2 min27 października 2022

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING

W dniach 18-20 października ekipa Covebo odwiedziła Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, tj. najważniejsze targi branżowe w Polsce i jedno z najbardziej uznanych wydarzeń tego typu w Europie. Mieliśmy okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami spawalniczymi, prezentowanymi przez liderów europejskiego rynku. To niepowtarzalna okazja, aby wciąż poszerzać nasze horyzonty i jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby specjalistów, których zatrudniamy.

Zapytaliśmy naszą reprezentację o wrażenia z tego eventu. Odpowiedzi możecie przeczytać poniżej.

Jako przedstawiciele Covebo wzięliście udział w pierwszej edycji targów ExpoWELDING w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wzięło w nim udział blisko stu wystawców i ogromna liczba uczestników. Co możecie więcej powiedzieć o tym wydarzeniu?

Skala tego wydarzenia robiła wrażenie. Co krok można było zobaczyć coś interesującego lub porozmawiać na temat nowych technologii.

Czy cos w trakcie targów Was zaskoczyło?

Zaskoczyło nas to, że oprócz nowoczesnych robotów spawalniczych pracujących bez materiału, mogliśmy zobaczyć spawaczy manualnych w akcji, oczywiście z odpowiednią ochroną wzroku.

Na jednym ze stanowisk rozmawialiśmy również o spawaniu laserowym – to metoda, która jest szybsza i łatwiejsza niż tradycyjne spawanie, dlatego też nie wymaga posiadania uprawnień.

Co skłoniło Was do wzięcia udziału we wspomnianych targach ExpoWELDING?

W momencie gdy dowiedzieliśmy się, że targi ExpoWELDING odbywają się w naszej okolicy, nie zastanawialiśmy się długo. Tego typu wydarzenia umożliwiają zapoznanie się z nowinkami technologicznymi i rozmowy z osobami z branży, co przekłada się na poszerzenie wiedzy technicznej. Z tą nowo zdobytą wiedzą, jesteśmy w stanie jeszcze sprawniej przeprowadzić proces rekrutacji.

Idąc za wiedzą zdobytą na targach: jak wygląda obecnie rynek pracy w branży spawalniczej w Polsce i na świecie?

Jednymi z największych problemów, z którymi boryka się spora ilość firm spawalniczych, jest wzrost kosztu energii elektrycznej oraz deficyt stali, która musi być sprowadzana z krajów azjatyckich. Oprócz tego coraz trudniej jest o odpowiednich specjalistów w spawalnictwie, ponieważ jest to praca wymagająca bardzo dobrych zdolności manualnych.

Co możecie zaproponować Spawaczom, którzy poszukują pracy poza granicami naszego kraju?

Spawaczom, którzy szukają pracy w Holandii, możemy zagwarantować pokoje jednoosobowe, cotygodniowe wypłaty, bez dodatkowych kosztów zakwaterowania i ubezpieczenia oraz opiekę koordynatora. Możliwość rozwoju przy ambitnych projektach to również ważny czynnik.

Jesteś spawaczem? Chcesz pracować w międzynarodowym środowisku i wciąż się rozwijać, biorąc udział w ambitnych projektach? Sprawdź aktualne oferty i aplikuj do Covebo!

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

5 nieoczywistych zalet wyjazdu do pracy do Holandii

3 min11 lipca 2024

Dlaczego warto podjąć pracę w ogrodnictwie w Holandii?

3 min11 lipca 2024

Praca dla spawacza w Holandii. Dlaczego warto?

3 min9 lipca 2024