3 min15 września 2020

Co robić w Barneveld? 6 pomysłów na weekend

Rozpoczynasz pracę w Barneveld? A może już mieszkasz i pracujesz w okolicy, ale co weekend zastanawiasz się, jak ciekawie spędzić czas wolny? Praca w Holandii daje Ci świetną możliwość poznania kolejnego miasta i jego okolic, a my mamy dla Ciebie 6 propozycji, co robić w Barneveld.

1. O Kurka, ale Muzeum! Muzeum Drobiu w Barneveld

Może i Amsterdam słynie z ogromnej ilości nietypowych Muzeów, ale Muzeum Drobiu znajdziemy tylko w Barneveld. Oprócz rozmaitych wystaw, związanych z historią hodowli drobiu, znajdziemy tu również sale aukcyjne i wylęgarnie jaj. Możesz nawet pogłaskać jednodniowego kurczaczka!

2. Poczuj się jak dziecko w Oude Ambachten & Speelgoed Museum

Zaledwie 3 kilometry od miasta, w Terschuur, znajdziemy interesujące muzeum, które pozwoli nam się przenieść w czasie. Oprócz wystaw związanych z rzemiosłem, jak np. tkactwo czy stolarstwo, znajdziemy tu też rozmaite rodzaje zabawek takich jak stare kolejki, pluszaki czy samochodziki. Rekordy popularności bije wystawa: „Barbie i Ken – para od 60 lat”, gdzie możemy zobaczyć historyczne egzemplarze lalek, ale także wszystkie akcesoria z nimi związane.

3. Odpocznij w Landgoed Schaffelaar

Jeśli w weekend lubisz odpocząć aktywnie, a spacery po parku sprawiają Ci przyjemność, wybierz się do Landgoed Schaffelaar - parku z wiejską rezydencją. Sam dom pochodzi z roku 1850, jest uważany za najważniejszy dom wiejski w stylu Neotudorów i znajduje się w pierwszej setce Obiektów Dziedzictwa Narodowego. Po obejrzeniu historycznego domu możesz spokojnie pospacerować po przynależącym do niego parku lub napić się kawy w niedawno odnowionej oranżerii.

4. Co robić w Barneveld? Daj się zrobić w Balona!

Raz do roku, pod koniec sierpnia w Barneveld odbywa się Balonowa Fiesta! Warto dla niej przyjechać nawet z drugiego końca Europy. Dlaczego? Ponieważ przez kilka dni organizowane są pokazy latających balonów o fantazyjnych kształtach i kolorach. W ciągu dnia odbywają się liczne animacje dla odwiedzających, a wieczorami można obejrzeć zapierające dech w piersiach show świetlne.

5. Sztuka w Muzeum Nairac

Jeśli darzysz szczególną sympatią stare budynki z czerwonej cegły to Muzeum Nairac zachęci Cię już samą fasadą. Od 1975 roku mieści się w starym, XVII wiecznym budynku Browaru, który został odrestaurowany w 2013 roku. W Muzeum znajdziemy nie tylko liczne wystawy sztuki, malarstwa czy fotografii, ale też możemy zapisać się na warsztaty i samemu poćwiczyć swój kunszt. Kto wie, może odnajdziesz w sobie talent prawdziwego artysty.

6. Kamperem do skansenu czyli Museum De Groote Glind

Jeśli chciałbyś połączyć zwiedzanie, wystawy historyczne z odpoczynkiem w kamperze poza miastem, to w Barneveld taką możliwość odnajdziesz. Muzeum De Groote Glind to forma skansenu i farmy muzealnej, która ma własne pole kempingowe. Możesz tu zarówno odpocząć w spokoju pośród łąk i pól, ale też poczuć się jak prawdziwy rolnik 100 lat temu i na specjalnych wystawach poznać narzędzia rolnicze sprzed wieku, a także zobaczyć jak nimi pracowano.

To już wszystkie nasze propozycje na udany weekend w Barneveld. Jeśli zachęciliśmy Cię do poznania tej okolicy bardziej, możesz pracę w Holandii znaleźć z nami – zadzwoń do nas lub zarejestruj się. Pamiętaj, nie samą pracą człowiek żyje! A w Holandii czeka na Ciebie jeszcze wiele ciekawych miejsc.

Źródła:
Tripadvisor.com
Pluimveemuseum.nl
Ballonfiestabarneveld.nl
Degrooteglind.nl
Archdaily.com
Ambachtenmuseum.nl

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Wesołe miasteczka w Holandii. Które warto odwiedzić?

2 min4 kwietnia 2023

Rozmowa kwalifikacyjna w Covebo

3 min26 lutego 2023

5 Umiejętności, których nie nauczysz się w szkole, a które przydadzą Ci się w pracy

3 min30 listopada 2022