3 min1 sierpnia 2023

Jak wygląda rekrutacja na stanowiska biurowe w Covebo?

Rozwój firmy wiąże się z pozyskiwaniem nowych talentów i tym również zajmujemy się w Covebo. Przed rozpoczęciem procesu rekrutacji w Covebo pieczołowicie przygotowujemy się do całego procesu. Od rozmów dotyczących wymagań, jakie stawiamy kandydatom, do tworzenia i publikacji ogłoszenia o pracę. Ponieważ to w pierwszym kontakcie kandydata z ofertą zaczyna się doświadczenie z Candidate Experience. Efektem wewnętrznych spotkań są rozmowy z kandydatami, którzy wspólnie z nami tworzą proces rekrutacji w Covebo.

Proces rekrutacji – rozmowa telefoniczna

Pierwszy kontakt z kandydatem, którym jest rozmowa telefoniczna, pozwala na weryfikację najważniejszych, dla danego stanowiska, aspektów. Przykładowo, przy rekrutacji na stanowisko Młodszego konsultanta ds. rekrutacji, rozmowa telefoniczna, pozwala zweryfikować u kandydatów poziom języka angielskiego oraz nawiązać z kandydatem dobrą relację. Dodatkowo proces rekrutacji w tym wypadku zaczyna się od zaproszenia wybranych kandydatów do rozmów online.

Proces rekrutacji – rozmowa online

Weryfikacja podstawowych aspektów u kandydatów, którzy aplikowali na oferty pracy Covebo, pozwala na wstępną selekcję kandydatów. Proces rekrutacji dla wybranych kandydatów rozpoczyna rozmowa online z rekruterem wewnętrznym. Pierwszy etap rekrutacji weryfikuje kompetencje, jakich oczekujemy od naszych pracowników na danym stanowisku. Oceny, jakie otrzymujemy, od kandydatów, wskazują, że proces rekrutacji w Covebo przebiega w pozytywnej atmosferze. Kandydaci mają poczucie, że zostali wysłuchani przez rekrutera i mogli zaprezentować się z najlepszej strony. Proces rekrutacji na pierwszym (i każdym kolejnym etapie) przeprowadzany jest w formie dialogu. Chcemy poznać naszych kandydatów, a nie odhaczać pytania z listy. Ten etap procesu rekrutacji w Covebo kończy się przygotowaniem obiektywnego raportu rekrutacyjnego i przekazaniem go do lidera/ managera, który poszukuje nowej osoby do swojego zespołu Covebo.

Proces rekrutacji – II etap

To, czy kandydat zostanie zaproszony do udziału, w kolejnym, II etapie rekrutacji zależy od przełożonego działu. Liderzy i managerowie Covebo wnikliwie zapoznają się z otrzymanymi informacjami i na ich podstawie decydują o akceptacji lub odrzuceniu kandydatury. Proces rekrutacji podczas II etapu opiera się na spotkaniu kandydatów z liderem/ managerem działu, do którego aplikowali. Zwykle opiera się na zadaniach, które przygotowujemy dla kandydatów w formie teoretycznej oraz po prostu na rozmowie przełożonego z kandydatem. Proces rekrutacji oparty na tej praktyce, nie tylko umacnia nasz Candidate Experiece, ale też umożliwia kandydatom poznanie ewentualnego przyszłego przełożonego, jak i weryfikację tego, jakie umiejętności nabyte w poprzednich miejscach pracy mogą wykorzystać w Covebo.

Proces rekrutacji – III etap

Kandydat poznał już przełożonego – czas na zespół. Proces rekrutacji w Covebo umożliwia kandydatom zapoznanie się z obowiązkami, zespołem oraz kulturą organizacyjną jeszcze przed rozpoczęciem przez nich pracy (podczas III etapu). Czas, jaki kandydaci spędzają w biurze, każdy z nich może wykorzystać w nieco inny sposób. Uczestnicy procesu rekrutacji stają tego dnia przed zadaniami, z jakimi mieliby się mierzyć w codziennej pracy, a czas spędzony w gronie zespołu może wnieść wiele do decyzji o przyjęciu oferty pracy ze strony kandydata. Proces rekrutacji w Covebo opiera się na otwartości i szczerości, kandydaci sami podejmują decyzję czy chcą dołączyć do rodziny Covebo, czy się w niej nie widzą.

Dołączając do Covebo stajesz się częścią czegoś większego. To nie tylko współpracujący ze sobą ludzie, ale też wiele wspólnych wyjazdów czy przyjaźni. Nasze DNA opiera się na zaufaniu, elastyczności i satysfakcji, które zawiera w sobie również nasz proces rekrutacji. Jeśli czujesz, że szybko odnalazłbyś się w zespole Covebo sprawdź nasze oferty pracy w zakładce kariera, lub skontaktuj się z Mirellą – rekruterką wewnętrzną – mailowo lub telefonicznie i dołącz do rodziny Covebo.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Pierwsze kroki w Covebo. Jak wygląda proces rekrutacji?

6 min10 czerwca 2024

Pierwsze dni w Holandii. Praca w produkcji

2 min19 marca 2024

Jak wyrobić numer BSN w Holandii?

3 min20 lutego 2024