Jak napisać dobre CV w branży technicznej?

Curriculum vitae to pojęcie doskonale znane każdemu, kto kiedykolwiek starał się znaleźć pracę. Co ciekawe, określenie to, pochodzące z łaciny przypisuje się Cyceronowi, który użył go najprawdopodobniej już w 63 r. p. n. e. Jak napisać dobre CV? Wyjaśniamy w naszym eksperckim artykule.

Odpowiednio przygotowany dokument z pewnością zwiększa nasze szanse na przykucie uwagi rekrutera i w konsekwencji znalezienie wymarzonej pracy. CV wykonane błędnie, skutecznie je obniża.

Co zatem powinien zawierać życiorys zawodowy, aby w przejrzysty i jasny sposób stanowić o naszym dotychczasowym doświadczeniu? Oto 6 wskazówek ekspertów Covebo, które pomogą w znalezieniu pracy w Holandii w branży technicznej.

Kompletna historia zatrudnienia

Dobrze napisane CV powinno zawierać dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia pracy w poszczególnych zakładach. Warto tym samym trzymać wszystkie umowy razem, aby w każdej chwili móc do tego wrócić. Kilkuletnia bądź nawet kilkumiesięczna przerwa we wskazywanym doświadczeniu sprawia, że życiorys staje się nietransparentny i niespójny.

Dotychczasowa historia zatrudnienia powinna także zawierać wszystkie prace, które do tej pory podejmowaliśmy, nie tylko te stricte związane z daną branżą. Nie zapominajmy także o wyszczególnieniu naszego pełnego wykształcenia.

Jak napisać dobre CV? Postaw na certyfikaty i uprawnienia

Tutaj sprawa jest bardzo prosta. Dołączenie bieżących oraz aktualnych certyfikatów i uprawnień to podstawa rekrutacji w branży technicznej. Wymienione dokumenty stanowią integralną część CV oraz niejako poświadczają nasze dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Poszukując odpowiedniej oferty pracy w Holandii dla specjalistów, należy być przygotowanym na przedłożenie odpowiednich certyfikatów i uprawnień, które wymagane będą w procesie rekrutacyjnym.

jak-napisac-dobre-cv-technika1.jpg

Nazwy firm są istotne

Im bardziej spójne CV, tym bardziej profesjonalnie będzie wyglądać dla potencjalnego pracodawcy. Pamiętajmy, że dobrze zrobiony życiorys zawodowy stanowi podstawowe źródło informacji o kandydacie. Tym samym nie wolno zapominać o wpisaniu dokładnej nazwy firmy wraz z jego siedzibą lub lokalizacją, może się bowiem zdarzyć, że zakład ma kilka różnych oddziałów. Oczywiście, są też przedsiębiorstwa cieszące się wielką renomą na arenie międzynarodowej, dla których praca sama w sobie stanowi ogromny atut, zatem warto to odnotować.

Pracowałeś już kiedyś przez Covebo? To świetnie, ale nie zapomnij o tym napisać! Taka informacja z całą pewnością przyśpieszy proces rekrutacyjny i pomoże w znalezieniu satysfakcjonującej pracy w Holandii w możliwie najkrótszym czasie.

Dokładny zakres obowiązków

Przeglądając oferty pracy w Holandii dla specjalistów, sprawdzamy, oprócz oczywiście wynagrodzenia czy lokalizacji firmy, za co będziemy dokładnie odpowiedzialni. Nasze CV także powinno zawierać jak najdokładniejszy opis naszych wcześniejszych obowiązków u poprzednich pracodawców. Nie należy ograniczać się jedynie do wypisania nazwy stanowiska, bowiem im więcej detali zawrzemy, tym łatwiej rekruterowi będzie proponować naszą kandydaturę klientowi.

Jesteś spawaczem? Koniecznie napisz zatem jaką metodą spawałeś, z jakiej stali pochodził dany produkt, jakie były grubości elementów, dla jakiego przemysłu pracowałeś etc. A może szukasz pracy jako operator CNC? Na pewno dla pracodawcy ważna będzie informacja, na jakim sterowniku było oparte dane urządzenie, jaka stal była obrabiana, czy zajmowałeś się pracą stricte jako operator, czy może też programowałeś bądź jak wygląda kwestia znajomości środowiska ISO.

Podanie tego typu szczegółów pozwala pracodawcy pozyskać dokładną wiedzą dotyczącą naszej poprzedniej pracy, zwiększając tym samym szanse na znalezienie odpowiedniej oferty pracy w Holandii.

Jak napisać dobre CV? Pokaż także swoje portfolio prac!

Przykładowe prace

Dołączenie do CV zdjęcia czy grafiki prac wykonanych w poprzednich zakładach w znakomity sposób podnosi jakość naszego życiorysu zawodowego. Jest to jasny komunikat dla klienta, na co nas stać i bezpośrednia próbka naszych możliwości. Co to może być? Z pewnością coś związanego z wykonywanymi obowiązkami w poprzednim miejscu pracy, czyli np. zdjęcie pospawanej konstrukcji, obrobionego elementu czy też wyszlifowanej blachy. Istnieje duża dowolność w tym aspekcie, natomiast znacznie uatrakcyjnia to nasze CV.


Do you speak English?

Kwestia fundamentalna dla osób, które interesuje praca w Holandii dla specjalistów. Informacja o znajomości języka angielskiego lub innych języków obcych powinna obligatoryjnie znaleźć się w każdym Curriculum Vitae. Dysponując certyfikatem językowym, najlepiej jest wpisać zdawany poziom, np. B2 czy C1 aniżeli używać określeń nieostrych, takich jak „niezły” lub „słaby”. Nie zapominajmy zawrzeć również informacje dotyczące posiadanego prawa jazdy, czy jest ono aktywne oraz jakie kategorie obejmuje. Planujesz wyjazd do Holandii swoim własnym samochodem? Taką informację także warto zamieścić w CV, jest to bowiem dodatkowy atut i świadczy o niezależności.

Interesuje Cię podjęcie pracy przez Covebo jako specjalista? Sprawdź, dlaczego warto być specjalistą w Holandii, a następnie skontaktuj się zatem z naszym działem technicznym na nr +48775457555 i dowiedz się więcej na temat aktualnych ofert pracy w Holandii.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Jak znaleźć osoby do wspólnego wyjazdu do pracy do Holandii? Oto nasz poradnik

4 min19 stycznia 2021

Jak rozliczyć PIT za pracę w Holandii?

3 min8 stycznia 2021

Wyjazd do pracy po Brexicie. Dlaczego Holandia?

4 min5 stycznia 2021