4 min13 marca 2024

Pierwsze dni w Holandii. Praca w Technice

Jesteś zainteresowany ofertami dla spawaczy, w dziale CNC lub automotive? Zapraszamy na www.covebo.pl, gdzie w polu ,,Oferty pracy” znajdziesz interesujące Cię propozycje. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda proces rekrutacji w Agencji Zatrudnienia COVEBO, zapraszamy do zapoznania się z jednym z naszych artykułów, który znajduje się tutaj (link). Poniżej dowiesz się, jak wygląda Twój przyjazd do Holandii oraz, co dzieje się, zanim rozpoczniesz pracę w dziale Technika & Budownictwo.

Jeszcze przed Twoim przyjazdem kontaktuje się z Tobą Koordynator lub Rekruter, który przekazuje szczegóły dotyczące Twojego zakwaterowania.

Wraz z dokumentami, które otrzymujesz przed wyjazdem do Holandii, tj, umowa, przykładowy pasek wypłat, regulamin, dostaniesz od nas również szczegółowe informacje dotyczące Twojego przyjazdu, czyli adres zakwaterowania, dane osoby kontaktowej na miejscu oraz informacje o pierwszym dniu pracy. Wszystkie niezbędne informacje otrzymasz od koordynatora lub rekrutera, z którym jesteś w kontakcie od początku procesu rekrutacji.

Przyjeżdżasz pod wskazany adres w Holandii.

Zgodnie z ustaleniami odnośnie rozpoczęcia pracy w jednej z naszych firm, przyjeżdżasz na miejsce zakwaterowania w konkretnym terminie. Jeśli nie możesz przyjechać własnym samochodem, COVEBO ofertuje pomoc w zakresie organizacji transportu. Współpracujemy z jedną z firm przewozowych, dlatego nie musisz się martwić o miejsce w busie. Koszy transportu są po Twojej stronie (niższe dla pracowników COVEBO).

Rozpakuj się i rozgość w swoim nowym domu. Odzież robocza zostanie Ci przekazana przez koordynatora.

Po przyjeździe na miejsce zostaniesz skierowany do swojego pokoju. W dziale Technika & Budownictwo ofertujemy pokoje 1-osobowe. Jeśli nie posiadasz własnej odzieży roboczej, wystarczy, że podasz nam rozmiar swoich ubrań, a wszystkie niezbędne rzeczy otrzymasz na miejscu.

 

Po przyjeździe wyślij krótkiego smsa do koordynatora i rekrutera z informacją, że dotarłeś/dotarłaś pod wskazany adres.

Jesteś już na miejscu? Super! Poinformuj koordynatora oraz rekrutera, że udało Ci się szczęśliwie dotrzeć na miejsce zakwaterowania. COVEBO troszczy się o każdego pracownika, dlatego też bardzo ważne jest dla nas posiadanie wiadomości od Ciebie, że udało Ci się dotrzeć do Holandii.

Nasz Koordynator skontaktuje się z Tobą i przekaże, jak będzie wyglądał Twój pierwszy dzień pracy.

Dotarłeś/aś na miejsce, rozpakowałeś/aś się i oczekujesz na pierwszy dzień pracy? Nasz koordynator udzieli wszelkich potrzebnych informacji odnośnie pierwszego dnia pracy. Jest to dzień wprowadzający, gdzie zostanie Ci pokazana firma, stanowisko pracy oraz uzyskasz szczegółowe informacje na temat samej pracy. Zanim pojedziesz do pracy, otrzymasz informacje o godzinie, o której koordynator pojedzie z Tobą do pracy, o której zaczynasz oraz, w przypadku, gdy nie posiadasz numeru BSN, kiedy go otrzymasz (więcej w pkt. 8).

Podpisujesz umowę holenderską z Covebo Uitzendbureau B.V.

Po podpisaniu dokumentów, które otrzymałeś od rekrutera, czyli umowy kierującej do pracy za granicą, na miejscu jesteś zobowiązany podpisać umowę holenderską, aby w pełni legalnie rozpocząć pracę w Holandii przez COVEBO. Umowa jest przetłumaczona na język polski, więc wszystko będzie dla Ciebie zrozumiałe, jeśli nie komunikujesz się po niderlandzku. Twoim pracodawcą będzie COVEBO Uitzendbureau B.V. W razie pytań do umowy jesteśmy otwarci na wyjaśnienie poszczególnych punktów – wystarczy dać nam znać.

Koordynator pomoże Ci przy wyrobieniu nr BSN (dla osób pracujących w NL pierwszy raz).

Indywidualny numer identyfikacji socjalno-podatkowej jest wymagany, abyś mógł/mogła otrzymywać wynagrodzenie. Jeśli go nie posiadasz, ponieważ nigdy wcześniej nie pracowałeś/aś w Holandii, wówczas BSN - Burgerservicenummer (kiedyś zwany numerem SoFI) otrzymasz podczas wizyty w urzędzie gminy, gdzie pojedziesz wraz z koordynatorem jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Numer BSN przyznawany jest NA STAŁE.

Rozpoczniesz swój pierwszy dzień pracy.

Pierwszy dzień w firmie jest dniem wprowadzającym. O szczegółach, jak będzie wyglądał dowiadujesz się wcześniej od koordynatora, który towarzyszy Ci wtedy, lub rekrutera.

  • Przed rozpoczęciem pracy w niektórych firmach (dotyczy to spawaczy) konieczne jest wykonanie tak zwanych ,,próbek spawalniczych”. Ma to na celu weryfikację Twoich umiejętności oraz pomaga to w ostatecznej ocenie, czy będziesz mógł rozpocząć pracę. Dla Ciebie jest to także dobra opcja, abyś poznał firmę, w której możesz zacząć pracę.
  • W MAATT (dział COVEBO zajmujący się ofertami m.in. dla hydraulików, monterów paneli słonecznych, elektryków) także konieczne jest odbycie tak zwanych testów. Nie są to jednak typowe testy, ponieważ jednocześnie jesteś przeszkolony/a, jak wykonuje się niektóre instalacje w Holandii. Test trwa od jednego do trzech dni, a na okres ten otrzymujesz bezpłatne zakwaterowanie oraz dietę 20€/dzień. Po pozytywnym przejściu szkolenia jesteś kierowany do firmy, w której lada moment rozpoczynasz pracę.

Teraz już wiesz, co dzieje się z Twoją aplikacją od pierwszego kliknięcia ,,Aplikuj” na wybraną przez siebie ofertę pracy, poprzez przygotowanie do wyjazdu, aż po rozpoczęcie pracy. Masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca po maturze? Holandia to dobry wybór

3 min20 maja 2024

Praca w Holandii z językiem angielskim

2 min9 maja 2024

Oferty pracy w Holandii w branży automotive

5 min22 kwietnia 2024