2 min20 października 2022

Pierwszy dzień w Covebo

Już za moment rozpoczniesz pracę w Holandii. Na pewno zastanawiasz się, jak to będzie po przyjeździe. Zapoznaj się, z poniższym artykułem a dowiesz się, jak wygląda pierwszy dzień pracy w Covebo.

Przyjazd do pracy w Holandii

Jeszcze przed wyjazdem z Polski do Holandii, rekruter przekazuje wszystkie niezbędne informacje drogą mailową – żebyś zawsze i wszędzie miał do nich dostęp. Mail zawiera informacje dotyczące:

  • koordynatora (jego imię i nazwisko oraz numer telefonu) – dzięki temu zaraz po przyjeździe wiesz do kogo się zgłosić;
  • dokładnego adresu zakwaterowania – możesz sprawdzić dojazd z miejsca zamieszkania do pracy;
  • przewoźnika – jeśli zdecydowałeś się na organizację swojego transportu z Polski do Holandii przez firmę transportową, która współpracuje z Covebo, w mailu dostaniesz informacje o: miejscu odbioru, kosztach przejazdu i w razie potrzeby również numer kontaktowy do firmy przewozowej. O godzinie odbioru informuje firma przewozowa;
  • dyżuru weekendowego – podajemy numer telefonu, do rekutera pełniącego dyżur w dany weekend wyjazdowy, który w razie potrzeby, pomoże z rozwiązaniem bieżących problemów, np. z transportem.

Koordynator w Holandii

Po przyjeździe do pracy w Holandii każdy pracownik musi skontaktować się z koordynatorem, który przekazuje wszystkie niezbędne informacje związane z pracą. Jeśli podróżujesz do pracy w Holandii po raz pierwszy, koordynator jest również odpowiedzialny za umówienie wizyty w Urzędzie w celu wyrobienia indywidualnego numeru BSN dla nowego pracownika – numer upoważnia do legalnej pracy na terenie Holandii. Koordynator jest osobą kontaktową w razie nagłych wypadków związanych z chorobą, wypadkiem, problemów na zakwaterowaniu, etc. Jak i jest „łącznikiem” między pracownikiem a zakładem pracy.

W piątek, przed wyjazdem, lub pierwszego dnia w Holandii, koordynator przekazuje pracownikom dostęp do Portalu Pracownika, gdzie można znaleźć grafiki pracy, tygodniowe rozliczenia godzinowe, jak i jarografy.

Koordynator, lub osoba do tego wyznaczona, odpowiada również za dostarczenie pracownikom pakietów startowych, zawierających m.in.:

  • pościel,
  • holenderską kartę SIM,
  • słowniczek zwrotów polsko-holenderskich.

Dojazd do pracy w Holandii

Temat dojazdu do pracy jest często omawiany z kandydatami przez rekruterów, jeszcze przed wyjazdem. Każdy pracownik wie, czy będzie dojeżdżał do pracy samochodem służbowym, czy rowerem. Samochód służbowy oddawany jest do dyspozycji osobom posiadającym prawo jazdy (w przypadku, kiedy odległość z miejsca zakwaterowania do pracy jest większa niż 8 km).

Jeśli decydujesz się na wyjazd do pracy w Holandii własnym samochodem, możesz liczyć na zwrot kosztów dojazdu, zgodnych z regulaminem pracowniczym, stanowiącym załącznik do podpisywanej umowy o skierowanie do pracy za granicą.

Masz dodatkowe pytania? Twój rekruter z chęcią na nie odpowie.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Pierwsze kroki w Covebo. Jak wygląda proces rekrutacji?

6 min10 czerwca 2024

Pierwsze dni w Holandii. Praca w produkcji

2 min19 marca 2024

Jak wyrobić numer BSN w Holandii?

3 min20 lutego 2024