5 min22 kwietnia 2024

Oferty pracy w Holandii w branży automotive

W obecnych czasach motoryzacja jest czymś oczywistym i naturalnym – samochody stały się nieodzownym elementem naszej codzienności. Trudno uwierzyć, że pojazdy spalinowe towarzyszą nam dopiero od nieco ponad 100 lat! Pierwszy pełnoprawny pojazd, napędzany czterosuwowym silnikiem spalinowym, nosił nazwę Benz Patent-Motorwagen Nummer 1 i osiągał maksymalną prędkość 16km/h. To właśnie jego twórca, Carl Benz, rozpoczął od 1886 roku seryjną produkcję aut. Dla porównania prognozowana na 2022 rok globalna produkcja ma wynieść 85 milionów sztuk! 

Praca w automotive w Holandii. Oferty pracy Covebo  

Do dziś motoryzacja rozwija się w zawrotnym tempie i nadal zaskakuje innowacjami wpływającymi na wagę pojazdu, prędkość maksymalną czy komfort podróżowania. Zapotrzebowanie na nowe pojazdy samochodowe, jak i serwis już tych eksploatowanych, sprawia, że branża automotive dostarcza coraz więcej ofert pracy w Holandii. Covebo posiada cały wachlarz ofert w branży motoryzacyjnej: od kompletnego montażu naczep ciężarowych różnego typu, przez mechanikę pojazdów osobowych i ciężarowych, aż po kompleksowe naprawy blacharsko-lakiernicze.  

Dzięki różnorodności wakatów wyjazd do Holandii z Agencją Pracy Covebo jest możliwy zarówno dla doświadczonych pracowników jak również stawiających pierwsze kroki w branży automotive. 

Praca dla mechanika w Holandii  

Mechanika samochodowa to bardzo często nie tylko wyuczony zawód, ale również pasja – dzięki ciągłemu poszerzaniu swojej wiedzy można wybierać między wieloma oferowanymi przez branżę automotive ścieżkami rozwoju.  

Covebo oferuje pracę dla mechaników samochodów osobowych, ciężarowych, jak i naczep ciężarowych. Posiadamy wakaty z różnymi zakresami obowiązków, jednak istnieje kilka stałych wymagań. Konieczne jest posiadanie doświadczenia na samodzielnym stanowisku mechanika, znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym oraz posiadanie prawa jazdy kategorii B. Umiejętność przeprowadzenia przeglądu technicznego i trafnej diagnostyki – zarówno komputerowej, jak i przy użyciu rozmaitych urządzeń i narzędzi, również jest bardzo istotna. Oczywiście, po znalezieniu przyczyny usterki niezbędne jest posiadane wiedzy pozwalającej na dokonanie naprawy.  Kolejną istotną kompetencją jest umiejętność dokonania wymiany płynów, olejów, filtrów i części eksploatacyjnych. 

W zależności od posiadanego doświadczenia można ukierunkować poszukiwanie idealnej oferty pracy - Covebo posiada wakaty w Holandii dla specjalistów w serwisowaniu układów hydraulicznych, pneumatycznych oraz elektrycznych. Jednak nie tylko doświadczeni znawcy tajników mechaniki samochodowej mogą liczyć na świetnie płatne, stabilne zatrudnienie. Agencja Pracy Covebo otwarta jest także na kandydatów z mniejszym doświadczeniem, bądź świeżo po zakończeniu edukacji związanej z motoryzacją.  

Monter naczep ciężarowych  

Podjęcie zatrudnienia na stanowisku montera naczep ciężarowych jest świetnym sposobem na rozwinięcie umiejętności i wiedzy związanej z branżą automotive, gdyż wymaga ono niewielkiego doświadczenia z mechaniką samochodową. Do zakresu obowiązków należy montaż różnorodnych elementów budowy naczepy, takich jak m.in. oświetlenie samochodowe, części karoserii, przewody czy komponenty układu zawieszenia. Niezbędne jest także korzystanie z rysunku technicznego oraz rozmaitych narzędzi i elektronarzędzi. Dzięki pracy w zespołach można pozyskać cenną wiedzę i „fach w ręku” od bardziej doświadczonych współpracowników. Covebo współpracuje z dynamicznie zwiększającymi produkcję firmami – posiadamy stały nabór monterów naczep ciężarowych, jednocześnie gwarantując stabilność zatrudnienia na konkurencyjnych warunkach. 

