3 min1 lutego 2023

Jak zaplanować nowy rok w pracy?

Początek nowego roku to nowe możliwości i ustalanie planów na kolejny rok. W pracy mierzymy się z wieloma planami, jednakże ustalenie własnych priorytetów staje się równie ważne. Zatem, jak zaplanować nowy rok w pracy? Dowiesz się poniżej.  

Postanowienia noworoczne pracownika tymczasowego 

Większość z nas, w nowym roku, przygotowuje postanowienia noworoczne. Osoby pracujące poza granicami Polski, zwykle ustalają sobie cele finansowe. Postanowienia noworoczne równie często wiążą się również z rozwojem osobistym, awansem lub zrobieniem czegoś dla siebie – utratą nadprogramowych kilogramów czy znalezieniem więcej czasu dla przyjaciół i rodziny.  

Rozwój osobisty 

Przez rozwój osobisty możemy rozumieć wiele. Postanowienia noworoczne związane z poszerzeniem swoich kompetencji w zakresie np. Poziomu znajomości języka angielskiego lub holenderskiego można zwiększyć, zapisując się na kurs, lub pobierając aplikację pomagającą w nauce języków obcych. Więcej o tym możesz przeczytać w naszym artykule o sposobach nauki angielskiego.  

Nowa praca, albo sukces w pracy obecnej 

Postanowienia noworoczne to głównie planowane przez nas zmiany. Największą zmianą, której wielu z nas się boi to zmiana miejsca pracy. Nowa praca, nowe stanowisko, nowe środowisko – mogą przytłaczać. Zmiana pracy to przede wszystkim wyjście ze strefy komfortu. Sami skazujemy się na uczucie zagubienia w imię zmian. Jeśli jednak odczuwamy, że dokonane zmiany będą lepsze, powinniśmy zrobić wszystko by ten cel osiągnąć. Tak samo w przypadku awansu – jeśli czujesz, że potrzebujesz osiągnąć więcej i chcesz pozostać u obecnego pracodawcy, zrób wszystko by osiągnąć ten cel.  

Więcej czasu wolnego 

Relaks i czas wolny są potrzebne każdemu. Każdy też zasługuje na to, by znaleźć czas na skupienie się tylko na sobie. Zastanawiając się jak określić swoje cele w życiu, nie zapominaj o czasie tylko dla siebie.  

Jak zaplanować nowy rok w pracy? 

W określaniu obowiązków i planowanych osiągnięć w pracy można się zatracić. Warto dobrze przemyśleć realność stawianych sobie założeń. Skorzystaj z naszych rad, podpowiadamy, jak określić swoje cele w życiu 

Określ swoje cele 

Organizacja to podstawa w osiągnięciu wszelkich celów oraz postanowień noworocznych. Ważne, by postanowienia zostały dobrze przemyślane i spisane. Cele powinny być realne i mierzalne, a ich priorytetowość zależy od ustalającego. Tylko my wiemy, co jest dla nas najbardziej istotne.  

Sprawdź zasoby, które posiadasz 

Mierzalność celu weryfikujemy poprzez zastanowienie się jaki wpływ mamy na jego osiągnięcie oraz kto lub co może pomóc nam w jego osiągnięciu. Przykładowo, stawiając sobie za cel rozwój osobisty, zapoznaj się z listą kursów, które mogą Ci w tym pomóc lub może wśród swoich znajomych masz specjalistę danej branży, który nakieruje Cię na rozwiązanie i ułatwi organizację i planowanie 

Rozpisz strategię osiągnięcia celu  

Spisanie tego, co chcemy osiągnąć, pomaga w zobrazowaniu postanowień noworocznych oraz w zbudowaniu planu działania, który wpływa na podejście do tego, jak określić swoje cele w życiu 

Organizacja i planowanie – przydatne narzędzia 

Jak zostało napisane wyżej przy wyznaczaniu postanowień noworocznych realność i mierzalność celu, są istotne. Równie istotne jest spisanie wyznaczonych celi i powracanie do listy po czasie, np. Po 3 miesiącach w celu weryfikacji ważności postanowień oraz zaktualizowaniu o te osiągnięte.  

Jeśli jednym z postanowień noworocznych jest znalezienie nowej pracy w Holandii lub po prostu wyjazd do Holandii, możemy w tym pomóc. Skontaktuj się z naszymi rekruterami i zaplanuj swoje zmiany.  

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Jak uzyskać jarograf? Kompletna instrukcja

4 min18 lutego 2024

Nowa stawka podstawowa 2024

2 min20 grudnia 2023

Dobre CV, czyli jakie?

4 min28 listopada 2023