3 min9 sierpnia 2022

Jak wygląda rynek pracy w Holandii po pandemii?

Pandemia Covid-19 zmieniła życie większości z nas i miała ogromny wpływ na każdy sektor życia, w tym na rynek pracy. Po ponad dwóch latach od wybuchu pandemii mogłoby się zdawać, że wróciliśmy już do normalności. Jest to jednak nowa normalność, szczególnie na światowym runku pracy. Jak zatem wygląda rynek pracy w Holandii po pandemii? Więcej informacji poniżej.

Rozwój rynku pracy po pandemii Covid-19

Przez sytuację pandemiczną wiele osób było zmuszonych do przebranżowienia się. Obecnie wiele sektorów zatrudnienia odżyło na nowo, ale co z pracownikami, którzy zdecydowali się na zmianę pracy, jednocześnie na wyjazd do pracy w Holandii? Część z nich postanowiła zostać w Holandii na stałe. Inna część podjęła się dodatkowych kurów online i wróciła do Polski, by rozwijać się zawodowo w nowym miejscu pracy. Covid-19 przyczynił się do powstania i rozwoju wielu stanowisk, które obecnie mogą być wykonywane online. Dzięki czemu możemy pracować w wybranym przez siebie kraju, mieszkając w dowolny miejscu na Ziemi. Rozwój rynku pracy po pandemii Covid-19 dotyczy głównie rozwoju rynku szkoleń i pracy online, ale nie tylko. Wystąpiła mocna automatyzacja sektora produkcyjnego oraz reanimacja rynku logistycznego, głównie transportu. Dzięki zwiększonej aktywności zakupów i zamówień składanych przez klientów indywidualnych w sklepach online.

Rynek pracy w Holandii po pandemii

Obecna sytuacja ogromnego wzrostu zapotrzebowania na pracowników logistycznych rozwinęła ten sektor również w Holandii. Należy też zwrócić uwagę na zwiększone wymagania, co do kandydatów aplikujących na oferty pracy w Holandii, w sektorze logistycznym. W związku z tym, podstawą jest obecnie komunikatywna znajomość języka angielskiego. Większe kompetencje pracowników umacniają komunikację między nimi a przełożonymi, co przekłada się na wzajemne zaufanie, które obecnie jest jednym z najważniejszych aspektów w miejscu pracy.

Bezpieczna praca w Holandii

Poza chęcią zwiększenia zaufania wśród swoich pracowników, pracodawcy w Holandii, zwracają również większą uwagę na bezpieczeństwo osób decydujących się na wyjazd do pracy za granicą. Bezpieczeństwo nie dotyczy tu już codziennego mierzenia temperatury osobom przychodzącym do pracy, czy regularnym badaniom na Covid-19. Bezpieczna praca w Holandii, obecnie opiera się na stałości zatrudnienia, możliwości korzystania z większej ilości przywilejów pracowniczych lub zaostrzeniu przepisów bezpieczeństwa i czystości miejsca pracy.

Rynek pracy a zarobki w Holandii po pandemii

Wyjazd do pracy w Holandii nadal, wiąże się głównie, z chęcią zarobienia więcej. W związku z tym jak wyglądają zarobki w Holandii po pandemii? Obecnie zarobki na najniższych stanowiskach produkcyjnych czy logistycznych wahają się między 300 a 450€ tygodniowo. Wykwalifikowani pracownicy techniczni mogą liczyć na zarobki w granicach 450 a 600€ tygodniowo. Najogólniej mówiąc, zarobki w Holandii po pandemii wzrosły.

Wiesz już, czego możesz oczekiwać na rynku pracy w Holandii po pandemii, wiesz, na jakie zarobki możesz liczyć, w związku z tym nie pozostaje nic innego, jak wyjazd do pracy w Holandii. Jeśli nie wiesz, jakie stanowisko byłoby dla Ciebie odpowiednie, skontaktuj się z rekruterem Covebo pod numerem +48 545 75 75 lub aplikuj na wybraną ofertę pracy na stronie www.covebo.pl i sam przekonaj się, jak wygląda rynek pracy w Holandii po pandemii.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Czy wyjazd do pracy do Holandii na wakacje to dobry pomysł?

2 min13 czerwca 2024

Czy można wyjechać do pracy do Holandii w parach?

2 min13 czerwca 2024

Praca wakacyjna za granicą. Jak szukać pracy sezonowej?

3 min28 maja 2024