4 min30 czerwca 2020

Praca bez doświadczenia? 4 wskazówki dla szukających pracy

Rozpoczynając wakacje, snujemy plany, w których głównym celem jest odpoczynek. Kuszą nas letnie wyjazdy w gronie znajomych lub najbliższych, wszystko by jak najlepiej wykorzystać słoneczną pogodę. Część z nas poświęca ten czas na naukę języków obcych (polecamy nasz artykuł jak szybko nauczyć się języka obcego), oddaje się hobby czy chce wykorzystać czas wolny, by zarobić na wyśnione wakacje. Popularnym tematem staje się więc praca bez doświadczenia na wakacje. 

Jeśli zadajesz sobie pytanie "jak znaleźć pracę bez doświadczenia", przeczytaj tekst do końca, a dowiesz się jak możemy pomóc Ci w realizacji tych planów.

Praca w Holandii bez doświadczenia – Czy to możliwe?

Konkurencja na rynku pracy jest ogromna, nie ma co ukrywać – osoby znające kilka języków obcych, a także specjaliści w swojej dziedzinie mają łatwiej. Są cennymi nabytkami dla pracodawcy ze względu na doświadczenie, jakie mogą wnieść do firmy. Co jednak jeśli dopiero skończyłeś szkołę i jesteś na początku swojej kariery? Nic straconego! Dla chcącego nic trudnego wystarczy wykorzystać kilka prostych porad, które dla Ciebie przygotowaliśmy:

1) Poszerzaj swoje kwalifikacje

Bierz udział w szkoleniach, kursach i ucz się języków obcych. Każdy zdobyty certyfikat wyróżnia Cię z tłumu, a pamiętaj, że na jedno miejsce przypada co najmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt, aplikacji. Język angielski jest obecnie podstawą, często używamy go nie tylko w pracy, ale także w życiu codziennym. Jeśli znasz inne języki obce w stopniu podstawowym lub komunikatywnym jest to Twoim ogromnym atutem.

2) Szlifuj umiejętności miękkie

Dyplomy i świadectwa nie zawsze wystarczają. Jeśli poszukujesz pracy w miejscu, gdzie liczy się praca zespołowa, nie możesz być samotną wyspą. Powinieneś umieć komunikować się ze współpracownikami i wykorzystywać odpowiednie momenty na dzielenie się z innymi swoimi pomysłami. Opracuj własne techniki organizacyjne i motywacyjne, a później wykorzystuj je na co dzień.

3) Stwórz dobre CV

Pamiętaj, że to na podstawie CV pracodawca stwierdza, czy chce poznać Cię bliżej. Jeśli decydujesz się na wysłanie CV ze swoim zdjęciem, najlepiej, żeby było aktualne. Kadr z Twoją twarzą wycięty ze zdjęcia grupowego może świadczyć o tym, że jesteś osobą towarzyską, jednakże CV to dokument oficjalny także lepiej dodać profesjonale zdjęcie na jasnym tle. Najlepiej wykorzystaj do tego aktualne zdjęcie z legitymacji lub dowodu.

Jeśli martwi Cię puste miejsce w sekcji "Doświadczenie", wykaż się kreatywnością i zamieść tam wszystkie projekty szkolne, w jakich brałeś udział. Może to być na przykład organizacja wycieczki czy piastowanie funkcji przewodniczącego. Pokażesz w ten sposób, że nie myślisz szablonowo. Pamiętaj, by w CV zamieszczać tylko prawdziwe informacje!

4) Nie bój się próbować

Wszyscy powtarzają, by mierzyć wysoko. Trzymaj się tej myśli i ustal cel, jaki zamierzasz osiągnąć! Wypunktuj kroki, które pomogą Ci w jego zrealizowaniu. Pamiętaj, że wszystko przychodzi z czasem, także bądź cierpliwy. Jeżeli wymarzona praca wymaga doświadczenia, zgłoś się na staż do firmy, która pozwoli Ci je zdobyć. Wykazując się na stanowiskach niższych szczebli, szybciej pniesz się do góry.

Praca wakacyjna w Holandii – aplikuj!

Jeśli interesuje Cię praca sezonowa w Holandii, dobrym rozwiązaniem są stanowiska pozwalające rozwijać przydatne później umiejętności. Wykorzystanie wolnego czasu na pracę pokazuje pracodawcy, że jesteś ambitny. Wahasz się jednak, czy lepiej wyjechać ze znajomymi na wakacje, czy rozpocząć pracę zarobkową? Już nie musisz!

Powiąż przyjemne z pożytecznym i wyjedź z Covebo do pracy w Holandii.

Nie musisz martwić się o noclegi, każdy z naszych zakładów oferuje zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy, zgodne z unijnymi normami. Oferujemy również opiekę koordynatora na miejscu, który pomoże w każdej sytuacji.

Wskocz na rower i zwiedzaj!

Myślisz o tym, by w wakacje nie stracić formy, nad jaką pracowałeś cały rok? W Holandii mnóstwo osób jeździ rowerami. W ten sposób szybciej mogą dostać się do miejsca docelowego. Nie stoją w korkach i nie zanieczyszczają środowiska, jednocześnie poprawiając swoją kondycję. Możesz do nich dołączyć, korzystając z dojazdu do pracy rowerem. Pracując za granicą, nie tylko zdobywasz doświadczenie, ale możesz też zwiedzić piękne, holenderskie zakątki! Dodatkowo praca w Holandii sprawia, że uczysz się samodzielności i odpowiedzialności.

Skocz na głęboką wodę i rozpocznij przygodę, a przy okazji zarób na wyjazdy w inne zakątki świata. Sprawdź nasze oferty wakacyjne, oferty z darmowym transportem, aplikuj lub skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się całą resztą.

 

Źródła:

https://www.liczysiewynik.pl

https://www.ef.pl/

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy praca w Holandii się opłaca?

3 min16 lutego 2021

Co to jest ABU?

2 min11 lutego 2021

Jak zostać cieślą szalunkowym w Holandii?

3 min9 lutego 2021