Jak napisać dobre CV w branży technicznej?

CV jest dokumentem, który nie tylko zapozna rekrutera z twoimi kwalifikacjami, ale również pozwoli mu dobrać idealnie dopasowaną do twoich umiejętności ofertę pracy w Holandii. Jak napisać dobre CV dla branży technicznej? Odpowiednio przygotowany dokument skutecznie zwiększa szanse na zdobycie wybranego zatrudnienia, jednocześnie przyspieszając i ułatwiając cały proces rekrutacji. CV jest szczególnie istotne przy poszukiwaniach pracy w branży technicznej, ze względu na sprecyzowane wymagania potencjalnych pracodawców.

Chcesz dowiedzieć się, jak napisać atrakcyjne CV i przedstawić swoją kandydaturę w jak najlepszym świetle? Koniecznie sprawdź poniższe wskazówki.

Co umieścić w CV? Po pierwsze i najważniejsze - dane personalne

Choć dla wielu osób może wydawać się to oczywiste – warto przypomnieć o konieczności zawarcia podstawowych informacji, ułatwiających rekruterowi pierwszy kontakt.

Pamiętaj, że CV musi zawierać:

  • Imię i nazwisko,
  • Data urodzenia,
  • Adres e-mail,
  • Numer telefonu wraz z numerem kierunkowym.

 

Kompletna historia zatrudnienia

Ze względu na wspomniane wyżej wymagania ofert dla specjalistów, warto zadbać o przejrzyste i precyzyjne przedstawienie swojej historii zatrudnienia.

Jak napisać dobre CV? Dokument powinien zawierać dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia pracy w poszczególnych zakładachWarto tym samym trzymać wszystkie umowy razem, aby w każdej chwili móc do tego wrócić. Kilkuletnia bądź nawet kilkumiesięczna przerwa we wskazywanym doświadczeniu sprawia, że życiorys staje się nietransparentny i niespójny.

Dotychczasowa historia zatrudnienia powinna także zawierać wszystkie prace, które do tej pory podejmowaliśmy, nie tylko te stricte związane z daną branżą – zwiększa to szanse na zdobycie wymarzonej pracy w Holandii. Dlaczego? Czasem kilka, pozornie nieistotnych umiejętności, może pozytywnie wpłynąć na pozytywne zakończenie procesu rekrutacji i poskutkować rozpoczęciem nowej pracy.

Nie zapominajmy także o wyszczególnieniu naszego pełnego wykształcenia.

Nazwy firm są istotne

Im bardziej spójne CV, tym bardziej profesjonalnie będzie wyglądać dla potencjalnego pracodawcy. Pamiętajmy, że dobrze zrobiony życiorys zawodowy stanowi podstawowe źródło informacji o kandydacie. Tym samym nie wolno zapominać o wpisaniu dokładnej nazwy firmy wraz z jego siedzibą lub lokalizacją, może się bowiem zdarzyć, że zakład ma kilka różnych oddziałów. Oczywiście, są też przedsiębiorstwa cieszące się wielką renomą na arenie międzynarodowej, dla których praca sama w sobie stanowi ogromny atut, zatem warto to odnotować.

Pracowałeś już kiedyś przez Covebo? To świetnie, ale nie zapomnij o tym napisać! Taka informacja z całą pewnością przyśpieszy proces rekrutacyjny i pomoże w znalezieniu satysfakcjonującej pracy w Holandii w możliwie najkrótszym czasie.

Jak napisać dobre CV? Umieść dokładny zakres obowiązków

Przeglądając oferty pracy w Holandii dla specjalistów, sprawdzamy, za co będziemy dokładnie odpowiedzialni. Nasze CV powinno więc zawierać jak najdokładniejszy opis naszych obowiązków u poprzednich pracodawców. Nie należy ograniczać się jedynie do wypisania nazwy stanowiska, bowiem im więcej detali zawrzemy, tym łatwiej rekruterowi będzie proponować naszą kandydaturę klientowi.

