, nowy ja – czyli wyjazd do pracy do Holandii

3 min2 stycznia 2024