4 min2 marca 2021

Praca w ogrodnictwie w Holandii. Jak się przygotować?

Za oknem czuć wiosnę, a przyroda budzi się do życia. Podobnie jak branża ogrodnicza w Holandii. Praca w ogrodnictwie to jedna z najczęstszych ofert pracy pojawiających się na przełomie marca i kwietnia. Jeśli zastanawiasz się, z czym wiąże się praca w Holandii przy kwiatach, jak się do tego przygotować i dlaczego warto podjąć właśnie pracę w ogrodnictwie - mamy dla Ciebie krótki przewodnik.

Jak wygląda praca w Holandii przy kwiatach?

Praca w Holandii przy kwiatach nie jedno ma oblicze. Większość z nas wyobraża sobie ją jedynie na polach lub w szklarniach. Owszem często do obowiązków należy sadzenie, przycinanie i etykietowanie roślin. Realia jednak mogą miło zaskoczyć, ponieważ w zależności od oferty czy zakładu zakres prac może się znacznie różnić. Zatrudnienie w tej branży znajdą zarówno pracownicy produkcyjni jak i logistyczni, ponieważ zakłady oprócz szklarni i taśm produkcyjnych posiadają także ogromne zaplecza magazynowe. Wiele zależy od umiejętności i preferencji przyszłego pracownika.

holandia-praca-w-ogrodnictwie

Praca na kwiatach w Holandii to nie tylko szklarnie czy sadzonki. Istnieje bowiem wiele firm zajmujących się także tworzeniem bukietów lub kompozycji z żywych roślin. Tulipany, choć są sztandarowym symbolem Holandii, nie są jedynym gatunkiem kwiatów, uprawianych w tym kraju. Dużą popularnością cieszą się również storczyki. Miłośnicy tych pięknych kwiatów również mają szansę znalezienia pracy przy ich produkcji, przycinaniu czy pielęgnacji.

Praca w ogrodnictwie w Holandii. Jak się przygotować?

Jeśli sen z powiek spędza Ci pytanie: jak przygotować się do pracy w ogrodnictwie w Holandii, czas rozwiać wszelkie niepewności:

  1. Znajdź ofertę pracy
    Przygotowania warto zacząć od znalezienia odpowiedniej oferty. Przemyśl, jaka forma pracy będzie dla Ciebie najlepsza: przygotowywanie sadzonek, pakowanie kwiatów, produkcja bukietów czy jednak prace logistyczne. Przejrzyj dostępne oferty i aplikuj.
  2. Przygotuj dokumenty
    Jeśli wybierzesz ofertę, która wymaga dodatkowych umiejętności jak np. uprawnienia dotyczące wózków widłowych, przygotuj certyfikat dla przyszłego pracodawcy.
  3. Przygotuj się do wyjazdu
    Oprócz standardowej organizacji związanej z wyjazdem do pracy za granicę warto przygotować się do samej pracy w ogrodnictwie. Ważnym elementem będzie ubiór. Praca w szklarni wiąże się z wyższymi temperaturami, warto przygotować zapas koszulek z krótkim rękawem.

Oferty pracy w ogrodnictwie w Holandii

Jeśli interesuje Cię, czy możliwa jest praca w Holandii w ogrodnictwie bez języka, mamy dla Ciebie pozytywną odpowiedź: Tak! Język angielski nie zawsze jest wymogiem koniecznym do podjęcia pracy. Poniżej prezentujemy kilka naszych ofert, które nie wymagają tej znajomości:

Jeśli czujesz, że przygotowywanie sadzonek, ich etykietowanie i pakowanie do wysyłki nie sprawi Ci większego problemu- ta oferta jest wprost stworzona dla Ciebie. Po więcej szczegółów możesz sięgnąć tutaj: KLIKNIJ!

Ta oferta jest wprost stworzona dla osób z zacięciem florystycznym. Tworzenie kompozycji z kwiatów, ozdabianie elementami dekoracyjnymi czy sadzenie roślin w ozdobnych słojach – to wszystko może sprawiać, że praca staje się przyjemnością. Aby sprawdzić szczegóły KLIKNIJ!

Jeśli ten gatunek wydaje Ci się królem kwiatów doniczkowych, masz możliwość od podszewki sprawdzić jak sadzić orchidee, jak o nie dbać i jak je rozmnażać. Po prostu KLIKNIJ i aplikuj!

Jeśli interesuje Cię więcej naszych ofert, związanych z pracą w ogrodnictwie w Holandii, regularnie możesz je sprawdzać na naszej stronie lub skorzystaj z formularza otwartej aplikacji, a my przedstawimy Ci ofertę idealną!

Praca przy kwiatach. Zarobki, korzyści i wymagania

Praca, kwiaty, Holandia… A jak wyglądają przeciętne zarobki?
Jeśli myślimy nad pracą w Holandii w ogrodnictwie bez znajomości języka, stawka godzinowa będzie oscylowała pomiędzy 10 a 11 Euro. W przypadku dodatkowych umiejętności, jak np. Certyfikat na wózki widłowe lub dobra znajomość języka angielskiego, możemy liczyć na wyższe wynagrodzenie. Na pewno niekwestionowaną korzyścią dla zmarzluchów będzie fakt, że praca ta nie wiąże się z niską temperaturą. Na szklarni bardzo często waha się ona między 20 a 30 stopniami Celsjusza. Jedynie w przypadku pracy przy komponowaniu bukietów czy pakowaniu kwiatów, co związane jest z przechowywaniem roślin, temperatura utrzymywana jest poniżej 20 stopni.

Jeśli rozwialiśmy właśnie Twoje wątpliwości i czujesz, że w Twojej duszy drzemie prawdziwy ogrodnik – zadzwoń do nas lub zarejestruj się.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Pierwsze dni w Holandii. Praca w produkcji

2 min19 marca 2024