Holandia na rowerze

Marzy Ci się Holandia na rowerze? Kraj ten kojarzy się z trzema rzeczami: tulipanami, wiatrakami i... rowerami. Praktycznie każdy mieszkaniec Niderlandów porusza się po mieście rowerem, umożliwiają to liczne ścieżki i dobrze skonstruowane przepisy prawne dotyczące rowerzystów. Przyjeżdżający do pracy w Holandii w większości, wybierają rower jako środek transportu. Agencja pracy Covebo często proponuje oferty pracy w odległości ok. 3-5km od zakwaterowania – pozwala to na codzienny trening przed dłuższą wyprawą. Warto zatem wykorzystać czas wolny, by poznać Holandię na rowerze 

Jak zwiedzać Holandię na rowerze? 

Najlepiej zacząć od zakupu własnego roweru. Dobrze dopasowana wysokość siodełka i kierownicy zwiększa wygodę jazdy, a co za tym idzie, można dojechać dalej, odczuwając mniejsze zmęczenie. Zwiedzając Holandię na rowerze, czy podróżując rowerem do pracy w Holandii, dostrzegasz więcej szczegółów otaczającego Cię świata. Dzięki temu nie tylko poprawiasz swoją kondycję fizyczną, ale i dotleniasz mózg, co poprawia samopoczucie.  

Holandia na rowerze. Trasy rowerowe w Holandii 

Można by rzec, że tras rowerowych w Holandii jest prawie tyle samo, co dróg. Przygotowaliśmy skróconą listę najciekawszych tras rowerowych w Holandii. Dla odważnych i zapalonych rowerzystów polecamy trasy: Alle provincies in één dag – trasa ma 448km i pozwala odwiedzić wszystkie prowincje Holandii w ciągu jednego dnia. Wyjazd z Assen zakończony w Bergen op Zoom, blisko granicy z Belgią.

Trasa może zostać podzielona na mniejsze odcinki drogi i potrwać kilka dni. Parki natury Holandii rowerem można zwiedzić trasą Veenendaal-Veenendaal. Dodatkowo zobaczyć można Park Narodowy Veluwezoom. Trasa liczy 133km. Piękne widoki na trasie Elfstedenfietsroute zapewniają urocze fryzyjskie miasteczka, tamy, jeziora i kanały wszystko opatrzone pięknymi krajobrazami. Tę trasę rowerową zalecamy podzielić na kilka dni, by w całości poznać piękno tych terenów.  

holandia-na-rowerze

 Holandia na rowerze. Dlaczego warto? 

Zwiedzanie Holandii na rowerze zajmuje więcej czasu niż przyjazd do miejsca docelowego samochodem. Pozwala jednak zobaczyć i poznać więcej urokliwych miejsc. Nie uzależnia od znalezienia miejsca parkingowego, a przede wszystkim nie doprowadza do białej gorączki, stojąc w korkach. Dodatkowo, jeżdżąc na rowerze, zmniejszasz produkcję CO2, dzięki temu oddychasz czystszym powietrzem. Nie wspominając już o poprawie kondycji. Uprawianie sportu na świeżym powietrzu pomaga dotlenić organizm, co poprawia zdrowie, krążenie i zwiększa wydzielanie endorfin, poprawiając samopoczucie.  

Jak zaplanować wycieczkę rowerową w Holandii? 

Na samym początku należy zastanowić się, jak daleko dam radę przejechać na rowerze i podzielić to na pół trzeba jeszcze wrócić. Nie należy przewyższać swoich możliwości. Wycieczka rowerowa powinna być przyjemnością i nie powinna wykańczać mięśni. Jeśli chcesz zobaczyć konkretne miejsca w Holandii na rowerze, krajobrazy czy jeziora, zalecamy dokładne ustalenie trasy. W przypadku spontanicznego wyjazdu, w celu aktywnego spędzenie czasu w Holandii na rowerach pochwalamy brak planu – ten sposób pozwala zobaczyć jeszcze więcej pięknych miejsc.  

Zachęcamy do zwiedzania Holandii na rowerach, świetnym pomysłem jest poznawanie tego kraju, wyjeżdżając do pracy w Holandii. Zapoznaj się z ofertami pracy w Holandii, jakie oferuje agencja pracy Covebo. Podpowiadamy, że w okolicach Utrechtu znajdziesz kilka ciekawych ofert pracy w Holandii, a dodatkowo możesz zwiedzać piękną Holandię rowerem. Skontaktuj się z rekruterem pod numerem +48 545 75 75 lub odwiedź stronę www.covebo.pl i aplikuj na wybraną ofertę pracy w Holandii 

 

Źródła: 

https://polonia.nl/

https://roweroweporady.pl

https://www.deutschland.de/pl/

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Dzień Króla w Holandii

2 min7 kwietnia 2024

Wielkanoc w Holandii

2 min21 marca 2024

Boże Narodzenie w Holandii

2 min27 listopada 2023