Nauka języka holenderskiego

Nauka języka holenderskiego nie jest wymogiem, jeśli chcesz pracować w Niderlandach. Nie ukrywajmy jednak - warto go znać! Zastanówmy się jednak, którego języka tak naprawdę powinniśmy się nauczyć? Języka holenderskiego, niderlandzkiego, a może flamandzkiego? Zgodzisz się z nami, że język flamandzki, brzmi dość tajemniczo. Trochę jak język Elfów prosto z „Hobbita”.

Okazuje się jednak, że wszystkie trzy odmiany, to tak naprawdę ten sam język!

 Nauka języka holenderskiego. Trochę ciekawostek

27 mln ludzi na świecie posługuje się językiem holenderskim. Dla 23 mln jest językiem ojczystym. Wiedziałeś, że aż tak dużo? Niderlandzki znajduje się w top 10 najchętniej wybieranych języków obcych do nauki przez Polaków.

Znasz angielski? Nauka niderlandzkiego będzie łatwa jak bułka z masłem. Język holenderski jest przecież połączeniem angielskiego i niemieckiego! A może interesują Cię egzotyczne podróże? Znajomość języka niderlandzkiego ułatwi komunikację w Curacao, Arubie i RPA. A może preferujesz Europę? Belgia to kraj, w którym 60% społeczeństwa posługuje się językiem holenderskim.

Praca w Holandii - Czy język niderlandzki jest wymagany?

Coraz większa liczba pracodawców ceni sobie kandydatów, którzy posługują się językiem obcym. Uspokajamy jednak, wystarczy angielski! W takim razie, czy jest sens, aby uczyć się języka holenderskiego? Nauka języka holenderskiego niesie za sobą sporo korzyści. Oto kilka z nich:

  • Szerszy dostęp do lepszych ofert pracy i szansa na wyższe zarobki,
  • Łatwiejsza integracja w pracy i społeczeństwie,
  • Swobodna komunikacja. Wypożyczenie roweru miejskiego, nie będzie żadnym wyzwaniem,
  • Wyróżnij się z tłumu. Bądź konkurencyjny. Znajomość niszowych języków, Ci w tym pomoże.

Marzy Ci się zmiana stanowiska pracy? Chciałbyś zostać koordynatorem w Covebo? Aplikując, znajomość holenderskiego będzie sporym atutem! A może nauka języków to Twoja pasja? Już niedługo opublikujemy kolejną część naszego artykułu, a w nim wskazówki, jak nauczyć się języka holenderskiego.

Uwaga! Na koniec niespodzianka. Aby ułatwić Ci wyzwanie, jakim jest nauka języka holenderskiego, wyjeżdżając do pracy z Agencją Zatrudnienia Covebo, otrzymasz darmowy słowniczek polsko-holenderski. Nie czekaj więc, aplikuj!

Także cześć, Hoi [hoj], a może, do zobaczenia, Tot ziens [tot zins]!

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca w branży CNC w Holandii - przegląd najciekawszych ofert pracy

3 min27 maja 2024