3 min7 września 2020

Co zwiedzić w Utrecht po pracy?

Holandia oferuje nam wiele miejsc do eksploracji, a każde miasto daje nowe możliwości spędzania czasu wolnego. Praca w Holandii to przecież nie tylko sam zarobek, ale także możliwość poznania nowych miejsc i ich niepowtarzalnego klimatu! Z tego właśnie powodu warto odwiedzić Utrecht. A jeśli już pracujesz w okolicy i zadajesz sobie pytanie "Co zwiedzić w Utrecht po pracy?" nasza lista na pewno okaże się pomocna!

Utrecht jest położony w środkowej Holandii. Dzieli go również niewielka odległość od Amsterdamu. Sam Utrecht nie jest kojarzony z wieloma atrakcjami turystycznymi. Postrzegany jest raczej jako miasto uniwersyteckie, gdyż znajduje się tutaj największy Uniwersytet w Holandii. Miłośnicy zwiedzania znajdą tu jednak kilka punktów obowiązkowych.

Perła architektury Neogotyckiej – Kościół św. Wilibrorda

Jeśli interesujesz się architekturą Sint Willibrordkerk jest dla Ciebie punktem obowiązkowym. Kościół został wybudowany w latach 70 XIX wieku, reprezentuje neogotycki styl architektoniczny. Jego środek jest tak kolorowy, że zachwyca nie tylko znawców architektury i malarstwa. Po wyjściu aż kusi, żeby zanucić „więc chodź, pomaluj mój świat”.

utrecht-co-zwiedzić-w-utrecht-po-pracy

Katedra bez nawy - Katedra Św. Marcina

Historia tej katedry jest o tyle ciekawa, że rozpoczęto jej budowę w 1254 roku i trwała ona aż dwa wieki. Dodatkowo warto wspomnieć, że w 1674 roku wskutek błędów konstrukcyjnych, podczas gwałtownej nawałnicy, nawa łącząca ołtarz i wieżę katedralną została doszczętnie zniszczona. Obecnie można zwiedzać zarówno pozostałości katedry, jak i katedralny ogród oraz krużganki.

Wjedź na sam szczyt – Domtoren

Jeśli już wspominamy o Katedrze św. Marcina, nie sposób zapomnieć o samej dzwonnicy, która jest jednocześnie najwyższą wieży katedralną w Holandii. Obecnie jest ona obiektem turystycznym, a na jej szczyt możemy wjechać windą. Podczas dobrej pogody możemy z niej dojrzeć nawet Amsterdam! Świetne rozwiązanie dla lubiących bujać w obłokach.

Poczuj się jak Król w Muzeum Speelklok

W Utrechcie znajdziemy różnego rodzaju muzea, ale największą uwagę przykuwa Muzeum Speelklok. Co można tutaj zobaczyć? Przede wszystkim różne automatycznie grające sprzęty muzyczne. Na różnorodnych wystawach możemy spotkać pozytywki, grające zegary, a także organy. Znajduje się tu również Royal Room, czyli pomieszczenie wypełnione „złotem i splendorem” oraz różnorodnymi urządzeniami grającymi, które niegdyś należały do możnych i władców.

Być jak Hercules Poirot

Jeśli uwielbiasz łączyć rozwiązywanie zagadek ze zwiedzaniem, świetną alternatywą będzie Utrecht Monster Mystery Exploration Game and Tour. Jedyne co będzie Ci potrzebne to telefon z lokalizacją i mapą. Ta gra terenowa pozwoli Ci zarówno poznać miasto, jak i rozwiązać sporo zagadek związanych z historią miasta, ale przede wszystkim świetnie spędzić czas.

Co zwiedzić w Utrecht po pracy? Daj się wpuścić w kanał!

Utrecht, podobnie jak inne holenderskie miasta, jest opleciony kanałami. Jeśli po pracy chciałbyś odpocząć na wodzie, świetną alternatywą są rejsy po kanałach. Kanały w Utrechcie różnią się budową, bardzo często schodząc pod poziom ulicy. Przy okazji w miejscach, gdzie można zejść do wody, możemy znaleźć także puby i restauracje!

co-zwiedzić-w-utrecht

Wyjedź za miasto i poczuj się powiew luksusu

Zaledwie kilkanaście kilometrów od Utrechtu, znajdziemy Zamek de Haar, który jest największym i najbardziej luksusowym zamkiem w Holandii. Obiekt posiada aż 200 pokoi i 30 łazienek.
Zamek został wybudowany w XIV wieku, wielokrotnie popadał w ruinę, później natomiast został odbudowany. Niestety obecnie tylko część zamku jest udostępniona do zwiedzania, jednak spacer po ogrodach także jest miłym doznaniem. Jeśli więc wciąż zastanawiasz się, co zwiedzić w Utrecht po pracy, Zamek de Haar będzie dobrym rozwiązaniem.

 

Mamy nadzieję, że nasz mały przewodnik po Utrechcie zachęcił Cię do odwiedzenia tego miasta. Warto pamiętać, że pobyt i praca w Holandii to doskonała możliwość podróżowania, a także poznawania nowych miejsc i zwyczajów. A jeśli przekonaliśmy Cię do wyjazdu, zadzwoń lub zarejestruj się na naszej stronie, a oddzwonimy, aby zaproponować Ci pracę. 

Źródła
Museumspeelklok.nl
Tripadvisor.com
Sintwillibrordkerk.nl
Podrozepoeuropie.pl
Getyourguide.pl
Holandiabeztajemnic.pl

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Wesołe miasteczka w Holandii. Które warto odwiedzić?

2 min4 kwietnia 2023

Rozmowa kwalifikacyjna w Covebo

3 min26 lutego 2023

5 Umiejętności, których nie nauczysz się w szkole, a które przydadzą Ci się w pracy

3 min30 listopada 2022