Jesteś spawaczem? Koniecznie napisz zatem jaką metodą spawałeś, z jakiej stali pochodził dany produkt, jakie były grubości elementów, dla jakiego przemysłu pracowałeś i czy posiadasz aktualne certyfikaty spawalnicze.

A może szukasz pracy jako operator CNC? Na pewno dla pracodawcy ważna będzie informacja, na jakim sterowniku było oparte dane urządzenie, jaka stal była obrabiana, czy zajmowałeś się pracą stricte jako operator, czy może też programowałeś, oraz jak wygląda kwestia znajomości środowiska ISO.

Szukasz zatrudnienia w branży automotive? Jako mechanik, koniecznie sprecyzuj rodzaj pojazdów i zakres napraw - może jesteś specem od reparacji układu hydraulicznego, a może od remontów silnika? Jeśli szukasz pracy przy naprawach blacharsko-lakierniczych, zawrzyj koniecznie informację, w którym etapie prac jesteś najlepszy i co potrafisz zrobić zupełnie samodzielnie.

Nie jesteś w stanie dokładnie sprecyzować, jakie stanowisko interesuje Cię najbardziej? Postaw na przedstawienie ogólnotechnicznych umiejętności, takich jak praca na podstawie rysunku technicznego czy korzystanie z różnych elektronarzędzi i urządzeń.

Podanie tego typu szczegółów pozwala pracodawcy pozyskać dokładną wiedzą dotyczącą poprzedniej pracy, zwiększając tym samym szanse na znalezienie odpowiedniej oferty pracy w Holandii.

Jak napisać dobre CV dla branży technicznej? Postaw na certyfikaty i uprawnienia

Tutaj sprawa jest bardzo prosta. Dołączenie bieżących oraz aktualnych certyfikatów i uprawnień to podstawa rekrutacji w branży technicznej. Wymienione dokumenty stanowią integralną część CV oraz niejako poświadczają nasze dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Poszukując odpowiedniej oferty pracy w Holandii dla specjalistów, należy być przygotowanym na przedłożenie odpowiednich certyfikatów i uprawnień, które wymagane będą w procesie rekrutacyjnym.

Przykładowe prace

Dołączenie do CV zdjęcia czy grafiki prac wykonanych w poprzednich zakładach w znakomity sposób podnosi jakość naszego życiorysu zawodowego. Jest to jasny komunikat dla klienta, na co nas stać i bezpośrednia próbka naszych możliwości. Co to może być? Z pewnością coś związanego z wykonywanymi obowiązkami w poprzednim miejscu pracy, czyli np. zdjęcie pospawanej konstrukcji, obrobionego elementu, idealnie nałożonej szpachli, lakieru czy też wyszlifowanej blachy. Istnieje duża dowolność w tym aspekcie, natomiast znacznie uatrakcyjnia to nasze CV.

Jeśli twoje umiejętności da się uwiecznić za pomocą zdjęcia, koniecznie pokaż portfolio swoich prac.

Do you speak English?

Kwestia fundamentalna dla specjalistów, których interesuje wyjazd do pracy w Holandii. Informacja o znajomości języka angielskiego lub innych języków obcych powinna obligatoryjnie znaleźć się w każdym Curriculum Vitae. Dysponując certyfikatem językowym, najlepiej jest wpisać zdawany poziom, np. B2 czy C1 aniżeli używać określeń nieostrych, takich jak „niezły” lub „słaby”.

Inne istotne informacje

Nie zapominajmy zawrzeć również informacje dotyczące posiadanego prawa jazdy, czy jest ono aktywne oraz jakie kategorie obejmuje. Planujesz wyjazd do Holandii swoim własnym samochodem? Taką informację także warto zamieścić w CV, jest to bowiem dodatkowy atut i świadczy o niezależności.

Interesuje Cię podjęcie pracy w Holandii przez Covebo jako specjalista? Koniecznie sprawdź nasze aktualne oferty pracy klikając w link https://www.covebo.pl/budownictwo-i-technika/oferty-pracy-budownictwo-i-technika/

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca wakacyjna za granicą. Jak szukać pracy sezonowej?

3 min28 maja 2024