3 min8 lipca 2021

Pierwszy dzień w pracy. Jak to przeżyć? 

Nowi ludzie, inne otoczenie, a w głowie stare przyzwyczajenia... Czy na pewno pierwszy dzień w pracy musi być taki ciężki? Otóż absolutnie nie! W Covebo obalamy mity i radzimy, jak poradzić sobie z tym nowym wyzwaniem. 

Jak wygląda pierwszy dzień w pracy?

Zmiana miejsca pracy to z całą pewnością doświadczenie, do którego można się należycie przygotować. Jak wygląda pierwszy dzień w pracy w Covebo? Przede wszystkim każdy nowy pracownik może liczyć na pomoc i wsparcie polskojęzycznych koordynatorów. Pierwszy dzień w pracy na produkcji wiąże się w głównej mierze z wprowadzeniem na zakład i poznaniem zasad bezpieczeństwa w nowym miejscu. 

Pierwszy dzień w pracy — co zabrać?

Podobno stracony jest każdy dzień bez niego, a Adam Bahdaj przekonywał, że można za jeden odbyć podróż. Co to takiego? Uśmiech! Bez wątpienia dobre nastawienie to podstawa, ponieważ optymistyczni ludzie są lepiej odbierani przez innych. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą także dowód osobisty, prawo jazdy, jeżeli je posiadasz oraz odpowiednie ubranie.  

W co się ubrać na pierwszy dzień pracy?

Warto wcześniej dopytać, jaki dress code obowiązuje w nowym miejscu pracy. Podejmując pracę na produkcji, upewnijmy się, że ubiór będzie pozwalał nam swobodnie wykonywać nasze obowiązki na zakładzie. Najprawdopodobniej koordynator dostarczy nam także wcześniej stalkapy, czyli specjalne obuwie ochronne.  

O czym rozmawiać?

Choć tematów do dyskusji jest ogrom, to lepiej unikać rozważań światopoglądowych w pierwszy dzień w pracy. O czym rozmawiać? Najlepiej na neutralne tematy, takie jak sport, muzyka, filmy czy zainteresowania. Na pewno lepiej unikać także dyskusji o polityce, ażeby nikogo do siebie nie zrazić. 

Pierwszy dzień w pracy. Jak się zachować?

Niewątpliwie każdy stara się sprawić jak najlepsze wrażenie w pierwszy dzień w pracy. Jak się zachować? Przede wszystkim bądźmy sobą i zachowujmy się naturalnie. Badania pokazują, że początkowe 11 sekund nowej znajomości tworzy pierwsze wrażenie, które sprawia, że jesteśmy odbierani bardziej przyjaźnie i życzliwie przez naszego rozmówcę. 

Skróć dystans i daj się poznać

Warto w pierwszy dzień w pracy pokazać się jako osoba otwarta, z dystansem do siebie, a znacznie ułatwi nam to funkcjonowanie w nowym miejscu. Dziewiętnastowieczny poeta, Oscar Wilde, przestrzegał, aby być sobą- wszyscy inni są już zajęci. 

Pytaj i zdobywaj informacje

Nie bójmy się zadawać pytania w pierwszy dzień w pracy, ponieważ świadczy to o tym, że jesteśmy żywo zainteresowani nowym wyzwaniem. Ponadto, współpracownicy lepiej nas poznają, co pozwoli nam szybciej zaaklimatyzować się w nowym miejscu. 

Bądź aktywny i otwarty

Warto przyjąć także otwartą pozycję ciała, co bezsprzecznie wywoła lepsze wrażenie u naszego rozmówcy. Bądź aktywny, zadawaj pytania, ale przede wszystkim bądź sobą i nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, bo wywoła to efekt odwrotny do zamierzonego. 

Pierwszy dzień pracy w Covebo

Pierwszy dzień w pracy na produkcji jest od tego, aby poznać nowe obowiązki. Z reguły przy wprowadzeniu na zakład obecny jest bardziej doświadczony pracownik, który pomaga nam się wdrożyć. W Covebo możemy pochwalić się 20-letnim doświadczeniem na rynku, współpracujemy także z firmami przewozowymi i możemy pomóc w zorganizowaniu przejazdu. Do tego, na znakomitą większość ofert mamy przejazd do Holandii gratis! Chcesz wyjechać do pracy ze swoją drugą połówką lub znajomymi? A może interesuje Cię wyjazd tylko na okres wakacji? Nic prostszego! Wypełnij krótką aplikację na naszej stronie internetowej (https://www.covebo.pl/otwarta-aplikacja/) lub zadzwoń, aby poznać aktualne oferty pracy pod numer +48 77 545 75 75. 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca wakacyjna za granicą. Jak szukać pracy sezonowej?

3 min28 maja 2024

Praca w Holandii na wakacje

3 min27 maja 2024

Praca po maturze? Holandia to dobry wybór

3 min20 maja 2024