Przygotowanie przed naprawą blacharsko-lakierniczą 

Kolejną, zaraz po montażu i serwisie pojazdów gałęzią branży automotive są naprawy blacharsko-lakiernicze. Proces reparacji nadwozia oraz powłoki lakiernicznej jest złożony i dzieli się na kilka stanowisk. Wyjściowe dwa odpowiadają za odpowiednie przygotowanie karoserii – demontaż elementów nadwozia oraz obróbkę powierzchni. 

Pierwszym etapem naprawy blacharsko-lakiernicznej jest przygotowanie zniszczonej blacharki poprzez demontaż części karoserii oraz elementów sąsiadujących, na przykład lamp czy czujników. Kolejnym obowiązkiem pracownika demontażu jest prawidłowe złożenie części już po zakończonym procesie lakierowania. Przy tej czynności niezbędna jest precyzja i staranność, aby wszystkie części wpasowały się idealnie w bryłę pojazdu. Ostatnim zadaniem jest przeprowadzenie diagnostyki komputerowej w celu sprawdzenia poprawności działania demontowanych układów oraz usunięcia ewentualnych błędów. 

 Kolejnym niezbędnym etapem naprawy nadwozia pojazdu jest przygotowanie powierzchni do nałożenia powłoki lakierniczej. Polega ono na bardzo dokładnym oczyszczeniu i odtłuszczeniu blachy przed i po nałożeniu specjalnych preparatów. Następnie, na wolny od rdzy, uszkodzonego lakieru i zanieczyszczeń element nakłada się kolejno preparat konserwujący i szpachlę – ten etap powala na stworzenie idealnie równej powierzchni i odtworzenie jej pierwotnych kształtów. Końcową czynnością procesu przygotowania przed lakierowaniem jest aplikacja podkładu i precyzyjne oszlifowanie powłoki przy użyciu odpowiedniej gradacji.  

Blacharz i lakiernik samochodowy 

W procesie naprawy blacharsko-lakierniczej równie istotne jest stanowisko blacharza samochodowego. Odpowiada on za prostowanie konkretnych elementów blachy i wymianę uszkodzonych elementów nadwozia. Następnie przekazuje pojazd oraz jego elementy do szpachlowania. W pełni przygotowana powierzchnia trafia w ręce lakiernika samochodowego. Lakiernik dobiera odpowiednie lakiery i aplikuje je natryskowo w kabinie, tworząc jednolitą powłokę - jednocześnie kontrolując wizualnie jakość każdej z warstw. 

 Jak szukać pracy w Holandii w automotive?  

Zorganizowanie wyjazdu do Holandii wbrew pozorom może przebiec w sposób sprawny i nieskomplikowany. Chcesz się przekonać, jak współpracuje się agencją pracy o wieloletnim doświadczeniu na holenderskim rynku? Wybierz spośród różnorodnych ofert Covebo tą, która najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom i doświadczeniu zawodowemu. Następnie przygotuj aktualne CV i prześlij je poprzez formularz – teraz wystarczy już tylko czekać na telefon od rekrutera, który przeprowadzi Cię przez kompletny proces: od rozmowy, przez dobór oferty pracy aż po organizację transportu i rozpoczęcie zatrudnienia. 

Pamiętaj, że w automotive nie tylko rekrutujemy motoryzacyjnych specjalistów – my również kochamy samochody! 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Atrakcyjne oferty pracy w hurtowni spożywczej z tygodniówką 500 euro!

4 min20 czerwca 2024

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024