3 min23 czerwca 2022

Uważaj na fałszywych kierowców!

Są kwestie, na które trzeba uważać, decydując się na wyjazd do Holandii. Bardzo dynamiczny rozwój Internetu sprawił, że dzisiaj większość spraw możemy załatwić bez wychodzenia z domu: zrobić zakupy, zarezerwować hotel, samolot, a także umówić się do lekarza. Niewątpliwie ma to jednak też swoją ciemną stronę – nielegalną działalność wszelkich oszustów i naciągaczy. Jak się przed nimi uchować, żeby nie paść ofiarą wyłudzenia?

Masz wątpliwości? Nie czekaj!

Z pewnością świat byłby o wiele piękniejszym miejscem, gdyby nie dochodziło do takich sytuacji jak oszustwa internetowe, tworzenie fałszywych profili i kont w sieci czy podszywanie się pod inne osoby. Niestety tak nie jest, dlatego też Covebo podpowiada, na co zwrócić uwagę i jakich sytuacji lepiej się wystrzegać. Praca w Holandii cieszy się nieustającym zainteresowaniem i wydaje się, że trend ten będzie się utrzymywał jeszcze przez wiele lat –  stąd też wzmożone zapytania o transport do Królestwa Niderlandów czy przewozy wewnątrz tego kraju. Nie daj się jednak oszukać! Jeżeli masz nawet najmniejsze wątpliwości, że możesz paść ofiarą wyłudzenia, potwierdź autentyczność pracownika, a nade wszystko zachowaj czujność.

Fałszywi kierowcy

W ostatnim czasie, szczególnie na Facebooku, dochodziło do sytuacji, w których nieznani użytkownicy podszywali się pod pracowników Covebo, pobierali opłaty, a finalnie do przewozu nie dochodziło. Jak zatem odróżnić prawdziwe konto od fałszywego? Przede wszystkim żaden z pracowników Covebo nie będzie od Ciebie wymagał robienia jakichkolwiek wpłat na swoje konto! Poza tym warto sprawdzić, czy mamy do czynienia w ogóle z osobą zatrudnioną w naszej firmie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wystarczy zadzwonić na +48 77 545 75 75 (produkcja i logistyka) lub na +48 77 545 75 55 (budownictwo i technika) i bezpośrednio zapytać o istnienie danego pracownika. Podsumowując, Covebo jest agencją pracy, a nie przedsiębiorstwem przewozowym i nie wystawia tego typu ogłoszeń w internecie oraz w mediach społecznościowych. W kwestiach transportowych współpracujemy z firmą GTV, która wysyła link do płatności on-line, jednak wówczas przejazd zawsze dochodzi do skutku.

Fałszywi pracownicy Covebo

Należy zwracać szczególną uwagę na osoby, które na wielu grupach dotyczących pracy podszywają się pod pracowników Covebo. Przede wszystkim nikt nie będzie od Ciebie żądał dokonywania jakichkolwiek opłat za znalezienie odpowiedniej oferty. Warte zapamiętania: w świetle przepisów holenderskiego prawa jest to nielegalne, więc nie będzie robić też tego żadna inna legalna agencja pracy. Holandia jest krajem ogromnych możliwości, wielu interesujących miejsc, wspaniałych muzeów, ale trzeba tym samym zachować czujność, żeby nie paść ofiarą jakiegoś wyłudzenia lub oszustwa. Cokolwiek budzi nasze wątpliwości – nie czekajmy i sprawdźmy to, zanim będzie za późno.

Praca w Holandii od zaraz

Kończąc, na pewno należy zachować szczególną czujność na wszystkie przesłanki, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasz wyjazd do Holandii. Co jeszcze pomoże? Niewątpliwie warto skorzystać z usług agencji o dużym doświadczeniu w szukaniu wymarzonej pracy w Holandii. I taką właśnie agencją jest Covebo! Sprawdź nasze aktualne oferty pracy w Holandii na https://www.covebo.pl/produkcja-i-logistyka/oferty-pracy-produkcja-i-logistyka/ lub zadzwoń do jednego z naszego biur na +48 77 545 75 75.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca w branży CNC w Holandii - przegląd najciekawszych ofert pracy

3 min27 maja 2024