4 min5 lutego 2023

4 sposoby, jak nauczyć się angielskiego

Znajomość języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego, powoli staje się koniecznością. Znając ten język, możemy swobodnie podróżować po świecie, poznawać nowe kultury, ale także starać się o nową, lepszą posadę. W ofertach pracy w Holandii coraz częściej przewija się język angielski, jako warunek konieczny zatrudnienia. Warto poznać podstawy tego języka, aby poprawić swoją sytuację na rynku pracy.

Jak nauczyć się angielskiego? Dlaczego angielski jest potrzebny?

Wystarczy spojrzeć na statystyki. Dla 5% ludzi na świecie język ten jest mową ojczystą. Dla 1 miliarda ludzi jest to język drugi. Co trzeci Europejczyk zna język angielski.

Czy wiesz, że Ponad 90% Holendrów zna język angielski?

Jednoznacznie wskazuje to, że aby pracować w Holandii, niezbędna jest komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Warto więc zadać sobie pytanie „Jak nauczyć się języka angielskiego?” i zapoznać się z naszymi metodami. Poniższe sposoby pozwolą rozpocząć naukę, przyswoić podstawy lub utrwalić już znane zwroty. W nauce języka angielskiego nieoceniony okazuje się Internet i nowe technologie.

Aplikacje do nauki języków

W Internecie znajdziemy bardzo dużo aplikacji, które pozwolą ćwiczyć angielski. Jak samemu uczyć się angielskiego, korzystając z takich programów? Większość takich aplikacji wymaga utworzenia konta, następnie można korzystać z funkcjonalności, w ramach określonego, często bezpłatnego pakietu.
Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę, na której znajdziesz polecane aplikacje do nauki języka angielskiego.

  • Angielski za darmo z Duolingo

Duolingo to opcja zarówno dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka angielskiego, jak i uczniów, znających już podstawy. Na samym początku wybieramy swój dzienny cel, którego będziemy się trzymać. Następnie określamy swój poziom. Potem wystarczy już tylko pamiętać o codziennych lekcjach.

  • Busuu

Aplikacja oferuje ponad 1000 lekcji językowych na różnym stopniu zaawansowania. Jak uczyć się angielskiego z taką aplikacją? Wystarczy poświęcić 10 minut dziennie, aby po krótkim czasie zobaczyć pierwsze rezultaty. Warto wspomnieć, że lekcje na Busuu są przygotowane przez specjalistów językowych.

  • Speakly

Trzecia aplikacja umożliwia praktyczną naukę języka angielskiego, poprzez rozmowy i czaty z ludźmi z całego świata. To przyjemny sposób, jak nauczyć się języka angielskiego, ale także poznać nowych ludzi, być może nawiązać nowe przyjaźnie.

Jak nauczyć się angielskiego? Oglądaj Netflix!

Jak jeszcze można szybko nauczyć się języka angielskiego? Wiele osób przyswaja nowe słówka i zwroty, oglądając seriale i filmy po angielsku. W zależności od poziomu zaawansowania, możesz oglądać materiały z polskimi napisami, lub bez. Naukę języka angielskiego, poprzez oglądanie seriali umożliwia oczywiście dobrze znany Netflix.

7 seriali Netflixa, z których warto uczyć się języka angielskiego:

  • Orange is the new black,
  • House of Card,
  • The Crown,
  • Stranger Things,
  • 13 Reasons Why,
  • Midhunter,
  • Russian Doll.

Oglądanie seriali w języku angielskim, to także świetny sposób, aby „osłuchać” się z nowym językiem.

Zrób plan i przygotuj własne materiały

Aby samodzielnie nauczyć się języka angielskiego, musisz odpowiednio się zorganizować.

Samodzielna nauka języka angielskiego w domu może okazać się dużym wyzwaniem, dlatego harmonogram i odpowiednia dawka motywacji pomoże Ci rozpocząć i wypełniać zamierzenia planu.

Podziel swoją naukę na określone sektory i ucz się najpierw najpopularniejszych zwrotów. Ucząc się angielskiego w celach prywatnych, możesz skupić się na mowie potocznej, jednak chcąc korzystać z niego w pracy, potrzebne będą Ci zwroty techniczne, profesjonalne.

Chcąc otrzymać pracę na produkcji w Holandii, potrzebujesz komunikatywnej znajomości języka, jeśli chcesz pracować w technice, będziesz potrzebować słownictwa i zwrotów, odpowiadających Twojej profesji.

Spróbuj sam zgromadzić zasoby i przygotować materiały. Wiele bezpłatnych ćwiczeń i tekstów możesz pobrać z Internetu, a następnie wydrukować. Wpisuj poznane słówka do specjalnego zeszytu, twórz fiszki i ćwicz!

Dobry plan to przepis na skuteczną naukę angielskiego w domu!

Znajdź native speakera

Jeśli korzystając z naszych wskazówek, poznałeś już podstawy języka angielskiego, czas na praktykę! Zastanów się, czy znasz kogoś, kto jest tak zwanym native speakerem, czyli jego pierwszym językiem jest właśnie angielski? Być może masz kogoś takiego w gronie znajomych lub nawet w rodzinie?

Taką osobę możesz znaleźć nawet w Internecie. Za niewielką opłatą można uczestniczyć w lekcjach on-line z taką osobą. Mając kontakt z osobą mówiącą płynnie po angielsku, szybko zaobserwujesz progres w swojej pracy.

Nie bój się pytać, taka osoba odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje wątpliwości, które mogły powstać podczas samodzielnej nauki.

Jak nauczyć się języka angielskiego w domu? Okazuje się, że możliwości jest całkiem sporo. Jeśli szukasz pracy w Holandii, ale obawiasz się, że Twój angielski nie jest wystarczający, pamiętaj, że w większości ofert, wystarczy umiejętność komunikatywnego porozumiewania się. Skontaktuj się z nami, a my zweryfikujemy Twój poziom językowy, podczas przyjemnej rozmowy kwalifikacyjnej, przez telefon.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak przygotować się do takiej rozmowy, przeczytaj nasz artykuł

Źródła:

https://eskk.pl/blog/europa-na-jezykach-jezyk-angielski

https://www.speakly.me/

https://pl.duolingo.com/

www.busuu.com/pl

https://www.ef.pl/blog/language/10-seriali-netflixa-z-ktorymi-warto-uczyc-sie-angielskiego/

https://silverhand.eu/holandia-gdzie-wszystko-jest-gezellig/

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca wakacyjna za granicą. Jak szukać pracy sezonowej?

3 min28 maja 2024

Praca w Holandii na wakacje

3 min27 maja 2024

Praca po maturze? Holandia to dobry wybór

3 min20 maja 2024