4 min22 lipca 2022

Monter paneli fotowoltaicznych w Holandii

Monter paneli fotowoltaicznych to stosunkowo nowe stanowisko, łączące obowiązki pracownika ogólnobudowlanego, elektryka i dekarza. Dynamicznie zyskuje na popularności dzięki coraz większemu zapotrzebowaniu na ekologiczne, odnawialne źródła energii.

Czym zajmuje się Monter paneli fotowoltaicznych?

To dość nowe stanowisko, które tworzy coraz więcej miejsc pracy ze względu na dynamiczny rozwój zainteresowania odnawialnymi źródłami energii. Łączy zadania pracownika ogólnobudowlanego, elektryka i dekarza. Polega na przygotowaniu systemów montażowych na dachach, umieszczeniu na nich paneli fotowoltaicznych oraz uruchomieniu elektrowni słonecznej.

Zakres obowiązków montera paneli

Monter paneli słonecznych jest odpowiedzialny za cały proces budowy instalacji. Rozpoczyna pracę od przygotowania konstrukcji (dobranej odpowiednio do rodzaju nawierzchni, takiej jak np. dach skośny) poprzez przymocowanie haków i szyn. To właśnie na nich umieszczane są panele fotowoltaiczne. Następnie prowadzi trasy kablowe i instaluje skrzynki licznikowe oraz falownik. Monter odpowiada także za dokonywanie pomiarów elektrycznych oraz konfigurację osprzętu. Warto nadmienić, że pracuje w różnych warunkach pogodowych i zdecydowaną większość czasu pracy spędza na wysokościach.

Jak zostać monterem paneli fotowoltaicznych?

Aby wyjechać do pracy w Holandii i rozpocząć zatrudnienie jako monter paneli fotowoltaicznych, trzeba spełnić kilka warunków. Jest to między innymi komunikatywna znajomość języka angielskiego, czy brak lęku wysokości.

Czy warto zostać monterem paneli fotowoltaicznych?

W Holandii zużycie energii słonecznej zwiększyło się w ubiegłym roku aż o 28% i stale rośnie. Taka sytuacja gwarantuje zapotrzebowanie na pracowników montażu paneli słonecznych oraz stabilność ich zatrudnienia. Agencja pracy Covebo od 2021 roku stale posiada oferty pracy w Holandii na stanowisko montera paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu wraz ze swoimi pracownikami przyczynia się do transformacji energetycznej poprzez wytwarzanie w 100% czystej energii elektrycznej. Współpracujemy z firmami o ugruntowanej pozycji na rynku, aby wspólnie dostarczać ekologiczną energię będącą priorytetem w dbałości o naszą planetę. Nasuwa to jeden wniosek – wyjazd do Holandii, profesjonalne szkolenie a następnie zatrudnienie w branży fotowoltaicznej jest świetną inwestycją w przyszłość!

Monter paneli fotowoltaicznych - kurs i certyfikaty

Covebo zdecydowanie wyróżnia się swoimi ofertami pracy w Holandii gwarancją pełnego przeszkolenia w profesjonalnych centrach i ośrodkach – dzięki temu pozyskujemy monterów paneli fotowoltaicznych do pełnienia usług na najwyższym poziomie. Kandydaci otrzymują również pomoc w pozyskaniu certyfikatu VCA, świadczącym o znajomości zasad bezpiecznej pracy jak również innych certyfikatów specjalistycznych.

Co za tym idzie, agencja pracy Covebo daje szansę na wyjazd do pracy w Holandii osobom z niewielkim doświadczeniem przy montażu paneli fotowoltaicznych i pozwala na rozwój w branży energii odnawialnej, która jest dla Holendrów priorytetem - udział w produkcji energii elektrycznej ze słońca i wiatru ma wynosić ponad 80% w 2030 roku i ponad 90% w 2050 roku według scenariusza Holenderskiej Organizacji Zastosowań Nauki.

Zarobki montera paneli fotowoltaicznych

Jedną z najbardziej istotnych kwestii w trakcie poszukiwań pracy są zarobki. Na stanowisku montera paneli fotowoltaicznych kwoty wynagrodzeń wahają się między 420€ netto a 500€ netto za 40-godzinny tydzień pracy i są uzależnione od posiadanego doświadczenia. Oczywiście powyższe stawki są podane już po odliczeniu kosztów takich jak podatki, ubezpieczenie czy zakwaterowanie – w Covebo warunki zatrudnienia zawsze są jasne i przejrzyste.

Monter paneli fotowoltaicznych. Praca za granicą

Rozpoczęcie pracy jako monter paneli fotowoltaicznych w Holandii pozwala na zyskanie cennej wiedzy i doświadczenia, jednocześnie gwarantując stabilność zatrudnienia i satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Praca w Holandii dla montera paneli

Wakatów dla monterów paneli słonecznych przybywa ze względu na coraz większą ilość zleceń montażu instalacji słonecznych. Warto sprawdzić ten kierunek rozwoju zawodowego – by podjąć zatrudnienie na tym stanowisku we współpracy z Covebo, wystarczy komunikatywna znajomość języka angielskiego, czynne prawo jazdy kat. B, doświadczenie w pracy jako elektryk, elektromonter bądź monter paneli i brak lęku wysokości. My zajmujemy się resztą!

Jak szukać pracy jako monter paneli fotowoltaicznych?

Znalezienie pracy jako monter paneli fotowoltaicznych w Holandii jest niezwykle proste. Wystarczy, że zapoznasz się z wybraną ofertą agencji pracy Covebo i podejmiesz decyzję o wyjeździe do pracy. Zakłady, do których możesz trafić, gwarantują pełne przeszkolenie w swoich ośrodkach, komfortowe zakwaterowanie w pokojach 1-osobowych, darmowy transport na miejsce pracy samochodem służbowym, narzędzia i odzież roboczą oraz możliwości dalszego rozwoju.

Ze strony agencji pracy Covebo możesz liczyć na ciągłe wsparcie rekrutera, a następnie koordynatora, pełne ubezpieczenie zdrowotne a także pomoc w organizacji transportu do Holandii.
Chcesz nabrać cennego doświadczenia i jednocześnie mieć stabilną, dobrze płatną pracę? Zostaw swoje namiary, CV i aplikuj!

Jak aplikować do pracy jako monter paneli fotowoltaicznych w Covebo?

Zapoznaj się dokładnie z wybraną ofertą udostępnioną na stronie www.covebo.pl a następnie aplikuj poprzez pozostawienie swoich danych oraz CV. Możesz również poprosić o kontakt telefoniczny ze strony rekrutera, który zajmuje się rekrutacją na dane stanowisko – z pewnością rozwieje wszystkie twoje wątpliwości dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca po maturze? Holandia to dobry wybór

3 min20 maja 2024

Praca w Holandii z językiem angielskim

2 min9 maja 2024

Oferty pracy w Holandii w branży automotive

5 min22 kwietnia 2024