3 min13 listopada 2022

Praca bez doświadczenia? 4 wskazówki dla szukających pracy

Konkurencja na rynku pracy jest coraz większa, zwłaszcza dla osób na początku swojej kariery. Jednak nie wszystko stracone! Istnieje kilka prostych porad, które mogą pomóc Ci wyróżnić się i zwiększyć szanse na znalezienie wymarzonej pracy.

Interesuje Cię praca bez doświadczenia? Przeczytaj tekst do końca, a dowiesz się, jak możemy pomóc Ci w realizacji tych planów.

Praca w Holandii bez doświadczenia – Czy to możliwe?

Nie ma co ukrywać – osoby znające kilka języków obcych, a także specjaliści w swojej dziedzinie mają łatwiej. Są cennymi nabytkami dla pracodawcy ze względu na doświadczenie, jakie mogą wnieść do firmy. Co jednak, jeśli dopiero skończyłeś szkołę i jesteś na początku swojej kariery? Nic straconego! Dla chcącego nic trudnego wystarczy wykorzystać kilka prostych porad, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

1) Poszerzaj swoje kwalifikacje

Bierz udział w szkoleniach, kursach i ucz się języków obcych. Każdy zdobyty certyfikat wyróżnia Cię z tłumu, a pamiętaj, że na jedno miejsce przypada co najmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt, aplikacji. Język angielski jest obecnie podstawą, często używamy go nie tylko w pracy, ale także w życiu codziennym. Jeśli znasz inne języki obce w stopniu podstawowym lub komunikatywnym jest to Twoim ogromnym atutem.

2) Szlifuj umiejętności miękkie

Dyplomy i świadectwa nie zawsze wystarczają. Jeśli poszukujesz pracy w miejscu, gdzie liczy się praca zespołowa, nie możesz być samotną wyspą. Powinieneś umieć komunikować się ze współpracownikami i wykorzystywać odpowiednie momenty na dzielenie się z innymi swoimi pomysłami. Opracuj własne techniki organizacyjne i motywacyjne, a później wykorzystuj je na co dzień.

3) Stwórz dobre CV

Pamiętaj, że to na podstawie CV pracodawca stwierdza, czy chce poznać Cię bliżej. Jeśli decydujesz się na wysłanie CV ze swoim zdjęciem, najlepiej, żeby było aktualne. Kadr z Twoją twarzą wycięty ze zdjęcia grupowego może świadczyć o tym, że jesteś osobą towarzyską, jednakże CV to dokument oficjalny także lepiej dodać profesjonale zdjęcie na jasnym tle. Najlepiej wykorzystaj do tego aktualne zdjęcie z legitymacji lub dowodu.

Jeśli martwi Cię puste miejsce w sekcji "Doświadczenie", wykaż się kreatywnością i zamieść tam wszystkie projekty szkolne, w jakich brałeś udział. Może to być na przykład organizacja wycieczki czy piastowanie funkcji przewodniczącego. Pokażesz w ten sposób, że nie myślisz szablonowo. Pamiętaj, by w CV zamieszczać tylko prawdziwe informacje!

4) Nie bój się próbować

Wszyscy powtarzają, by mierzyć wysoko. Trzymaj się tej myśli i ustal cel, jaki zamierzasz osiągnąć! Wypunktuj kroki, które pomogą Ci w jego zrealizowaniu. Pamiętaj, że wszystko przychodzi z czasem, także bądź cierpliwy. Jeżeli wymarzona praca wymaga doświadczenia, zgłoś się na staż do firmy, która pozwoli Ci je zdobyć. Wykazując się na stanowiskach niższych szczebli, szybciej pniesz się do góry.

Praca w Holandii – aplikuj!

Jeśli interesuje Cię praca sezonowa w Holandii, dobrym rozwiązaniem są stanowiska pozwalające rozwijać przydatne później umiejętności. Wykorzystanie wolnego czasu na pracę pokazuje pracodawcy, że jesteś ambitny. Wahasz się jednak, czy lepiej wyjechać ze znajomymi na krótki citybreak, by zebrać myśli, czy rozpocząć pracę zarobkową? Już nie musisz!

Powiąż przyjemne z pożytecznym i wyjedź z Covebo do pracy w Holandii.

Nie musisz martwić się o noclegi, każdy z naszych zakładów oferuje zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy, zgodne z unijnymi normami. Oferujemy również opiekę koordynatora na miejscu, który pomoże w każdej sytuacji.

Wskocz na rower i zwiedzaj!

W Holandii mnóstwo osób jeździ rowerami. W ten sposób szybciej mogą dostać się do miejsca docelowego. Nie stoją w korkach i nie zanieczyszczają środowiska, jednocześnie poprawiając swoją kondycję. Możesz do nich dołączyć, korzystając z dojazdu do pracy rowerem. Pracując za granicą, nie tylko zdobywasz doświadczenie, ale możesz też zwiedzić piękne, holenderskie zakątki! Dodatkowo praca w Holandii sprawia, że uczysz się samodzielności i odpowiedzialności.

Skocz na głęboką wodę i rozpocznij przygodę, a przy okazji zarób na wyjazdy w inne zakątki świata. Sprawdź nasze oferty, aplikuj lub skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się całą resztą.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca w branży CNC w Holandii - przegląd najciekawszych ofert pracy

3 min27 maja 2024